Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwiwśka Pywowarnia, Robert Doms Bohemśkyj

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pivotal
    Senior
    • 05-2013
    • 671

    Lwiwśka Pywowarnia, Robert Doms Bohemśkyj

    Nowe piwo na rynku,także ukraińskim. W serii są dwa: Robert Doms Bohemśkyj oraz Robert Doms Widenśkyj. Opisywane poniżej piwo ma 12% ekstraktu i nie mniej niż 4.6% alkoholu (importer podaje 5.1%) Piwo pasteryzowane.

    BARWA: Jasnego złota. Przezroczyste piwo z niewielką ilością drobinek. [3.25]
    PIANA: Biała i drobnoziarnista. Po wlaniu bardzo wysoka,po trzech minutach widoczna była cienka warstewka,ładnie oblepiła ścianki i pozostała do końca. [3.75]
    ZAPACH: Poniżej średniej,ale w miarę ogrzewania wzrasta i wyczuwamy przyjemną woń słodu,owoców i przede wszystkim chmielu. [2.75]
    SMAK: Bardzo fajna chmielowa goryczka,która pozostaje w ustach przez ładną chwilę do tego słodowa pełnia z lekkim owocowym posmakiem. [4.25]
    GAZ: Na początku spory,pozostaje do końca uchodząc ku górze po dwa bąbelki co pięć sekund. [3]
    OPAKOWANIE: Bardzo ładna,brązowa butelka z tłoczeniami (500ml),przypominająca kształtem te z litewskiego Szvyturysa. Bardzo estetyczne naklejki z pełnym składem,kapsel specjalny do tej serii piw. [4.25]

    UWAGI: Trwałość do 28.02.2015,wypite 5.11'14. Miłe zaskoczenie! Smaczne piwo i w dodatku koncernowe,potwierdza,że jak się chce,to można wyprodukować piwo znacznie ponad koncernowy standard.
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Potwierdzam pozytywną ocenę Pivotala w odniesieniu do chmielu i goryczki. Natomiast słodowa baza jest dla mnie słaba i niedobra przez co "bohemskie" lwowskie upodabnia się być może do czeskich lagerów ale tych pośledniejszych.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Fajna butelka, piana również, biała klejąca się do szkła i bardzo wolno opadająca.
        Niestety w zapachu jest jakaś siarka. Co prawda słód i chmiel jest tu obecny i przyjemny, ale zapałki przeszkadzają.
        Natomiast do smaku nie mam żadnych zastrzeżeń. Tak powinien smakować wysokiej klasy lager. Goryczka lekka, ale wyraźnie zaznaczona i nawet trochę owocowa, co nie jest tu wadą. Piwo ma solidną podbudowę słodową, czuć sytość w żołądku.
        Gazu jest za dużo.
        Bardzo smaczny lager, dużo lepszy od Lecha, Tycha i Harnasia. Data do 12.09.2015.

        Comment

        • AaLeX
          Senior
          • 07-2011
          • 573

          #5
          Powiem tak, piwo musi być lepsze od Lecha, Tycha i Harnasia ponieważ kosztuje prawie 5zł, jednak za tą cenę jest dość blado. U mnie piana bardzo szybko opadła, nie pozostawiając niczego, kolor złoty, ładny. Faktycznie w zapachu siarka i chmiel, niestety w smaku tak samo biednie, wg mnie nie tak powinien smakować wysokiej klasy lager, ale minął ponad rok od postu Darka Sawickiego. U mnie goryczka słaba, słodu też nie dużo, takie to wszystko nijakie, rozmyte. Nie dla mnie. Ocena 2,5/6.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Czy Roberty Doms nie powinne być podpięte pod Obołoń, kod by na to wskazywał 4820000
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎