Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dungarvan & Nøgne Ø, Seaweed Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Dungarvan & Nøgne Ø, Seaweed Saison

    Współpraca browarów kontraktowych to rzecz normalna w tym biznesie. Tym razem irlandzka warzelnia wespół z piwowarem z Danii uwarzyła poniższy produkt. Tym razem nietuzinkowy bo piwo typu saison, tutaj dodatkowo z, nie wiem czy dobrze skumałem, solą z wodorostów. Piwo zaliczam do irlandzkich bo de facto fizycznie powstało w irlandzkim browarze.

    PIANA: cudownie śnieżnobiała i potężna co widać na zdjęciu. Dosyć trwała, finalnie brudząca sobą nieco szkło i pozostająca po bokach toni piwa.

    NAGAZOWANIE: delikatne.

    KOLOR: jasne, mętne, słomkowe złoto.

    SMAK: opis z ety wskazuje na lekką słodycz na początku piwa a następnie przejście w odczuwalny lekki słony smak zapewnie za przyczyną owych słonych wodorostów. Trochę to nie moja bajka takie klimaty ale lubię sprawdzać nowe smaki i może to siła wcześniejszej sugestii a może i faktycznie moje kubki smakowe już łapią takie klimaty. Piwo przypomina mi nieco witbiera choć może bez tego kwaśnego cytrusa ale jest też lekka słoność jaką pamiętam z piwa typu goese które raz miałem już okazję przećwiczyć. Fajne do jednorazowej degustacji ale raczej nie dałbym rady na jakiś większy ilościowo „przysiad” i nie chodzi nawet o nieatrakcyjną dla kieszeni cenę. Alkohol krzepki bo 6,5%. Ci którzy lubią takie lekkie słone piwa chyba byli by usatysfakcjonowani.

    OPAKOWANIE: ładna etka jak pozostałe z tego browaru. Na nietypowym dla browaru papierze bo zwykłym gdyż wszystkie poprzednie były na błyszczącym metaliku. Kapsel totalnie goła, srebrna blacha.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Piwowar i browar współpracujący z irlandzkim Dungarvan oczywiście pochodzą z Norwegii a nie Danii. Mój błąd.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎