Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niemieckie wypite piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Horse1963
    Senior
    • 06-2009
    • 547

    Niemieckie wypite piwa

    Jest już temat w którym można "chwalić" się ilością wypitych piw czeskich, a tutaj proponuję "chwalić" się ilością zaliczonych piw niemieckich.
    U mnie skromne - tylko 402 szt ( na koniec czerwca 2014 r)
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Dlaczego piszesz chwalić w cudzysłowie ? Czym różni się chwalenie w cudzysłowie od chwalenia bez cudzysłowu ?
    PS: już tak bardziej w temacie, specjalny post dedykowany chwaleniu się ("chwaleniu się") piciem piw z określonego kraju ? Niejako temat Dziennik Piwny to podsumowywuje bo jest tam podział na kraje. Ja musiałbym założyć post o chwaleniu się ilością wysuszonych marek piw irlandzkich bo prawdopodobnie lideruję w tym temacie
    Zawsze możesz je opisywać w Piwo-Konkretnie/Niemcy skoro tyle ich przerabiasz
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      U mnie na liście 370 piw. Ostatnio przestałem jednak kupować jak leci tylko dlatego że jeszcze nie piłem.
      LP

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #4
        Ponad 600 odwiedzonych browarów. Piw nie liczę.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          wiedziałem, że tu zawitasz i pozamiatasz
          LP

          Comment

          • Promil03
            Senior
            • 10-2007
            • 2833

            #6
            Dlaczego "pozamiatasz"? Kolega sibarh ma w swoich albumach zdjęcia ok. 1400 wybitych piw niemieckich. Zakładając, że abernacka wypił średnio po 2-3 piwa w każdym odwiedzonym browarze to liczba powinna być podobna. Nie mniej wyniki obydwóch panów imponujące!

            Comment

            • Horse1963
              Senior
              • 06-2009
              • 547

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja musiałbym założyć post o chwaleniu się ilością wysuszonych marek piw irlandzkich bo prawdopodobnie lideruję w tym temacie
              Zawsze możesz je opisywać w Piwo-Konkretnie/Niemcy skoro tyle ich przerabiasz
              Zakładaj śmiało temat o irlandzkich wypitych piwach. A ile ich już wysuszyłeś ?
              Moje 402 niemieckie piwa zaliczone zostały w czasie 13 lat. A więc bez szaleństwa.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
              Dlaczego "pozamiatasz"? Kolega sibarh ma w swoich albumach zdjęcia ok. 1400 wybitych piw niemieckich. Zakładając, że abernacka wypił średnio po 2-3 piwa w każdym odwiedzonym browarze to liczba powinna być podobna. Nie mniej wyniki obydwóch panów imponujące!
              Niech Sibarh sam się pochwali aktualną liczbą. W swoim wątku o wypitych piwach, na koniec roku 2013, miał 1308 piw i prawie 1400 foto.http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=70000
              Kolega Abernacka samą ilością odwiedzonych niemieckich browarów już szokuje.
              Last edited by Horse1963; 08-07-2014, 14:27.

              Comment

              • Piwowar
                Senior
                • 05-2001
                • 2542

                #8
                Ja nie chwaląc się wypiłem w przeciągu ostatnich 33 lat około 70.000 - 100.000 niemieckich piw. Dokładnie nie jestem w stanie policzyć.
                Archiwum piwne

                Poznaj
                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  Mowimy tu o roznych piwach.
                  Naprawde chcesz nam powiedziec ze w przeciagu ostatnich 33 lat srednio codziennie wypiles 6 nowych niemieckich piw? Czy tylko sobie jaja robisz?
                  Last edited by karol1000; 08-07-2014, 16:16.
                  LP

                  Comment

                  • Piwowar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 2542

                    #10
                    Piszesz wprawdzie o zaliczonych, nie o różnych, ale niech będzie. Zeszyty, w które wklejałem etyiety dawno komuś podarowałem, więc nie jestem w stanie policzyć.
                    Archiwum piwne

                    Poznaj
                    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                    Comment

                    • noodles
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 700

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja nie chwaląc się wypiłem w przeciągu ostatnich 33 lat około 70.000 - 100.000 niemieckich piw. Dokładnie nie jestem w stanie policzyć.
                      6 - 8 piw każdego dnia bez wyjątku przez 33 lata ? A napisałeś to po którym piwie ? Chociaż taka jazdę ma się raczej po wódzie...
                      Moja kolekcja podstawek

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja nie chwaląc się wypiłem w przeciągu ostatnich 33 lat około 70.000 - 100.000 niemieckich piw. Dokładnie nie jestem w stanie policzyć.
                        Dzieląc 1 liczbę to wychodzi 5,8 piwa dziennie a 2 liczbę 8,5 piwa dziennie. Trochę chyba za dużo ? I to chyba niezdrowo
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                        6 - 8 piw każdego dnia bez wyjątku przez 33 lata ? A napisałeś to po którym piwie ? Chociaż taka jazdę ma się raczej po wódzie...
                        Czepiasz się. Kto bogatemu zabroni !!!

                        Piwowar podał oczywiście liczbę nie nowych róznych wypitych piw, tylko generalnie orientacyjną liczbę wypitych wszystkich niemieckich piw.
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • noodles
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 700

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwowar podał oczywiście liczbę nie nowych róznych wypitych piw, tylko generalnie orientacyjną liczbę wypitych wszystkich niemieckich piw.
                          Nieważne jakich. Tyle się nie da. Nawet jeśli to tylko średnia. I nie ze względu na koszty.
                          Last edited by noodles; 08-07-2014, 18:01.
                          Moja kolekcja podstawek

                          Comment

                          • Piwowar
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 2542

                            #14
                            Rozliczasz mnie tutaj jak mój lekarz. Nie będę się już do niczego więcej przyznawał.
                            Znalazłem jeszcze jeden z moich starych zeszytów, zawiera około 200 etykiet. Jeżeli ktoś miałby ochotę coś takiego otrzymać w prezencie, to proszę się zgłosić.
                            Attached Files
                            Archiwum piwne

                            Poznaj
                            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                            Comment

                            • Piwowar
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 2542

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nieważne jakich. Tyle się nie da. Nawet jeśli to tylko średnia. I nie ze względu na koszty.
                              Da się. Pracowałem kiedyś z różnymi murarzami na budowach i byli wśród nich tacy, którzy dziennie wypijali po 10 - 30 piw podczas dniówki. Niektórzy z nich dobijają dzisiaj osiemdziesiątki i cieszą się jako tako dobrym zdrowiem, więc im nie zaszkodziło.
                              Archiwum piwne

                              Poznaj
                              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎