Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

MŚ w hokeju, Kraków

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    MŚ w hokeju, Kraków

    Pierwsza tercja nie była zła, zabrakło skuteczności. Przegrywamy ale szansa na lepszy wynik jest.
    Ogólnie jesteśmy ostatni w rankingu ale mamy ambicje na powalczenie o awans. Czy realne? Cóż, u siebie trzeba grać o awans, nawet jeżeli rywale wydają się silniejsi. To jest gra o przyszłość hokeja w Polsce.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Kurde, II tercja, naprawdę dobra gra...jeden beznadziejny błąd i tracimy bramkę grając w przewadze 1-2 po II tercji i gramy dalej
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      I tercja poprawna, II bardzo dobra, III ...tragiczna. Polacy kompletnie stanęli zamiast się rzucić na rywala. Do tego skandaliczna decyzja sędziego o wykluczeniu polskiego bramkarza. Chyba sen o awansie trzeba odłożyć na półkę.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Panowie naprawdę nie interesuje Was walka polskiej reprezentacji? W bardzo ciekawym sporcie jakim jest hokej.
        Mecz z Japonią - dobra gra naszej drużyny chociaż Japończycy jeździli szybciej na łyżwach. Za to słabiej grali fizycznie i przy bandach.
        Mecz z Ukrainą i dalszy ciąg dobrej gry polskiej drużyny. Twardo, dobra obrona, w końcu wykorzystywane przewagi i spokojne 2:0 i nagle coś się zacina, w świetnie grającym w poprzednim meczu bramkarzu i ze spokoju robi się nerwuwa. Na szczęście Polacy pokazują charakter i świetny strzałem wygrywamy 3:2.
        Gramy naprawdę świetne mistrzostwa i nawet teraz stawiamy opór Kazachom, zdecydowanym faworytom. Nie wiem jak się ten mecz skończy ale gramy cudownie, a bramka na 2:2 to majstersztyk.
        Dla naszej reprezentacji wielkie brawa i GRAMY O AWANS z Węgrami Wszystkie Krakusy do krakowskiej Areny, a reszta przed TV i DOPING DOPING DOPING
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Widać nawet po dyskusji, jak sport ten został zdegradowany u nas i stał się egzotyczny, niestety... Pamiętam jeszcze jak Polacy grali na olimpiadzie, teraz zawodnik, który ma jako takie doświadczenie w ligach zagranicznych (Włochy, Niemcy) kończy karierę...

          Dlatego należy docenić ambicję zawodników, choć obawiam się że to nie starczy na najwyższą półkę. Szkoda, że czas w którym trochę się mówiło o hokeju (Czerkawski i Oliwa) minął.

          Być może pomogłoby ściągnięcie do reprezentacji paru zawodników polskiego pochodzenia, którzy grają gdzieś w Stanach czy Kanadzie, czy nawet na Zaolziu. Tak jakiś czas temu zbudowano reprezentację Włoch. Problem w tym, że hokejowe przepisy międzynarodowe określają, że żeby grać w reprezentacji, to trzeba wcześniej zagrać dwa sezony w naszej lidze... słabiutkiej.

          Jednym z problemów tej ligi są oczywiście pieniądze. Poza Krakowem i Katowicami, jest ona nieobecna w wielkich miastach, brakuje zatem sponsorów...

          Poza tym zimowym sportem narodowym Polski są skoki narciarskie i stan piszczeli Justyny Kowalczyk (z całym szacunkiem dla zawodniczki). Wywala się pieniądze na skocznie narciarskie, żeby mogła na niej poskakać setka zawodników, podczas gdy na lodowiskach może jeździć dziesiątki tysięcy lekko licząc. Mój tato świetnie jeździł na łyżwach, miał hokejówki i jak był dzieckiem z kolegami grał w hokeja, głównie na stawie. Ja ledwo potrafię się utrzymać na łyżwach, a w moim Wrocławiu od lat nie ma drużyny hokejowej (był kiedyś Dolmel) i są chyba dwa lodowiska... W Czechach i na Słowacji to sport, który popularnością nie ustępuje piłce nożnej. Gwiazdy hokeja to legendy, a z drugiej strony, jest masa lodowisk i jest to sport masowy. Przykład:

          Miasteczko przy polskiej granicy - Opočno - ledwo ponad 3 tys. mieszkańców - klub hokejowy Baroni zrzesza tam ok. 100 zawodników, w sekcjach - uczniowie młodsi, uczniowie, juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy. Każda grupa ma trenera i asystenta:



          Czyli hokej w czeskim 3 tys. miasteczku jest na dużo większym poziomie niż w niejednym polskim województwie! Biorąc to pod uwagę - dokonania naszej kadry to mega wynik!

          Obawiam się, że lepiej nie będzie. Myślę, że coraz więcej ludzi w Polsce posiada prawo jazdy, umie pływać, jeździć na nartach, skacze na spadochronach, lata, ale nie zdziwiłbym się że liczba jeżdżących na łyżwach spada...

          Comment

          • Livres
            Senior
            • 04-2012
            • 324

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            Panowie naprawdę nie interesuje Was walka polskiej reprezentacji? W bardzo ciekawym sporcie jakim jest hokej.
            Mnie od czasów Nagano interesuje głównie turniej olimpijski.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
              [...]
              Dla naszej reprezentacji wielkie brawa i GRAMY O AWANS z Węgrami Wszystkie Krakusy do krakowskiej Areny, a reszta przed TV i DOPING DOPING DOPING
              Nie jestem krakusem ale wiem, że spora część z nich ma problem z dopingowaniem na nutę HEJ, HEJ...

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎