Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Mel’s, Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    St. Mel’s, Pale Ale

    Gdy pojawia się kolejny, nowy, rzemieślniczy browar na piwnej mapie Irlandii jestem już bardzo sceptyczny i sprawdzam na różnych stronach czy to aby nie kontraktówka. W przypadku powstałego w tym roku St. Mel’s Brewing Company z miasta Longford zarówno wszelkie ratebeer’y jak i irlandzkie browar.bizy wskazują iż to browar z krwi i kości co mnie cieszy. Na dzień dobry zadebiutował 3 piwami. Oto klasyczny irlandzki styl czyli pale ale.

    PIANA: jaka piana ? Coś udało się wygenerować na krótko w czasie polewania ale już po kilku minutach dosłownie zero. Bąble CO2 też praktycznie znikneły w całości.

    NAGAZOWANIE: praktycznie zerowe a szkoda bo w tak upalny wieczór liczyłem na jakiegoś ożeźwiacza a tym czasem piję bezgazowe piwo. Mała ilość gazu tak typowa dla ejli tutaj chyba została wzięta zbyt dosłownie.

    KOLOR: jane złoto, słomkowe. Mętne.

    SMAK: po nalaniu do szklanki wydawało mi się iż ma zapach nieco przypominający cydr. Piwo bardzo delikatne z niedużą goryczką nawet nieco słodkawe, karmelowe. W opisie na ecie pojawia się chmiel Cascade oraz... sosnowa żywica cokolwiek w piwie miało by to oznaczać. Alkohol 4,8% jednak wydaje się jeszcze mniejszy.

    OPAKOWANIE: bardzo ładna eta przypominająca mi nieco te angielskie z browarów w opactwach albo przynajmniej na takie się kreujące. Nazwa browaru pochodzi od patrona Świętego Mel’a który jak głosi opis na ecie żył w V wieku i był bratankiem Św. Patryka. Dodatkowo oprócz adresu browaru napisane jest (co utwierdziło mnie że mam do czynienia z „prawdziwym browarem” a nie kontraktówką) że wszystkie piwa St. Mel’s są warzone i butelkowane w ich własnym, wymienionym z adresu browarze. Kapsel bez nadruku.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎