Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kabinet, Citra Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    Kabinet, Citra Pale Ale

    Styl: american pale ale
    Ekstrakt: 11,5 %
    Alkohol: 4,5 %

    Ciekawa, odblaskowa etykieta.

    Piana bardzo wysoka, acz poszarpana, bielutka, utrzymuje się niezbyt długo, ale zostawia na szkle grube wąsy. Zapach dosyć intensywny, cytrusy i górnofermentacyjne owoce oraz delikatny kwasek (mam nadzieję, że to nie objaw kwaśnienia; ale piwo ma jeszcze miesiąc do upłynięcia daty ważności. Niemniej jest niepasteryzowane i niefiltrowane).

    W smaku czuć wyraźnie jedną rzecz, którą zaobserwowałem już dawno: "południowcy" (o ile można tak powiedzieć Serbach) robią piwa "nowofalowe" na nieco inną modłę, niż robi się to u nas. Piwo jest bardzo lekkie, na pograniczu wodnistości wręcz, goryczka chmielowa jest niewysoka, za to cytrusowa chmielowość - dosyć wyraźna. Lekki posmak chlebowy. Akcent wyraźnie przesunięty w kierunku łatwej przyswajalności i orzeźwienia, niż intensywności smaku i wrażeń organoleptycznych. Podobnie było w przypadku pitych przeze mnie craftowych piw australijskich, greckich, hiszpańskich i innych... Nie jest to absolutnie zarzut, po prostu jestem przyzwyczajony do czegoś innego.

    Wysycenie bardzo mocne, nawet aż za, niemniej podkreśla orzeźwiające właściwości piwa.

    Otrzymane w prezencie.
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Zdjęcie:
    Attached Files
    Last edited by WojciechT; 17-12-2014, 23:22.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎