Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielka Czeska Powódź 13.08.2002

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Wielka Czeska Powódź 13.08.2002

    Zalane są m.in Praga (stare miasto ), Czeskie Budziejowice, Pilzno. W tym ostatnim słynny browar, ponoć przerwał pracę.
    Wygląda na to że nasza powódź stulecia to betka w porównaniu z tym co dzieje się w Europie w tej chwili.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Największe praskie browary też już zawiesiły produkcę.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      a ja miałem tam jechać na krótki urlop...
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Piwofil
        Senior
        • 01-2002
        • 907

        #4
        Gorzej jak się ta fala przeniesie do Polski, może być mało ciekawie, tym bardziej że ostanio ciągle pada
        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          E, jakie tam "ciągle" wróciłam do domu i okazało się, ze dach mi nie przecieka, co znaczy, że jeszcze porządnej ulewy nie było
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            #6
            szkoda tego dziedzictwa (piwnego również) co mająnasi południowi sąsiedzi.............ale czeskie piwo w sklepach jest nadal
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • celt_birofil
              † 2017 Piwosz w Raju
              • 09-2001
              • 4469

              #7
              A jak u nas?

              A jak sytuacja u nas? Szczególnie na Dolnym Śląsku? Z mediów wynika, że niewesoło...
              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

              Comment

              • pieczarek
                zwykle cham i prostak
                • 06-2001
                • 5011

                #8
                Celciku - media nie kłamią. W Świebodzinie (było nie było historycznym Dolnym Śląsku) lało wczoraj cały dzień. Przepływajaca przez miasto rzeka miejscami dwukrotnie zwiększyła szerokość (z 1 metra do 2 metrów). Na ścianie w piwnicy pojawił mi sie wilgotny zaciek. Jednym słowem horrendum, czegoś takiego nie było od lat.
                Sytuacja znajduje się jednak pod kontrolą miejscowego sztabu przeciwpowodziowego. Dzisiejsze opady w porównaniu z wczorajszymi mają charakter symboliczny.

                Comment

                • celt_birofil
                  † 2017 Piwosz w Raju
                  • 09-2001
                  • 4469

                  #9
                  Smutna to tradycja, że w wakacje od paru lat musi kiedyś polać. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki sprzed 5 lat...
                  Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                  Comment

                  • And69
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 1487

                    #10
                    No to do Pragi dołączyło Drezno

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #11
                      Do Pragi Drezna i Pilzna dołącza Magdeburg (byłem tam 2 tyg temu i wtedy miasto zniszczył grad) Chemnitz, Lipsk i Ratyzbona (pod wodą odnowiona średniowieczna starówka podobnie jak w Pradze i w Dreżnie)
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        W Niemczech jest już nieciekawie. Te masy wody z Czech idą właśnie na Niemcy. Na Słowację i Węgry zresztą też.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • darek99
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 2147

                          #13
                          woda

                          Pieć lat temu niemcy nie mogli się nadziwić jak to możliwe że "polaczki" dopuścili do takiej powodzi na terenach które były kiedyś niemieckie, tłumaczyli to ogólnie panującą biedą w naszym kraju i zaniechaniem konserwacji umocnień i wałów ochronnych, taki sam kataklizm jest teraz w niemczech , żywioł nie wybiera, tylko jakoś nie zauważyłem w polskich mediach drwiny że niemcy sobie nie radzą, jest nawet chęć pomocy, Wrocław dla Drezna itp., nie ma w moim tekście złośliwości, ale może ktoś powinien się nad tym wszystkim zastanowić i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
                          Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                          Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                          skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                          Epikur z Samos.

                          Comment

                          • albeertos
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 2313

                            #14
                            Byłem w Pradze akurat przed samą powodzią. Rozbilismy namioty na kempingu na Braniku (blisko browaru), 10 m od Wełtawy. Przez kilka dni padało ostro, w czwartek (08.08) przyszedł człowiek z obsługi kempingu i powiedział że mamy uciekać bo wieczorem to już cała okolica będzie zalana. Co prawda zdążyliśmy zwiedzić Pragę na tyle ile sie da (starówka + opisywane na forum knajpki + browar Staropramen na Smichovie), ale jak później słyszałem co się tam dzieje to żal ściskał... Po prostu nie mogę sobie tego wyobrazić. Jeszcze nie widziałem żadnej relacji, bo dziś w nocy wróciłem, ale coś tam rodzinka nagrała.
                            (_)>
                            Nigdy się nie poddawaj!!!
                            Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                            Lech jest tam gdzie jego wiara
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #15
                              ja zmieniłem plany wakacyjne na bardziej wschodnie rejony Czech, tam powodzi na szczęście nie było i nie będzie [oby].
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎