Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tara, Celjski Grof

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    Tara, Celjski Grof

    Grofovsko svetlo pivo z Pivovarna Tara d.o.o. w Maribor.
    Piwo posiada jeszcze druga nazwę ale jest ona strasznie skomplikowana ale jeżeli miał bym strzelać to napisał bym że jest to Geliski Brof.
    Kapsel ładny, chyba nawet najładniejszy jaki widziałem ze słoweńskich kapsli.
    Etykieta może być ale tylko dzięki małemu rysunkowi przedstawiającemu jakiś zamek.
    4,6 % alkoholu danych o ekstrakcje brak( jak to u Słoweńców). Piana gruba i utzymująca się dosyć długo. Kolor złotawy, smak dobrze chmielowego pilsa. Co za czym idzie dobrze wyczuwalna goryczka.
    Nie ma żadnej wzmianki o składnikach piwa a etykieta została słabo przyklejona. Przynajmniej nie będzie problemu z jej ściągnięciem
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Zapomniałem wystawić oceny a tego darować sobie nie mogę Piwo dosyć dobre, zasługujące na ocenę 4- .

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      Zamieszczanie skanów chyba nie jest mocna strona mojego komputera
      Attached Files

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #4
        Re: Grofovsko svetlo pivo

        baklazanek napisał(a)
        Piwo posiada jeszcze druga nazwę ale jest ona strasznie skomplikowana ale jeżeli miał bym strzelać to napisał bym że jest to Geliski Brof.
        Na moje oko to jest "Celjski Grof".

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          Możliwe Wspomniałem że miałem problem z rozszyfrowaniem

          Comment

          • Sarmat
            Junior
            • 01-2004
            • 4

            #6
            "Celjski grof" czyli Hrabia z Celje, lub raczej Hrabia cylejski "Grofovsko svetlo pivo" - hrabiowskie jasne piwo. Średniowieczne państwo hrabiów z Celje jest bardzo wysoko cenione przez Słoweńców - hrabiowie ci byli ostatnimi słoweńskimi możnowładcami którzy nie dali się podporządkować Habsburgom, a ich państewko było bogate i dobrze zarządzane. Z rodu hrabiów cylejskich pochodziła druga żona Władysława Jagiełly - Anna Cylejska. Celje leży okołó 60 km od Mariboru - miejsca gdzie to piwo jest warzone.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎