Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Floriańska 13, Viva la PINTA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Teodor_z_Tarsu
    Junior
    • 03-2014
    • 2

    Floriańska 13, Viva la PINTA

    Dwa słowa: !! WARSZAWA ZAZDROŚCI !!

    Piszcie. Jestem ciekawa
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Teodor_z_Tarsu Wyświetlenie odpowiedzi
    Dwa słowa: !! WARSZAWA ZAZDROŚCI !!
    czego?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Teodor_z_Tarsu
      Junior
      • 03-2014
      • 2

      #3
      Średnicy wewnętrznej uszczelki fittingu

      Comment

      • Zybex
        Senior
        • 07-2012
        • 222

        #4
        W Krakowie jesteśmy tak rozpieszczeni przez wszelakich szynkarzy, że otwarcie lokalu Pinty nie zrobiło na nas większego wrażenia. Poza tym ulicą Floriańską chodzą tylko turyści...

        Comment

        • Marchi
          Senior
          • 12-2006
          • 130

          #5
          Bzdura. Viva jest otwarta od dwóch dni, byłem już trzy razy. Wreszcie jest coś ciekawego na Floriańskiej, i wreszcie jest sens tam wkroczyć. Lokal jest bardzo przyjemnie usadowiony, ma fajny ogródek, bardzo godne ceny piw (były już od wczoraj dwie zmiany, zeszła Viva la Vita, weszły za nią rano Dwa Smoki, a potem Blanche de Namur); jest bardzo dobre i zacnie wycenione jedzenie, masa ludzi i generalnie świetna atmosfera. Dzisiaj sprowadziłem do Vivy troje osób spoza "craftowego środowiska", i wszyscy po spróbowaniu Simona, Końca Świata i Imperatora przyznali, że musza pewne rzeczy przemyśleć. Ogólnie jest znakomicie.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Myślałem, że jest to lokal firmowy Pinty, z piwami tylko tego browaru. Jeśli tak nie jest to co go wyróżnia od innych z ciekawymi piwami np. STREFY, OFERTY?

            Comment

            • Marchi
              Senior
              • 12-2006
              • 130

              #7
              Wczoraj na 14 kranów było 13 PINT, do tego w lodówkach butle z piwami, których na kranach nie ma. Pomijam już, że to dobrze że będzie szersza paleta piw do wyboru. Jest to oczywista korzyść.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Myślałem, że jest to lokal firmowy Pinty, z piwami tylko tego browaru. Jeśli tak nie jest to co go wyróżnia od innych z ciekawymi piwami np. STREFY, OFERTY?
                Jak to co? Większość Pinty a na gościnnych nalewakach przyjaciele.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #9
                  Żeby tylko nie było jak w "Sowa i przyjaciele"

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak to co? Większość Pinty a na gościnnych nalewakach przyjaciele.
                    Ale przyjaciele to mieli być w lokalu Pracowni Piwa. Widać będą się wzajemnie "przyjaźnić".
                    Last edited by Pendragon; 28-06-2014, 11:07.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wczoraj na 14 kranów było 13 PINT, do tego w lodówkach butle z piwami, których na kranach nie ma. Pomijam już, że to dobrze że będzie szersza paleta piw do wyboru. Jest to oczywista korzyść.
                      Z wcześniejszego Twojego posta wyglądało, że nie tylko PINTA. A żeby było zaczepnie... jest piwa sesyjne o niskiej zawartości alko? Nikt nie napisał jakie ceny. Toć to Floriańska - tanio nie będzie.

                      Comment

                      • Marchi
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 130

                        #12
                        Ceny są bardzo dobre, takie jak w innych tapach. Czyli 10-11 zł duże, 14 zł za Lublin to Dublin, 13 zł kosztowało wczoraj wieczorem Blanch de Namur. Jest sporo lokali w krk, gdzie butelkowe Pinty są droższe. Jedzenie też jest w bardzo dobrych cenach. Zero "floriańskości", sama ulica knajpy nie czyni.
                        Z lżejszych piw to właśnie Blanche i Grodziskie chyba, ale sytuacja na kranach jest płynna.

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #13
                          No skoro jest cała oferta PINTY to jest i Oki Doki.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ceny są bardzo dobre, takie jak w innych tapach. Czyli 10-11 zł duże, 14 zł za Lublin to Dublin, 13 zł kosztowało wczoraj wieczorem Blanch de Namur. Jest sporo lokali w krk, gdzie butelkowe Pinty są droższe. Jedzenie też jest w bardzo dobrych cenach. Zero "floriańskości", sama ulica knajpy nie czyni.
                            Z lżejszych piw to właśnie Blanche i Grodziskie chyba, ale sytuacja na kranach jest płynna.
                            \Czyli drożyzna... Można było się spodziewać.

                            Comment

                            • Marchi
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 130

                              #15
                              Jest Oki Doki na kranie nawet. Z tym, ze piłem wczoraj Oki pierwszy raz, a zaraz po nim - również pierwszy raz - Das IPA, i to drugie weszło mi znacznie bardziej gładko. Możliwe, iż wynika to z tego, że mam lekki przesyt nowofalowych chmieli.

                              @e-prezes: Jeżeli to są dla Ciebie wysokie ceny za kraftowe piwa z beczki, to chciałbym żebyś wskazał mi gdzie, Ty pijesz tańsze lane. Chętnie tam zajrzę. Drogo, to jest w lokalu przecznicę dalej, gdzie miałem przyjemność za Żubra w butli dać 12 zł. Drogo to jest wszędzie, gdzie właściciel za Żywce i Tyskie woła po 8-9 zł, a za Heinekena 11 zł.
                              Last edited by Marchi; 28-06-2014, 15:09.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎