Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litwa, Wilno, Stikliu 5, Leiciu Bravoras

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    Litwa, Wilno, Stikliu 5, Leiciu Bravoras

    Nowo otwarty browar restauracyjny na wileńskiej starówce. Browar znajduje się nad sklepem Bambalyne, oba przybytki mają tych samych właścicieli. Na przeciw mają oni jeszcze restaurację Aline "Lećiai", w której sprzedają piwa z minibrowaru.
    Miejsce nie za duże, ładnie urządzone, można coś zjeść.
    Piwo warzone na zapleczu, i w trakcie tego procesu czuć to w lokalu, trochę zbyt intensywnie. Mogłem nawet obejrzeć tanki fermentacyjne i leżakowe. Niestety zdjęcia wyszły bardzo słabe. W ofercie mają mieć docelowo 7 piw, jak ja byłem to mieli 3.
    Piwa na barze lane z pompy, dziwne bo cała produkcja jest lana do keg'ów. Na każdym stoliku jest nalewak z elektronicznym licznikiem, można sobie do woli nalewać "zwykłe" jasne.
    Co mieli do picia:
    Ciemne - zero chmielu, zapach mocno zbożowy, trochę karmel i leciutka palona wytrawność. Nie było w nim nic złego, ale ciekawego również.
    Jasne - zero chmielu, zapach mocno zbożowy. Nie było w nim nic złego, ale ciekawego również.
    AIPA - smaczne, dobrze zrobione, bez większych wad. Trochę trawiaste, może jako jedyna uwaga.

    Na ulotce chwalą się też angielską IPA, Schwarzbier'em, koźlakiem, amerykańskim lagerem.
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    #2
    Browar i Pub leży w sercu miasta kilka kroków od Placu Ratuszowego.
    Przesympatyczna miejscówka, trochę mała ale przytulna i urokliwa.
    Obsługa bardzo miła i sympatyczna, ładna czarnulka za barem mówi dobrze po Polsku.
    Menu piwne bogate:
    - Pilsner 12,5 / 5,8%
    - Bohemian Pilsner 11,5 / 4,8%
    - Wheat 12,5 / 5,0%
    - Hemp 12,6 / 5,0%
    - Schwartzbier 13,6 / 5,5%
    - Sahti Beer 13,0 / 5,0 %
    - IPA 17,5 / 6,5 %
    - Stout 13,2 / 5,0 %
    - Pale Ale 14,5 / 6,0%
    Piwa dobre, uwagę moją zwróciła rzadka perełka - Sahti Beer, fajne kwaskowe i dzikie piwo ale przy Końcu Świata od Pinty jednak odstaje.
    Ceny piw w przedziale 3-4 Euro.
    Jeszcze tam wrócę.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎