Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Austria, Klagenfurt, Feldkirchner Strasse 141, Schleppe Felsenkeller

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    Austria, Klagenfurt, Feldkirchner Strasse 141, Schleppe Felsenkeller

    Obszerna knajpa przytulona do zbocza góry, przy której mieści się browar Schleppe.
    Słowo "Felsenkeller (der)" oznacza piwnicę wykutą w kamieniu/skale, i tak właśnie lokal się prezentuje.
    Spore pomieszczenie, ceglane łukowe sklepienia, ściany częściowo kamienne, drewniane meble - klimatycznie.
    Ogródek letni udekorowany starymi maszynami, pewnie wyciągniętymi z browaru (?).
    Większość sal tonie w półmroku, jedynie te "od ulicy" są doświetlone światłem, wpadającym przez wielkie okna.
    Gastronomicznie to standard niemieckojęzycznej gospody, smacznie i ok. 40% taniej niż w Wiedniu .
    W czasie moich odwiedzin na miejscu dostępne piwa: Felsenkeller, marcowe, karmelowe (Doppelmalz), Kurvenbier i (za przeproszeniem) Radler.
    Na wynos trochę kiepsko, bo tylko w 3-litrowych flaszach... W czas sobotniego obiadu ponad połowa miejsc w lokalu zajęta i ciągle nowi goście dochodzą, na oko to stała, lokalna klientela. Piwa niebawem opiszę, gdzie trzeba.
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Porównałem rachunki z Wiednia (Salm) i z Felsenkellera, efekt trochę mnie zaskoczył, o czym donoszę.
    Mniej więcej porównywalne zupy kosztują tyle samo, Coca-Cola w Klagenfurcie (w przeliczeniu na litr) jest droższa o 10%.
    A co najistotniejsze - piwa w Felsenkellerze (małe) kosztują EUR 2,90-3,00, różnica do cen wiedeńskich jest więc pomijalna...

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎