Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rye River, The Crafty Brewing Company Irish Red Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Rye River, The Crafty Brewing Company Irish Red Ale

    Jedno z minimum dwóch piw warzonych na wyłączność irlandzkiego Lidl’a przez browar Rye River. Wytwórca jednak być może zgodnie z umową z siecią jest praktycznie utajniony a na opakowaniu pojawia się fikcyjna nazwa The Crafty Brewing co wg mnie nawet nie można uznać za browar kontraktowy a po prostu brand stworzony na potrzeby sieci Lidl.

    PIANA: typowa ejlowa. Niezbyt długotrwała. Rosnąca szybko po nalaniu, wręcz kipiąca jednak zaraz po tym szybko zanikająca. Nie pozostawia po sobie praktycznei żadnych śladów na szkle i powierzchni piwa.

    NAGAZOWANIE: wzrokowo zanika bardzo szybko. Bąbelki CO2 po nalaniu oblepiają początkowo szklankę od wewnątrz a później znikają z toni piwa momentalnie. Mimo to organoleptycznie nasycenie wydaje się odczuwalne po złapaniu guli.

    KOLOR: trochę za blade jak na czerwonego ejla. Kolor powiedzmy nieco ciemniejszego złota. Klarowny.

    SMAK: jakiś delikatny niezbyt przyjemny zapach. Może nie zgnilizny, zepsutego piwa czy innej „ściery” ale nie pasujący mi. W smaku delikatna goryczka, może nieco owocowego posmaku. Bardzo przeciętny ejl.

    OPAKOWANIE: ładna eta w modnej hipsterskiej grafice z wąchalem. Mimo braku nazwy browaru zdradza go wykrojnik ety, typ czteropaku, nazwa miejscowości na krawatce i sam sposób dystrybucji tego piwa czyli razem z innymi sztandarowymi piwami browaru Rye River.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Trafiło do Lidl'a, ale w cenie bardzo wysokiej.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      8,99 zeta ... czy to dużo czy mało - decyzja należy do Ciebie nabywco.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        4,1% alk.

        This full flavoured ale has a slightly sweet and fruity aroma with a dash of roast. The single aroma hop comes through in the taste and like any gentleman, leaves a great lasting impression.


        Aromat - słodowy, złożony - kakaowe toffi, tost, odrobina suszonych wiśni, ziemiste muśnięcie Jest też łagodny chmiel
        Piana - wyższa, zwarta, umiarkowanie trwała
        Barwa - ciemne tonacje herbaciano-miedziano-rubinowe
        Wysycenie - umiarkowane ku łagodnemu, delikatnie musuje
        Smak - tofii, suszona wiśnia/żurawina, trochę kruchych ciastek, łagodny ziołowy, może też ciut owocowy chmiel. Na finiszu podpieczony tost z wyraźniej zaznaczoną długą goryczką
        Treściwość - solidniejsza pełnia

        Piłem ich McGargles Granny’s Red Ale /alk. 4,4%/



        i podobne odczucia, choć to lżejsze dla sieci Lidla, to trzyma poziom. Rye River w mojej opinii to bardzo solidny rzemieślnik, ich świetne krótkie serie niestety u nas niedostępne, a szkoda.
        Piłem ostatnio w tym stylu Sullivan'sa w tym stylu: https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...ings-irish-ale był wyraźniej droższy, ale
        ale w mojej opinii nie jest tak fajne jak to. Tu mamy wyraźną słodową, złożoną bazę, dopełnioną przyjemnym chmieleniem. Piwo jest miękkie, sesyjne. Lubię ten klasyczny, irlandzki styl, który u nas nie jest łatwo dostępny. Piwo to w swojej kategorii jest naprawdę bardzo solidne, fajne. Jeśli lubi się takie bardziej słodowe piwa i chciałoby się wyrobić zdanie na temat irlandzkich czerwonych ejli, to moim zdaniem 9 zł. jest ceną do zaakceptowania

        W tej serii jest m.in. American Brown Ale i Saison, ale pewnie nie zagości w naszym Lidlu...




        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Click image for larger version

Name:	P1120527.JPG
Views:	23
Size:	23,5 KB
ID:	2335084

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎