Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brewfist, Spaghetti Western Grappa Barrel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    Brewfist, Spaghetti Western Grappa Barrel

    RIS z kawą i ziarnami kakaowca (BrewFist & Prairie Artisan Ales Spaghetti Western) leżakowany w beczce po Grappa

    23*blg, 8,7%alk
    warzone - 17/12/2013
    wlane do beczki - 30/01/2014
    butelkowane - 24/06/2014
    Nr butelki 0551/1092

    Kolor czarny
    Piana niska, nietrwała, brązowa
    Aromat mnóstwo kawy, czekolada, kakao, paloność, lekka dębowość, wyczuwalny aromat jakby ziołowy, z białymi winogronami (raczej nie jak od chmielu, może to aromat od tej grappy, nie pamiętam dokładnie jaki ma aromat bo ostatnio piłem ją kilka lat temu), alkohol w aromacie niewyczuwalny
    Smak kawa, czekolada, dębowości już sporo, wanilia, wspomniana ziolowość, średnia słodowość, lekko podniesiona kwaśność, finisz czekoladowo-kawowy-taninowy, alkoholowość średnio-niska, trochę ostra, bimbrowa, po ograniu minimalny aldehyd (żeby nie było zbyt pięknie )
    Goryczka średnia, trochę alkoholowa
    Odczucie w ustach pełnia średnio-wysoka, wysycenie średnie, szorstkie, mocno rozgrzewające

    Trochę smakuję jak kawa, jakimś likierem ziołowym, mimo niskiego odfermentowania nie jest zalepiające, pewnie w tym zasługa beczki.
    Nie jest to może piwo wybitne ale naprawdę dobre, a na pewno ciekawe.
  • dawidd007
    Junior
    • 06-2009
    • 15

    #2
    Nr butelki 0575/1092

    Kolor: Czarny nieprzejrzysty
    Piana: Jasno brązowa, niska po paru chwilach znika, zostaje tylko delikatna obrączka
    Aromat: Bardzo mocna kawa dominuje, trochę kakao i czekolady
    Smak: Kawa i czekolada zdecydowanie wyczuwalne, bardzo przebija się kwaśność i bimbrowe aromaty które moim zdaniem nie są przyjemne, alkohol zdecydowanie wyczuwalny
    Etykieta: Fajna, informacje w porządku

    Leżakowanie w beczkach po Grappie to wg mnie nie jest dobry pomysł, sama grappa to dla mnie syf a nie alkohol, ale co kto lubi. Piwo ciekawe jak najbardziej można spróbować ale bez rewelacji.
    Piwo to dowód, że Bóg nas kocha i chce byśmy byli szczęśliwi :)

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎