Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sullerica, Sullerica Original

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Sullerica, Sullerica Original

    Sullerica Original to piwo z rzemieślniczego browaru w Sóller na Majorce. Ma 4,6% alkoholu i 20 IBU. W składzie słody jęczmienne i pszenica i, co ciekawe, rozmaryn oraz kwiat pomarańczy (Majorka wszak słynie z uprawy tych owoców)

    Barwa bursztynowa, wpadająca w pomarańczową, o sporym stopniu zamglenia.
    Średnia, biała piana, o drobnej teksturze. Stabilizuje się do stosunkowo trwałego kożucha.
    Mocny owocowy aromat o dominujących nutach cytrusowych, zwłaszcza pomarańczowych. W dalszym planie słodowa baza.
    Smak wyrazisty, zbudowany na owocowych nastrojach. Jest i słodycz owoców i goryczka skórki pomarańczowej. Piwo gładko się rozkłada w ustach. Nieznaczna goryczka chmielowa, specyficzny na poły ziołowy (rozmaryn?), na poły perfumowy charakter. W posmakach zbożowa, chlebowa słodowość.
    Nagazowanie jest bardzo wysokie. Według mnie nieco przesadzone, choć nie można odmówić piwu orzeźwiajacego charakteru.
    Butelka 330ml, w ciemnej tonacji. Kapsel goły.

    Interesujące piwo z Balearów. Klimat robią tutaj dodatki aromatyczne, które powodują, że konsumpcja w warunkach plażowych nie jest banalna i nudna. W kategoriach piwnych powala trochę nagazowanie, brakuje też trochę chmielowej goryczki. 7,5 w skali 1-10.

    Dziękuję Gosia
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎