Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Naparbier, Aker

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    Naparbier, Aker

    Piwo w stylu IPA.
    Alkohol 6,7% obj.
    Ekstrakt ?
    Butelka 330 mL

    Barwa: jasnozłota, zmętniona.
    Piana: przy nalewaniu średnio obfita, drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi i redukuje się do cienkiej warstwy.
    Zapach: na pierwszym planie nuty chmielowe, cytrus, delikatna żywica, na drugim planie delikatne aromaty słodowe.
    Smak: dość wytrawne i orzeźwiające, dominowane nutami chmielowymi, cytrusowymi, goryczka bardzo przyjemna, średnio intensywna, krótka.
    Wysycenie: średnie.
    Attached Files
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Aker to IPA z rzemieślniczego browaru w Noáin.

    Barwa złocisto-pomarańczowa. Spore zmętnienie.
    Piana o dość niejednorodnej teksturze, pieni się niczym płyn do kąpieli. Opada do wysepek, nieznacznie lepiąc się do szkła.
    W zapachu słodkie owoce i w mniejszym stopniu cytrusy na pierwszym planie. Mocne nuty siana, trawy, słodów. Lekka kwaśność, nieco może skisła w odczuciu.
    W ustach piwo rozkłada się wyraźna, aczkolwiek niegryzącą, dość długą goryczka. Trochę nut kwiatowych i owocowych, sporo trawy, ziołowa chmielowość. Odrobina ziarnistej słodowości. Wytrawny finisz.
    Żywe nagazowanie nadaje zdecydowanie orzeźwiającego charakteru.
    Butelka jak na zdjęciu rafaela, z interesującą w kolorystyce i nastroju etykietą, o mocno mistycznym wyrazie. A to wszak nieco wystylizowana koza. Na etykiecie wyraźne baskijskie konotacje, których sensu nie jestem w stanie w pełni złapać. Elegancki kapsel firmowy.

    Ciekawe piwo, z przyzwoitą ale rozsądną goryczką. Nieco przeszkadzają mi jedynie towarzyszące profilowi lekko skisłe odcienie. 8 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Kolor - ciemny, mętny pomarańcz
      piana - średnie pęcherze, dość zwarta, jednak opada zauważalnie
      zapach - cytrusowo-owocowy, średnio intensywny
      smak - w miarę pełne, dominuje mocna, gorzka goryczka zagłuszające wszystkie pozostałe smaki, owocowość i słody ledwie wyczuwalne
      gaz - odrobinę za dużo
      opakowanie - bardzo ładna etykieta, firmowy kapsel
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎