Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Austria, Wiedeń, Rennweg 8, Salm Bräu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    Austria, Wiedeń, Rennweg 8, Salm Bräu

    Salm Bräu to browar restauracyjny położony niedaleko centrum Wiednia, zaraz przy Dolnym Belwederze. Wchodzi się dość ciekawie, bo przez małe podwórko, które latem pewnie robi za ogródek.
    Sam lokal to kilka sal przechodnich na parterze, dość długich i wąskich, oraz sale w piwnicach (część restauracyjna i destylarnia, browar produkuje jakieś wynalazki mocnoalkoholowe - brandy i whisky).
    Wystrój wnętrz jest dość typowy dla browarów restauracyjnych w krajach niemieckojęzycznych - sporo drewna, pewna przaśność, ale kontrolowana, w jednej z sal trochę "wciśnięte" kadzie miedziane.
    W piątkowy wieczór sporo ludzi, większość stolików ma rezerwację. Dużo gości zagranicznych, jak to w Wiedniu, słychać wiele języków, polski też. Niektórzy goście z psami, niektórzy z niemowlakami w wózkach.
    Żarcie również typowe dla browaru restauracyjnego w obszarze dominacji języka niemieckiego - daje radę, ale nie porywa. Dla wegetarian też coś się znajdzie (kluchy, naleśniory), gorzej z pożywieniem typu "light". No dobra, są jakieś sałatki...
    Objętościowo dania główne raczej dla piwoszy zaprawionych w bojach. Przy piwie włącza mi się ssanie, a ledwo dałem radę pokonać Knoblauchrahmsuppe mit Speckcrôutons i Jäger-Pfandl (saftiges Wildragout in Rotwein-Pilzsauce mit Kräuterspätzle) .
    Cenowo..., na ja, Wiedeń nigdy nie był szczególnie tanią miejscówką... . W temacie stricte piwnym: na miejscu serwują pilsa, hellesa, pszenicę, marcowe i fajne piwo typu "polotmave" o nazwie Böhmisch G´mischt.
    Obsługa kelnerska sprawna i bez fochów, co w Wiedniu oczywiste nie jest. Aha, z kronikarskiego obowiązku - kibelek w porządku . Piwa niebawem opiszę gdzie trzeba.
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Co do cen - znalazłem paragony i muszę trochę wyjaśnić.
    Ceny małych piw to EUR 3,10-3,20. Dla porównania, ćwierć litra Coca-Coli kosztuje EUR 2,20.
    Najdroższą pozycją z naszego kwitka jest Wiener Schnitzel Kalb (czyli oryginalny, z nieżywego cielaka) za, niestety, EUR 16,50.

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1412

      #3
      Dotarłem tu 29 sierpnia br. ponad 7 lat po wizycie Pancernika.
      Lokalizacja browaru restauracyjnego idealna. W centrum Wiednia, niedaleko Karlsplatz, przy samym przystanku tramwajowym. Do dworca głównego można dojść skrótem przez ogród botaniczny w 15-20 minut.
      W upalny sierpniowy dzień trafiłem akurat w porze obiadowej, więc trzeba było odczekać swoje w kolejce, aż zwolni się stolik.
      Udało się dość szybko zająć miejsce w ogródku przy długiej ławie, ale dosadzono mnie do innych konsumentów
      Do wyboru było pięć piw:
      - Pils 12,5º 5% - 3,90 / 4,90 / 8,90 € (0,3 / 0,5 / 1 litr)
      - Märzen 12,5º 5% - 3,70 / 4,90 / 8,90 €
      - Helles 12,2º 4,90% - 3,90 / 4,90 / 8,90 €
      - Salm Weizen 12º 4,90% - 4,00 / 5,10 / 9,20 €
      - Bohemian Mix 12,5º 5% - 4,00 / 5,10 / 9,20 € /na zdjęciu/

      Zestaw degustacyjny 5x 0,10 l w cenie 8,90 €
      Są firmowe podstawki i szkło.
      Piwa na wynos można kupić w butelkach krachl i PET.
      W sierpniowej ofercie było piwo specjalne Helles chili bier (podobno o bardzo ostrym smaku) w cenie 9,50 € za litrową petkę.

      Wiener Schnitzel niestety drogi w porównaniu z innymi restauracjami w okolicy.
      Teraz kosztuje 24,90 euro, ale pierwsze skrzypce grają tu jednak golonki i żeberka. Porcje są gigantyczne, a kelnerzy wynoszą kolejne dania z kuchni jedno za drugim jak w fabryce

      Godziny otwarcia są stałe. Minibrowar czynny jest codziennie od 11:00 do 23:30.
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎