Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Prešov, Hlavná 65, Prešovský Pivovar & Piváreň

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    Słowacja, Prešov, Hlavná 65, Prešovský Pivovar & Piváreň

    Piwiarnia i browar? znajdujący się w sercu Preszowa i tego "wrzecionowego rynku" jak mi się skojarzył.
    Nie wiadomo gdzie warzą bo barman wzruszył ramionami, ale napewno piwa leżakują w tej piwiarni. Tuż na zejściu po schodach jest kilka tanków leżakowych.
    Wystój przyjemny piwniczny, ściany w cegle, wszystko pachnie jeszcze nowością.
    Piwa były następujące:
    Vycapna 10
    Leziak 12
    Tmavy leziak 12
    Medovy leziak 14
    Vidensky leziak 14
    Ale 12
    Amber Ale 16
    Rezane i Radler.
    Ceny od 1,20 do 1,90 eurona za 0,5 litra.
    Ponieważ przejeżdżałem samochodem, opcja była tylko jedna - na wynos, mają 1 litrowe PETKi ale nie w zapasie tylko na bieżące zamówienia.
    Jeżeli ktoś tak jeszcze będzie zamawiał to proponuję zamówić i iść pozwiedzać miasto, aby później nie musiał korzeni spod baru sobie wyrywać, mimo zapewnień że potrwa to "szybko". Ewentualnie zmówić kawę.
    Wziąłem na wynos Leziaka 12 i Ale 12, wypiłem tego samego dnia w hotelu i mogę stwierdzić że wypadły bardzo słabo. Ale12 okazał się kartonowym lagerem a Leziak - bezsmakowym lagerem.
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    #2
    Miejscem warzenia piwa które przewozi się do piwiarni, jest zwyczajny wiejski domek we wsi Petrovany ( adres: Petrovany 53) kilka kilometrów od Preszowa, w stronę Koszyc.
    Cała technologia jest umiejscowiona w garażu.
    Żadnej informacji że znajduje się tam browar nie ma, włącznie ze świadomością sąsiadów.

    Kilku młodych adeptów piwowarstwa domowego w 2014 roku, wdrożyło swój plan w czyn i po zakupie technologii produkcji chińskiej, zaczęli warzyć dla swojego lokalu w centrum Preszowa.
    Dowiedziałem się, że słód jest kupowany w Trnavie w Sesslerze.
    Skala produkcji może nie jest imponująca, ale ilość rodzajów piwa, już tak.

    Oferta jest różnorodna i tak miłośnicy rewolucji jak i piwnej tradycji, znajdą tam coś dla siebie.

    Strona browaru i piwiarni:


    Kilka fotek z wizyty w browarze:


    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1412

      #3
      Do samego browaru nie dotarliśmy, ale w firmowej piwiarni spędziliśmy nie jedną godzinę i nie dwie w pewny gorący czerwcowy wieczór
      Lokal wielce klimatyczny, przemiła obsługa i sącząca się z głośników klasyka czechosłowackiego pop-rocka lat 80tych. Degustację piwa umilał nam między innymi zespół Modus, Iveta Bartošová i Jaromír Nohavica.

      Oferta piwna składała się z 9 pozycji:
      - Prešovská výčapná 10° 4,5% - 1,00 / 1,50 €
      - Prešovský Horkáč 11° 4,5% - 1,10 / 1,60 €
      - StaroPrešovská 12° 5% - 1,00 / 1,50 €
      - Prešovský svetlý ležiak 12° 5,4% - 1,10 / 1,60 €
      - Prešovský Weissbier 12° 5,1% - 1,30 / 1,80 €
      - Prešovský Medový ležiak 14° 6,7% - 1,50 / 2,00 €
      - Prešovská Comet IPA 14° 5,5% - 1,40 / 1,90 €
      - Prešovský Jantár 14° 6,5% - 1,40 / 1,90 €
      - Prešovský IPL 16° 6,7% - 1,80 / 2,40 €

      Próbowałem pozycji 5,6 i 8, wszystkie zasługują na wysoką ocenę.
      Mają firmowe podstawki i kufle.

      Co do kuchni, to lokal poddał się niestety tutejszemu ogólnoprešovskiemu trendowi "wszędzie pizza". W każdej pizzy obowiązkowo hurtowa ilość czosnku.
      Na szczęście było też trochę przekąskowej klasyki w postaci utopenca, nakladanego hermelina i deski serów.


      Zdjęcia:



      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Jeśli podane ceny to za 0,33 i 0,5 litra to dobre ceny! Dajesz nadzieję, że jednak warto się tam wybrać.
        Last edited by e-prezes; 21-07-2018, 20:08.

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1412

          #5
          Miejsce naprawdę godne polecenia.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎