Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jack Cody’s, Black Jack Drogheda Cream Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Jack Cody’s, Black Jack Drogheda Cream Stout

    PIANA: raczej nieporozumienie. Może źle nalewałem, może piwu było za zimno, za ciepło albo za idealnie ale wyszła niczym na Coca-Coli , prawie żadna w trakcie nalewania, później nieco urosła do maksymalnie 5 mm i zaraz zaczeła topnieć rozpływać się po powierzchni nie pozostawiając po sobie żadnych śladów niczym seryjny samobójca. Z tego co ledwo zdążyłem zauważyć skupiając się na szybkim zrobieniu foto, miała lekko brązowy kolor.

    NAGAZOWANIE: wydaje się być odpowiednie. Nie widać desantu bąbli ale nie z powodu bynajmniej koloru piwa.

    KOLOR: no właśnie. Kolor... Pasuje bardziej do ciemnego/czarnego ejla którego już miałem przyjemność pić. Jest to w zasadzie nie czerń jak pasowało by do stouta ale bardzo ciemny brąz z wyraźnymi rubinowymi prześwitami i to widać nawet bez patrzenia pod światło. Po prostu jak na stouta zbyt blady.

    SMAK: mocna paloność słodu. Gorzka czekolada. Zapach też pasujący do stouta. Alkohol 4,6%. Nie jest źle. Po kiepskich wrażeniach jakie zrobiła na mnie piana i kolor piwa myślałem że finalnie polegnie ono i w tym najważniejszym punkcie opisu ale jakoś się broni. Piwo wymaga jednak poprawy. W sumie to chyba pierwszy ciemniak z tego browaru więc jestem wyrozumiały.

    OPAKOWANIE: ładna eta z lustrznym srebrem. Ładna na butelce. Jako że jest na przeźroczystej folii będzie wymagała podkładu z czarnego papieru by dobrze prezentowała się i w zbiorze. W sumie nie jestem za stosowaniem przeźroczystej folii w etykietach. Kapsel którego z perspektywy kapslarzy nie ma.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #2
    Patrzę na etykietę - toż to nasz Koziołek Matołek jak wykapany
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Duch Koziołka Matołka został już wywołany przy opisie i focie pierwszego opisanego piwa z tego browaru kilka miesięcy temu
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        To musiałem przegapić
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎