Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hurbanovo, Kelt 12 (2015-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • NATHAN
    Junior
    • 11-2010
    • 18

    Hurbanovo, Kelt 12 (2015-)

    Witam.
    Zastanawiałem się, czy dopisać się do tematu "Kelt,Hurbanovo" , gdzie opisywany był stary Kelt 12% w krachli, lecz stwierdziłem że nowy, świeżo wypuszczony Kelt 12%, jednak nie jest tym samym co ten stary, dlatego też, założyłem osobny wątek.

    Na nowego Kelta 12%, natrafiłem przez przypadek, wchodząc w czwartek na stronę kelt.sk , bo akurat kolega pojechał na Słowację, a ja, zauważając że na rynek "wróciła" znowu 12-stka, od razu do niego zadzwoniłem, i poprosiłem żeby kupił 2 kraty.

    Piwo można kupić póki co chyba tylko na Słowacji, cena w Tesco wynosi 0,75 euro za butelkę, już z kaucją, co w przeliczeniu daje okolo 3 zł.

    Pierwsze co rzuca się w oczy, to przeprojektowane logo, oraz design nowych butelek/puszek, który objął również dotychczasową 10-tkę.

    Więc tak :
    Ekstrakt 12%
    Alkohol : 4.8 % (stary miał min. 5 %)
    barwa : ciemnozłota, zbliżona do starego kelta w krachli
    piana : szybko opada
    zapach : wyraźnie wyczuwalny słód jęczmienny
    smak : intensywny, wyraźna goryczka w porównaniu z wersją 10%, czuć slód jęczmienny, w smaku nie tak wodniste jak słabsza wersja
    gaz : w moim odczuciu mocno nagazowane, podobnie jak słabsza wersja
    opakowanie : bez zmian, poza nowym logo i etykietą, która osobiście mi się nie podoba...

    Podsumowując : przez chwilę łudziłem się, że może jest to powrót do "korzeni", i że zasmakuję takiego Kelta, jaki 7-8 lat temu był sprzedawany w słynnej krachli, jednak po wypiciu z kumplem dwóch butelek, stwierdziliśmy że jest on jedynie zbliżony do tamtej wersji, choć na pewno bardziej, niż wersja 10%.
    Generalnie, nie jest to to co kiedyś, ale moim zdaniem jest niezły !
    Na pewno jeszcze zakupię (po wyczerpaniu zapasów ).
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 16-10-2015, 20:42.
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    #2
    Ja mojego kupiłem w Kocyku na Miodowej.

    Zdziwiłem się że to nie jest 10-tka. Też przez chwilę myślałem że nastąpi poprawa odczuć. Nie bardzo.

    Piana - średnia opada do cienkiej warstewki. Na szkle nie dużo.
    Barwa - jasne złoto.
    Gaz - średni.
    Aromat - słód i jakby chmiel ale lekki... za niedługo estry z alkoholem.
    Smak - cukrowa słodycz, goryczki nie wyczuwałem na początku potem pojawiła się ale raczej alkoholowa.

    Może kiedyś jeszcze spróbuję ale z przypadku.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎