Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głupie pytanie - który koncern najlepszy?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Branti
    Junior
    • 04-2014
    • 12

    Głupie pytanie - który koncern najlepszy?

    Jak myślicie? Czy wszystkie piwa koncernowe smakują tak samo, czy może któryś z koncernów robi trochę lepsze piwa (ogółem), niż pozostałe? Która koncernowa oferta jest najlepsza? Zapraszam do dyskusji.
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Masz na myśli ogółem wszystkie kraje czy tylko Polskę? Bo to ma zasadnicze znaczenie, w USA AB-inBev posiada np. browar Gose Island który warzy piwa zajmujące bardzo wysokie lokaty na Rate Beer a cykliczna premiera kolejnych warek Bourbon County to uczta dla beer geeków.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Irlandzki brewpub Franciscan Well od niedawna należy do koncernu (!) Molson-Coors.
      Myślę skromnie że jak na "koncerniaka" ma nawet niezłe piwa

      PS: skoro Branti rozpocząłeś wątek to sam coś napisz w tej kwestii od siebie na rozruch tematu.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        #4
        Za to jeśli o Polskę chodzi to raczej trzeba brać pod uwagę obecnie różnorodność piw, bo stylowo to co warzą jest do siebie zbliżone. U mnie Żywiec nabił punktów za Marcowe, Bocka i Białe, a słyszałem co nieco, że w planach się IPA pojawiła.
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Zywiec wygrywa o całą długość Cieszynem - porter, Brackie, Mastne i corocznie GCH.

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            #6
            A ten najlepszy, który ma najtańsze piwa bo wszystkie takie same a jeszcze jeśli lepiej płaci pracownikom niż pozostałe to już naprawdę "nłejlepsiejszcy wsiech"

            No i mam nadzieje, że uchylisz rąbka tajemnicy kto Tobie płaci za takie badania?
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • TeDy_beer
              Senior
              • 06-2011
              • 283

              #7
              Jak pytanie jest głupie to po co je zadajesz?
              AMEN i :stout:
              Browar Domowy Małe Ale
              Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

              Comment

              • Neptune
                Senior
                • 09-2013
                • 184

                #8
                Zapewne chodzi Ci o ichniejsze piwa koncernowe - które z nich jest najlepsze. Po przekopaniu odmętów swojej pamięci i dokonaniu zaawansowanych badań terenowych, oświadczam:

                Główne piwa Kompanii Piwowarskiej:
                Tyskie Gronie - syf
                Tyskie Klasyczne - dwa razy trafiła mi się niezła warka, tak to syf
                Lech Premium - syf
                Lech Pils - to samo co Tyskie Klasyczne
                Żubr - syf
                Dębowe - syf
                Wojak - syf

                Główne piwa Grupy Żywiec:
                Żywiec - syf
                Tatra - syf
                Warka - syf
                Królewskie - syf
                Specjal - syf
                Heineken - syf

                Główne piwa Carlsberg Polska:
                Okocim - syf
                Carlsberg - syf
                Harnaś - syf
                Kasztelan - syf
                Bosman - syf
                Książ - syf

                Mam nadzieję, że pomogłem

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #9
                  Jak znajdziesz prawdziwy Leżajsk z Leżajska, względnie Chojraka Mocnego z browarów Łódzkich (nie zapominając o Łódzkim Porterze), to są jeszcze dobre piwa koncernowe.
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #10
                    Łódzkie to koncern?
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #11
                      Nie wiem jak zakwalifikować, przecież nie browar regionalny, jednak dostępność Chojraków jest duża.
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • Neptune
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 184

                        #12
                        Być może, ale ich dostępność nie jest nawet w 1/10 taka, jak powyższych piw. Co więcej, wygląd opakowania od Chojraka skłania raczej ku skojarzeniom z sikaczem dla meneli, niż z dobrym lagerem. Dlatego przeciętny spijacz piwa nawet nie spojrzy na Chojraka, a zamiast tego załaduje do koszyka Lecha, czy inną Łomżę.
                        Notabene, opakowania to chyba pięta achillesowa Browarów Łódzkich. To samo mają z Łódzkim Porterem: puszka szpetna jak noc listopadowa, a jest lepszy od większości porterów, nawet tych droższych, za 7-8zł.

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #13
                          W 1/10 nie, ale nadal większa niż przeciętnych regionalnych. Opakowanie jest straszakiem, ale nie "opakowanie zdobi piwo", zwłaszcza za tę cenę. Mam identyczne odczucia z porterem, dlaczego wycofali się z butelek też zastanawia?
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Branti Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jak myślicie? Czy wszystkie piwa koncernowe smakują tak samo, czy może któryś z koncernów robi trochę lepsze piwa (ogółem), niż pozostałe? Która koncernowa oferta jest najlepsza? Zapraszam do dyskusji.
                            Rozumiem że wziałeś się ostro za ocenianie palety portfolio rodzimych koncerniaków i jak tylko przejdzie Ci kac z razu podzielisz się z nami swoimi wrażeniami i opiniami w dyskusji którą sam wywołałeś ?
                            Spoko, nie poganiamy. Trochę tego masz do wypicia. Tylko pamiętaj o nas.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎