Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Mostowa 4, Hospůdka u NÁS

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    Mostowa 4, Hospůdka u NÁS

    Kolejny lokal z czeskimi piwami. W ofercie beczkowe Krakonos, Svijany, Policka, Primator, Klaster itp. 10-tki i 11 tki - 7pln, 12-16-tki 8 pln. Klimat średni, pomieszanie czeskiego klimatu z dyskoteką przy barze.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Dodać trzeba, że prowadzony przez rodowitych Czechów z Ołomuńca.
    Czeskie dania.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Rzeszowiak
      Piwny Radykał
      • 04-2009
      • 1596

      #3
      Czeska obsługa cała. Ale klimatu czeskiej "hospudki" niewiele. Warto jednak zajrzeć aby wyrobić sobie zdanie.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        #4
        Czeski klimat jest. Szyldy, napisy, menu tylko po czesku, obsługa również wita i mówi do klientów w tym języku (gdy nie rozumieją wtrąca polskie słowa). Na stolikach świeża prasa prosto z Czech, z głośników tamtejsza muzyka, na telewizorze można podziwiać przygody Krecika, który razem z Krakonošem "wita" gości przy wejściu.

        22.02.2015 na kranach były: Krakonoš 11°, Polička 11°, Svijanský Máz 11°(każde po 7 zł), Ježek kvasnicový 12°, Bernard 12°(np), Primátor tmavý 12° i Polotmavý (te po 8 zł). Piwa wypisane są kredą na tablicy a ich asortyment się codziennie zmienia. Podawane oczywiście w firmowym szkle, tacki są na stołach.

        Do jedzenia podstawa czeskich dań: gulasz, svičkova, vepřo-zelo (te dania oczywiście z knedlikami), smažený sýr+bramborové medaliony. Wszystkie po 19 zł. Oprócz tego zupa dnia (była akurat gulaszowa) i tradycyjne zakąski: utopenec, nakladaný hermelín, olomoucké tvarůžky. Na deser naleśniki na ciepło z owocami i bitą śmietaną.

        Czynne: pon.-pt. 15-23, sob. 15-24, niedz. 15-22.

        Fotka w galerii:

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Hmm jak to napisać? Nieco rozczarowanie, spowodowane dużymi oczekiwaniami. Lokal na razie przynajmniej jeszcze nie ma jakiegoś określonego klimatu - wszystko aż pachnie nowością. Piwa to klasyka piw regionalnych z Czech, spory wybór jedzenia. Uwaga - przy zamawianiu dodatkowej porcji (4 sztuki) knedlików zapłacicie 19 złotych czyli prawie tyle co za całe danie - szkoda, ze nikt nas o tym nie uprzedził bo taka praktyka cenowa jest dla mnie nie akceptowalna, wszak to tylko dodatek, kawałek buły
          Są lepsze czeskie lokale, nie było tego czegoś co by skłoniło nas do zostania dłużej, może gdyby było więcej ludzi to byłoby lepiej?
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment


          • e-prezes
            e-prezes commented
            Editing a comment
            Dalej działa i serwuje poza czeską klasyką czeskie jedzeniowe klasyki. Tylko widziałem, nie próbowałem.
        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎