Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

MakeYourOwnDrinks - jakie doświadczenia?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gasior78
    • 04-2024

    MakeYourOwnDrinks - jakie doświadczenia?

    Witam!

    Wspomniałem w innym dziale (a'props cukru) parę dni temu, iż zamierzam wstawić swoje pierwsze domowe piwo przy użyciu gotowego ekstraktu słodowego oraz pozostałych podstawowych gadżetów przydatnych w domowym browarnictwie dostępnych jako "kit" na stronce makeyourowndrinks.co.uk

    Chciałbym poeksperymentować z India Pale Ale i troszkę mocniej nachmielić aby uzyskać coś zbliżonego do AIPA. Cały nastaw wg instrukcji ma mieć około 26 litrów. Poczytałem trochę na temat chmielenia na zimno (gdyż raczej tylko taka opcja wchodzi w grę z gotowym słodem o ile dobrze wszystko zrozumiałem) i proszę o poradę. Jak konkretnie zrobić "herbatkę chmielową" dodawaną na zimno po fermentacji burzliwej aby uzyskać maximum goryczki, oraz jak potraktować i dozować chmiele dla uzyskania aromatu? Kupiłem dodatkowo 50g chmielu Chinook i 50g Citra.

    A może ktoś z użytkowników miał już jakieś doświadczenia z produktami f-my wspomnianej w temacie i będzie w stanie podzielić się interesującymi wynikami własnych modyfikacji?

    Proszę o wyrozumiałość, to ma być moje pierwsze domowe cudo. Nie ukrywam, że doświadczenia mało, a kierując się stricte wiedzą ludzi udzielających się na forach ciężko coś wypośrodkować. Ile zagadnień, tylu ekspertów..

    Pozdrawiam
  • gwzd
    Senior
    • 01-2012
    • 622

    #2
    Wrzucenie chmielu na cichą nie powoduje wzrostu goryczki, a jedynie wnosi aromaty.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎