Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kielce, Piotrkowska 2, Craft Beer Pub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • RolandPolska
    Member
    • 04-2011
    • 30

    Kielce, Piotrkowska 2, Craft Beer Pub

    Parę dni temu otwarty został nowy lokal serwujący doskonałe piwa z browarów całego świata. Dziesięć nalewaków, setki piw butelkowych. Aktualnie podpięte są m.in. - Ciechan Wyborny, Jan Olbracht, Herold 12, Pracownia Piwa, Pinta, SzałPiw. W kolejce czeka na podpięcie Punk IPA z BrewDoga.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    No w końcu w Kielcach można gdzieś iść na piwo!

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • kamil_mi
      Junior
      • 07-2004
      • 12

      #3
      Cześć!

      Orientuje się ktoś jak kształtują się ceny piw w kranach?

      I w jakich pojemnościach jest sprzedawane piwo duże 400ml czy 500ml?

      Pozdrawiam
      Partia Przyjaciół Piwa Pszenicznego

      Comment

      • RolandPolska
        Member
        • 04-2011
        • 30

        #4
        Piwa są serwowane w kuflach 0,3 i 0,5 litra. Ceny to w większości 9 małe i 11 duże. Aktualnie podpięte są - Trzy rodzaje Artezana, Jan Olbracht, BrewDog, trzy rodzaje, Pracownia Piwa. Piwa szybko się sprzedają także rotacja na kranach jest duża. Aktualną ofertę aktualizują na swojej stronie facebookowej.

        Comment

        • jurcio6
          Member
          • 12-2010
          • 48

          #5
          Można też kupić deskę 5 piw do degustacji po ~150-200ml każde - cena, jeśli dobrze pamiętam - 15zł.

          Jest jedno "ale" - Panowie dostają i sprzedają warki z mikroinfekcjami.. oczywiście nie wszyscy to wyczują, ale osoby, które bawią się w piwowarstwo mają spore szanse ;/
          Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo ten pójdzie do nieba! :)

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #6
            No to już Kielce są w metropolitalnej Polsce - infekcje, octan etylu, diacetyl i dms to całe clou kraftu, obok cen z dupy.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • RolandPolska
              Member
              • 04-2011
              • 30

              #7
              Bardzo fachowe słownictwo którego ja, jako Kielczanin, nie mogę rozszyfrować. A tak bardziej po polsku ?

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Zepsute piwo za pieniądze z kosmosu.

                Prościej już chyba się nie da.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • RolandPolska
                  Member
                  • 04-2011
                  • 30

                  #9
                  Jak mawia Fredek Kiepski, pierdo lamento. To lepiej kup sobie Żubra. Poczujesz więcej, jeżeli jeszcze masz czucie, bo w rozumie to już widać duże braki.

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #10
                    Nie wiem czy Żubra ale jednak wolałbym nie kupować zepsutego czy piwa z wadami i płacić za nie wcale nie mało.
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      O, nowy przyszedł. Co tam nowy ciekawego powiesz?
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • jurcio6
                        Member
                        • 12-2010
                        • 48

                        #12
                        Byłem dziś - wzięliśmy po desce piw, w sumie spróbowaliśmy z kolegą 8 z 10 pozycji serwowanych "z kija". Niestety rozczarowałem się nieco.. w zasadzie trzy piwa były godne uwagi: Dyniamit z Pinty, Uśmiech Anieli z Podgórza (American Stout) oraz mój faworyt - Jack Hammer z Brew Dog'a.

                        Dla balansu co najmniej 2 piwa były niestety z infekcją.. może nawet trzy, nie potrafiłem na 100% stwierdzić w przypadku tego ostatniego. Na pewno Hop Sasa (Polska IPA) była spieprzona totalnie - smakowała mydlinami.

                        Na dokładkę jeszcze bardzo przeciętna Black Ipa z Dr Brew, jakieś totalnie przechmielone APA (znacznie bliżej mu było do AIPA, de facto) oraz Rye IPA, która była na tyle przeciętna, że nawet nie pamiętam nazwy.

                        Generalnie może być, natomiast jestem nieco rozczarowany - przynajmniej dowartościowałem się jako domowy piwowar
                        Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo ten pójdzie do nieba! :)

                        Comment

                        • lechu-kielce
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 276

                          #13
                          na kranie pojawi się lada moment Kojot a w kolejce czekają Kruk i Borsuk z Kopyra&Widawa a butli można dostać Ninkasi N'12.B i Peacemaker z Faktorii

                          Comment

                          • lechu-kielce
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 276

                            #14
                            takie aktualnie w kranach:Czarny Wdowiec-Piwoteka,Molly IPA-Dr.Brew,Trzypalczasty Goblin-Piwna,Cymbopogon-Artezan,Crazy Mike-AleBrowar,Simcoe Pils-Widawa,Kojot-Widawa,Borsuk-Widawa,Rauchbier-Schlenkerla,Bernard svetly

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RolandPolska Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jak mawia Fredek Kiepski, pierdo lamento. To lepiej kup sobie Żubra. Poczujesz więcej, jeżeli jeszcze masz czucie, bo w rozumie to już widać duże braki.
                              Ty też uważasz,że klienta tzreba rżnąć na kase jak tylko się da?

                              A tak z ciekawości to czemu tylko 11? Może lepiej iść po mniejszej lini oporu i walnąc od razu 20 za kufel.Będzie łatwiej w kasowaniu i reszty nie trzeba będzie wydawać.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎