Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amarcord, AMA Bionda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    Amarcord, AMA Bionda

    Chłopcy i dziewczęta z Amarcordu stworzyli także linię piw "premiumowych", udało mi się kupić jedno z nich.
    Oprócz Biondy robią jeszcze Brunę i Morę... Opis piwa na stronie wygląda tak: http://www.birraamarcord.it/en/bionda.html, a mój opis tak:
    Piwo jasnozłote, śladowo zmętnione. Piana białą, dość wysoka, nawet trwała.
    Pachnie chmielowo z lekkim metalicznym powiewem. Smak to ciekawa kombinacja słodu, zboża (takiego w kierunku pszenicznej chlebowości) i grejpfruta.
    Nagazowanie wysokie. Dziwna butelka o pojemności 0,355, na szkle wypisana nazwa browaru, czarny kapsel z banderolą, oryginalna, ciemnozielona eta (mnie skojarzyła się z witrażem...).
    Smaczne piwo w kierunku pszenicy...
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Otrzymałem od Żony dziś w ramach Walentynek, pojawiły się dwie Amy w Leclerc'u, jasne i ciemne. Ciemne na później, najpierw jasne.
    Osobiście mnie interesuje jak wyszedł dodatek miodu z kwiatów pomarańczy z Sycylii oraz dodatek cukru, a dodatkowo cieszy, że w zalewie kraft'ciarzy-szmaciarzy trafiają się takie perełki w piwowarstwie.
    Piwko, małe niestety, okazuje się być lekko mętne, ładny odcień złotej ochry i przyjemnie sycząca piana. W międzyczasie dowiadujemy się, że jest to 14, ma 25 IBU, a chmiele to Perle i Mittelfrüh.
    Aromat bardzo owocowy na pierwszy niuch. W nucie górnej miód, podobny do naszego akacjowego, kwiaty polne, wiosna panie sierżancie, pomarańcze lekko i mgliście gdzie majaczą. Dochodzą przyjemne estry, wyrazisty kandyz i więcej kwiatów, ale tym razem od chmielu. W nucie dolnej już tylko miód, pomarańcze i pełnia słońca. Teraz rozstrzygnie się wszystko, czy smak dorówna aromatowi.
    Smak bardziej chmielony, lekko pszeniczno-mydlany, brakuje nut słodyczy z aromatu, ale nie ma na co narzekać. Goryczka krótka, spokojna, przyjemnie ziołowa, co ładnie się integruje z posmakiem miodu i cukru.
    Patrzyłem co jeszcze robi browar, ciemna czeka na otwarcie, zaś nazwa Amarcord i hasło "L'arte della birra" pokazują, że w piwowarstwie można być reżyserkiem (nazwiska do wyboru, do koloru), ale można też być Fellinim. Bravissimo, ragazzi, nato per fermentare!
    Last edited by Petitpierre; 12-02-2016, 20:14.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo ma 6 %:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎