Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wellpark, Tennent's Beer Aged with Whisky Oak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Wellpark, Tennent's Beer Aged with Whisky Oak

    Strong ale ze szkockiego browaru Wellpark z Glasgow. W procesie produkcji pewny udział miała szkocka whisky, a raczej dębowe beczki po niej. Zawartość alkoholu to 6%. Nie podano szczegółowego składu.

    Barwa bursztynowa, w pełni klarowna.
    Biała piana, z delikatnie kremowym odcieniem. Dość wysoka po nalaniu. Utrzymuje się praktycznie do końca zwartą pierzynką o drobnej teksturze.
    W aromacie miękkie słodowe nastroje, z pewną nutą drewnianą. Nieco karmelu, nieco orzechów, może nawet i tostów.
    Smak jest mocno słodowy, praktycznie pozbawiony goryczki. Są nuty ziarniste, tostowe, chlebowe, lekko karmelowe. Coś tam nieznacznie w tle może się faktycznie kojarzyć z "myszowatością" whisky Delikatna kwaśność i słodkie owoce dopełniają bukiet.
    Nagazowanie nieduże. Poniżej średniej.
    Butelka 330ml z przeźroczystego szkła, z wytłoczeniami. Etykieta w stylu trunków mocniejszych niż piwo, mająca zapewne kojarzyć się z łyskaczową proweniencją. Kapsel firmowy.

    Piwo do wypicia, choć peanów nie ma co wznosić. Organoleptycznie dość przeciętny strong, z pewnymi pretensjami w kierunku wysublimowanej słodowości. Ale przyznać trzeba, że bardzo estetycznie podany. 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Chmielone czterema chmielami: Zeusem, Summit'em, Tettnag'iem i Aurorą. Woda z jeziora, 3 szkockie słody, prawie miesiąc fermentacji.

    W Lidl'u w cenie jeszcze tolerowalnej, ale nadal to 0,33.

    Kolor bursztynowy, klarowny, piana nawet nienajgorsza.

    W aromacie wyczuwalna whisky. W nucie górnej wrzos, błoto, surowe nuty traw, minimalnie może jakiś chmiel, ale to jednak będzie piwo mocno słodowe. W nucie dolnej, odrobina suchej beczki, ale bez waniliji.

    W smaku bardzo ciekawa nuta chleba tostowego z masłem, a nawet z żurawiną, lekko cierpkie, mało wytrawne, bardzo pełne, mocno słodowe. Chmiele gdzieś na granicy. Z czasem do głosu dochodzi dębina, jaką się zna z płatków, więc sucho, drewnianie, smakuje trochę jak bardzo mocno rozcieńczona whisky, do pełni szczęścia jako Speyside, brakuje jej dymu.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Aromat whisky oraz drewniany. Smak przypominający (tanią) whisky, sporo nut dębinowych. Piwo pełne, wyraźnie słodowe, z posmakiem waniliowym. Goryczka jest raczej niska, ale to dobrze, bo wyższa by tu nie pasowała. W tle majaczy posmak alkoholowy - albo to mózg płata figle czując posmak whisky i powiązując go z mocnym alkoholem.

      Nie powiem, ciekawe to piwo. Kupię więcej, bo mnie zaintrygowało. Ktoś wyżej napisał o skojarzeniu z rozcieńczoną whisky - i mogę się zgodzić. Z tym, że ta whisky będąc rozcieńczoną jest jednocześnie taka... "Pełna"

      Comment

      • Ravf
        Senior
        • 06-2013
        • 264

        #4
        Kolejne piwo z Lidlowej promocji, jedno z tych, co do których mam większe oczekiwania. Na początku niestety zaskakuje słabiutką pianą, która szybko opada. Dalej na szczęście jest już lepiej. W zapachu wyraźna whiskey i drewno. Smak podobny z tym, że dochodzi jeszcze wanilia i toffi. Bardzo ładnie prezentuje się etykieta ze złotymi napisami na czarnym tle, przezroczysta kontra już gorzej.
        Efekt beczki (wiór) nie jest powalający ale jest na tyle wyraźny, że warto spróbować to piwo, tym bardziej w promocyjnej cenie.
        Last edited by Ravf; 25-07-2015, 21:48.

        Comment

        • slyboots
          Senior
          • 03-2014
          • 292

          #5
          PIANA: Szybko zanika i delikatnie oblepia szkło

          KOLOR: miedziany, klarowny

          ZAPACH: chmiel, słód, deska, akcenty whisky, alkohol

          SMAK: słód, faktycznie smak rozcieńczonej whisky, dębina, akcenty dymione, goryczki brak, delikatna drzewna cierpkość - przyjemna

          OPAKOWANIE: butelka przezroczysta 0,33l jak na zdjęciu w #1 poście

          WYSYCENIE: średnie

          UWAGI:

          Warka:
          31/07/16
          L5113 15:00 T

          Alc. 6% vol.

          Wariacja Piwna na temat Wisky lub Piwo z akcentem Whisky. Przyznaję że producentowi sie to udało. Według mnie smak i aromat Whisky w sam raz, ciekawa sprawa i bardzo mi przypadł do gustu.

          Polecam bo to naprawdę bardzo udana wariacja Piwna
          Chętnie zakupię większe ilości jak będą dostępne.

          Pora na szklaneczkę Johny Walker Black Label

          Pozdrawiam

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Kolor bursztynowy, klarowny.
            Piana wysoka, drobna, gęsta, pozostaje do końca picia i zostawia delikatne ślady na szkle.
            Zapach niezbyt intensywny, słód, drewno, whisky i wanilia.
            Smak: słodowy, chlebowy, wanilia bardziej wyczuwalna niż w zapachu. Goryczka jest na granicy wyczuwalności.
            Wysycenie niskie.
            Opakowanie: bardzo ładna etykieta i firmowy kapsel, brak podanego składu, jedynie informacja, że zawiera jęczmień i pszenicę.
            Warto spróbować.

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Kolor: Bursztynowy, przejrzysty.
              Piana: Wysoka, ale niezbyt trwała, kożuszek zostaje do końca.
              Zapach: Niezbyt silny, słód, drewno, czerwone owoce.
              Smak: Lekko słodowy, kwaskowy, aksamitny, lekko wędzono-drewniany, goryczka niska, raczej taninowa. Wodniste.
              Wysycenie: Średnie.
              Opakowanie: Bezbarwna butelka 0,33, etykieta i krawatka bardzo gustowne, czarno-złote, kontretykieta jak z desperadosa.
              Uwagi: Specyficzne, ale smaczne. Jego największa wada to wodnistość, smakuje jak rozcieńczone pół na pół z wodą. Smak głównie drewniano-wędzony, ale nie jest specjalnie silny. Można wypić, ale szału nie ma. Kupione w Lidlu.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Kolor ciemnego złota, piana jasna opadła do krążka na powierzchni. Aromat niezbyt intensywny, słodowy w tle nuta whisky. Smak już bardziej złożony. Niestety, wysokie wysycenie psuje pozytywne odczucia. Goryczka średnia, podbita jest wysokim wysyceniem. Z czasem pojawia się nuta whisky. Co mnie dziwi - piwo jest lekko wodniste i na finiszu wyczułem alkohol.

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  BARWA: Ciemne złoto/jasny bursztyn,przejrzyste z drobinkami. [4.25]
                  PIANA: Wysokość trochę poniżej średniej,drobnoziarnista,niezbyt trwała,w niewielkim stopniu została na szkle. Utrzymała się do końca w postaci obrączki z firanką po środku. [3.25]
                  ZAPACH: Ładny,ale nie za mocny. Przede wszystkim słodowy,wyczuwalne drewno,odrobina wanilii oraz zbóż...i kilka listków mięty. [3]
                  SMAK: Słodów,drewnianych beczek po whiskey,trochę wanilii,lekko czuć krótkotrwałą goryczkę. [4.25]
                  GAZ: Wysycenie na średnim poziomie,utrzymało się do końca. [5]
                  OPAKOWANIE: Bezbarwna butelka z tłoczeniami i ładnymi etykietami nawiązującymi do ,,łyskaczy'',brak składu i ekstraktu...za to jest fajny kapsel. [3.75]

                  UWAGI: Trwałość do 31.07.2016,wypite 1.11'15. Pierwszy raz piłem takie piwo i muszę powiedzieć,że smakowało całkiem dobrze,dlatego dałem za smak [4.25]. Zdaję sobie sprawę,iż nie jest to piwo z wyższej półki,a i po skosztowaniu innych przedstawicieli tego gatunku ocena mogłaby ulec tendencji zniżkowej...ale liczy się chwila. Mimo zawartości 6% alk.,piwo było lekkie,słodkawe w smaku (nawet dało się wyczuć pieprz(?)) i bez nut alkoholowych. Dzisiaj,czyli po tygodniu,otworzyłem zakapslowaną pustą butelkę,na dnie zobaczyłem pozostałość piwa,kilka kropel wyglądających jak zagęszczone mleko,choć osadu w piwie nie było... Zapach przyjemny,typowy dla pszeniczniaków.

                  Comment

                  • uszok73
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 135

                    #10
                    To piwo to doprawione siki jak reszta piw tennentsa. Szkoda kasy.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23792

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika uszok73 Wyświetlenie odpowiedzi
                      To piwo to doprawione siki jak reszta piw tennentsa. Szkoda kasy.
                      Proszę nie urynować.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        #12
                        Wellpark, Tennent's Beer Aged with Whisky Oak
                        alc. 6%vol.

                        Piana drobna bialutka opada do krążka i tak pozostaje do końca, zdobi szkło. Kolor jasny bursztyn. Aromat słodycz, słodowy, drewno lekko alkohol. Smak wyraźnie dębina, słodowość, karmel lekko wyczuwalny alkohol, goryczka niewielka, wyczuwalna. Piwo dobrze sie pije smaki grają, nie porywa ale jest Bardzo Dobre.
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • Dzoshu
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 496

                          #13
                          Kolor: Ciemny bursztyn, klarowne.
                          Piana: Obfita, dość długo się utrzymuje i oblepia szkło.
                          Zapach: Wyraźna nutka beczki po whisky. Poza tym karmel i lekka szmata. Nie porywa.
                          Smak: Wodniste, bez wyrazu. Karmel, whisky. Goryczka niska, tytoniowa.
                          Wysycenie: Średnie, OK.
                          Opakowanie: Całkiem ładna eta, niedokładny skład, białe szkło, firmowy kapsel.
                          Uwagi: Szkoda tej beczki do tak nijakiego piwa. Za Lidlową cenę można spróbować.
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎