Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

[Amarcord ?] Arduini, Viola Numerotre 6.9

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    [Amarcord ?] Arduini, Viola Numerotre 6.9

    Mam problem z tym browarem i piwem.
    Według ratebeer warzy to piwo Amarcord, co jest prawdopodobne. Dotarło ono na Festiwal Dobrego Piwa we Wrocławiu wraz z piwami z tego browaru /niestety nie pamiętam dystrybutora/.

    Natomiast BeerAdvocate wskazuje na Arduini

    Tu też nie znalazłem właściwie odpowiedzi:

    Viola è la birra dal forte potere evocativo, che richiama mondi e sensazioni svariate legate ai molteplici significati del suo nome: dal colore allo strumento musicale, dal nome di donna al fiore.


    Jeśli ktoś ma informację, to proszę o poprawki.

    Styl piwa też znowu zagadkowy. Na stronie "double malt lager" z refermentacją w butelce





    Ratebeer i Beeradvocate wspominają heller bocku czy maibocku /ale tylko jedna ocena/
    W składzie dość oryginalna kombinacja chmieli niemieckich i amerykańskich - Perle i Mittelfrueher oraz Cascade.

    Oryginalna butla 0,75 l., malowana

    Alk. 6,9%, ekstr. ?

    Aromat - początkowo chmiel z lekkimi cytrusami, potem słód
    Piana - wysoka, nie jest bardzo gęsta, dość trwała
    Barwa - miodowo-złota, mętna
    Wysycenie - umiarkowanie wysokie
    Smak - chmiele średnio-intensywne w smaku, o cytrusowym profilu, trochę cytrynowo-limonkowym, z taką właśnie cytrusową goryczką, potem tony słodowe, dość specyficzne, choć nie specjalnie mocne, karmelowe. Finisz dość krótki, nieco korzenny, lekko drapie w gardło i pozostawia delikatną goryczkę w ustach. Alkohol w smaku nie jest wyczuwalny.
    Treśćiwość - jak na deklarowane 6,9% alk. to lekkie się wydaje. Cytrusy wraz z wysokim wysyceniem nadają mu rześkości i może stąd ta lekkość.

    Koźlak to to nie jest; jakaś hybryda, których najwyraźniej Włosi się nie boją . I bardzo dobrze, choć piwo samo w sobie mnie specjalnie nie urzekło, ale to kwestia gustu, bo jest to oryginalny produkt... Mam problem z oceną, w każdym razie ciekawostka
    Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎