Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brú, [Blackstairs] Dark Fiery Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Brú, [Blackstairs] Dark Fiery Porter

    Drugie butelkowe piwo z kontraktowego Blackstairs Brewing Company.

    PIANA: kremowa, gęsta, średniotrwała. Uciekająca ze szkła i powierzchni piwa. Pozostająca jedynie w postaci „obrączki”.

    NAGAZOWANIE: odpowiednie , nie za wysokie. Odczuwalne po kilku łykach.

    KOLOR: wzorowa, porterowa czerń. Nie do prześwietlenia sztucznym światłem w pokoju. Zgodnie z normą.

    SMAK: bardzo mocny, jak na piwo zapach imbiru a być może też jak podaje etykieta papryczki jalapeno. Nie wiem jak ona pachnie, domyślam się jak smakuje. W każdym razie zapach „okołoimbirowy” (bo może jeszcze czegoś innego) jest charakterystyczny tutaj. W smaku również mocne uderzenie imbiru , trochę kawy , spora paloność ale i tak imbir przebija wszystko. Może jest i owa papryczka. Nie jest to z pewnością typowy porter, jak dla mnie nie za specjalna jego odmiana. Alkohol 5%.

    OPAKOWANIE: bardzo elegancka etykieta z tłoczonymi napisami. Podobna bardzo do poprzedniej z tego browaru. Kapsel czarny.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Po zmęczeniu tego piwa w chyba kilka godzin mogę napisać iż to najgorsze piwo irlandzkie jakie piłem. Nie dlatego że po prostu nie wyszło browarowi bo pewnie taki właśnie był ich zamysł ażeby smakowało tak jak smakowało. Po prostu totalnie nie w moim guście smakowym. Ogromna dawka imbiru który potęgował gorycz w dodatku jeszcze z taką ziołową nutą jakiej nie lubię oraz, co odczułem dopiero po pewnym czasie już po napisaniu tego postu, dodatkowe wzmocnienie goryczy owymi papryczkami spowodowało u mnie desgustacyjną męczarnię. Nie mam w zwyczaju wylewania piwa które nie jest zepsute (a to z pewnością takie nie było) zwłaszcza takie które kosztowało około 3,50-4 euro jednak polecam je tylko tym którzy mają świadomość iż będzie smakowało nieco inaczej iż typowy porter. Inna sprawa że ze względu na niedostępność w Polsce a i tu w Irlandii też raczej jest to zapewne nieduża i być może sezonowa produkcja raczej wątpię czy ktoś z forumowiczów będzie miał ten, wg mnie wątpliwy, zaszczyt je ocenić tutaj.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎