Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Tleń, Bydgoska 2, Przystanek Tleń

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Tleń, Bydgoska 2, Przystanek Tleń

    Papużki. W browarze w Tleniu mają papużki!

    Also. Browar, jako że działa razem z hotelem, czynny jest od 7 do 22, kuchnia godzinę krócej.

    Kuchnia jest dość różnorodna, Ceny można sprawdzić sieci. Konsumowane przez nas podroby i kiełbasy były całkiem ciekawie przyrządzone/podane, porcje są akceptowalnej wielkości.

    W połączeniu z atrakcyjnością okolic to miejsce, które zdecydowanie można polecić. Browar, co ważne, jest położony ok. 500 m od stacji kolejowej. Dla Pendragona polecam dojazd rowerem.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • beaviso
    Senior
    • 02-2010
    • 215

    #2
    Czy to jest w miejscu = dawna Samotnia nad Wdą?

    Byłem w Tleniu i Osiu kilka razy, piękna okolica, nadarza się zatem okazja aby odwiedzić ponownie, bo z piwem było tam kiepsko (szczytem szczęścia okazał się Paulaner w jednej z knajp).

    M.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beaviso Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy to jest w miejscu = dawna Samotnia nad Wdą?

      (...)
      Tak, to jest to samo miejsce.
      Tutaj możesz zobaczyć ten browar: https://piwnyturysta.wordpress.com/2...len/#more-3477
      Last edited by abernacka; 06-05-2015, 10:52.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • beaviso
        Senior
        • 02-2010
        • 215

        #4
        Dzięki, już wszystko jasne. Przypomniałem też sobie, że pracowy kolega mojej żony opowiadał jej niedawno o inauguracji tego browaru. To trzeba będzie wskoczyć na A1->Warlubie->Tleń i spróbować zanim warsiawiaki zjadą się na urlopy.

        M.
        Last edited by beaviso; 06-05-2015, 11:00.

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          Niestety my jesteśmy dalecy od zachwytów nad Przystankiem. Samo piwo poprawne, ale pils zdecydowanie niedoleżakowany. W ofercie jako piwo specjalne był akurat witbier - najsmaczniejsza pozycja, ale też daleka od urwania tego i owego.
          Oddzielna sprawa to jedzenie. Studiując menu można odnieść wrażenie, że ceny są w miarę umiarkowane. Ja zamówiłem zrazy z dziką z kaszą. Dostałem dwa suche, przesolone zraziki z homeopatyczną ilością kaszy i może jednym małym buraczkiem. Marusia dostała sumika smakującego jak przemrożony stary dorsz, a za "sos śmietanowy" robił po prostu bryzg śmietany. Oba dania coś ~35zł. Jak na podaną ilość (o jakości nie wspominając) - DROGO.
          Obsługa. Laska najpierw niedosłyszała, że chcemy dwa piwa, a zamówienie drugiej kolejki tego dnia nie doszło do skutku, bo "przyjechali goście" i biedna nie zdążyła nam nalać.
          Wyszliśmy głodni i wnerwieni.
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • MLT
            Senior
            • 12-2003
            • 1045

            #6
            W ten weekend dostępne były trzy piwa standartowe (Pils, pszeniczne, na miodzie gryczanym), dodatkowym piwem był pils leżakujący przez 6 miesiecy i resztka Amber ale'a w butelkach. Wszystkie piwa bardzo mi smakowały. Jedzenie też smaczne, a próbowałem kilku potraw.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              Pytałeś, czy butelki dostępne są tylko w browarze, czy gdzieś poza nim też?

              Comment

              • MLT
                Senior
                • 12-2003
                • 1045

                #8
                Raczej tylko w browarze. Za to nowe piwo, które teraz leżakuje i ma jeszcze być chmielone na zimno, APA, ma być głównie sprzedawane w kegach głównie do multitapów, Na miejscu mają być niewielkie ilkości.

                Comment

                • MLT
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 1045

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pytałeś, czy butelki dostępne są tylko w browarze, czy gdzieś poza nim też?
                  A jednak już sa dostepne na zewnątrz. W Smaku w Gdańsku widziałem Amber ale'a i Pale ale'a w półlitrowych flaszkach.

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1415

                    #10
                    Odwiedzone tydzień temu w niedzielę.
                    Pierwsze wrażenie to bardzo sztywna atmosfera, wszystkie stoliki zarezerwowane, rodzinne obiadki, posępne miny, a przede wszystkim brak muzyki...
                    Jedyne sympatyczne dźwięki płynęły z wiszących nad nami klatek, w których rezydowały kanarki.
                    W dniu 10.04.2016 w ramach promocji cena wszystkich piw obniżona była o 20%.

                    Dostępne 4 piwa:
                    - pszeniczne
                    - american amber ale
                    - marcowe
                    - porter

                    Pszeniczne godne uwagi, reszta przeciętne. Ewenementem jest marcowe, obawiam się że pomylono nazwy, powinien to być Koźlak.

                    Piwa na wynos można kupić w bączkach 0,33 z etykietami. Są też firmowe podstawki i szkło.

                    Bardzo dobra kuchnia. Polecam zupę rybną i gęsie żołądki gotowane w piwie pils.


                    Kilka zdjęć:




                    Comment

                    • bartoszm
                      Junior
                      • 06-2013
                      • 10

                      #11
                      Cześć,
                      Nazywam się Bartek, przez jakiś czas czytałem forum, mam nadzieję, że posty jakie będę tu pisał wniosą coś ciekawego

                      Ale do meritum. W weekend wraz z żoną odwiedziliśmy przystanek Tleń. Trafiliśmy akurat na świetną pogodę, więc miejsce sprawiło rewelacyjne wrażenie. Piękne jezioro dosłownie rzut beretem, po drugiej stronie las, duży parking - jak dla mnie całość rewelacja. Akurat tego dnia obłożenie było dość spore, ale udało nam się znaleźć stolik dla dwóch osób na dworu. W środku byłem tylko w toalecie, więc ciężko mi oceniać wystrój, sam browar itd.

                      Najpierw spróbowałem zestawu degustacyjnego piw, czyli tego dnia:
                      • pszeniczne
                      • amber ale
                      • pils


                      Jak dla mnie wszystkie poprawne, z naciskiem na amber ale, które mi najbardziej smakowało. No może pszenica lekko wodnista, brakowało jej aromatu charakterystycznego dla pszenic.

                      Jedzenie również genialne, rekomendacja Slow Food robi swoje. Ceny przystępne.

                      4-pak piw 0,33 w estetycznym tekturowym koszyczku/trzymadełku 20 zł. W skład zestawu wchodziło:
                      1. pszenica
                      2. amber ale
                      3. pils
                      4. z miodem


                      Jak dla mnie świetne miejsce, na pewno przyjadę na dłuższy wypoczynek na jesieni.

                      Zdjęcie zestawu degustacyjnego:

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9731

                        #12
                        Zrobiłem tam sobie przystanek (Tleń), jadąc w piątek na zlot.
                        Urokliwe miejsce, nieprzekombinowane, choć mogłoby być nieco dalej od drogi .
                        W budynku po lewej od wejścia restauracja z dwoma miedzianymi kadziami, po prawej recepcja pensjonatu.
                        Cztery piwa na wynos (kartonowy czteropak), trzy na kranach, jak zdegustuję, opiszę, gdzie trzeba.
                        Jeśli chodzi o jedzenie - krótka, ciekawa lista dań, inspirowana regionalną kuchnią kujawską.
                        Zamówiłem i zjadłem bardzo smaczne, świeżutkie i chrupiące flendze borowiackie . Polecam .

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          regionalną kuchnią kujawską.
                          chrupiące flendze borowiackie .
                          Pancernik, widać, że zza kordonu. Na Kujawach są dwa browary, w tym na pewno nie Tleń. Oni nie sprzedają takich głodnych historii - jak wypadła wielkość porcji?
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • bartoszm
                            Junior
                            • 06-2013
                            • 10

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pancernik, widać, że zza kordonu. Na Kujawach są dwa browary, w tym na pewno nie Tleń. Oni nie sprzedają takich głodnych historii - jak wypadła wielkość porcji?
                            Może nie jestem pytany, ale mi na przykład na średni głód wystarczyła przystawka:
                            Deska przekąsek do piwa: kiełbasa sucha, kiełbasa wędzona, kiełbasa pikantna duszona w piwie, rilettes z królika, pieczywo
                            docelowo dla dwóch osób, 18 zł.

                            Porcja w sam raz na solidne przekąszenie. Żona jadła pierogi i jak dla kobiety, również porcja solidna.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9731

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pancernik, widać, że zza kordonu. Na Kujawach są dwa browary, w tym na pewno nie Tleń. Oni nie sprzedają takich głodnych historii - jak wypadła wielkość porcji?
                              No dobra, może to i nie Kujawy .
                              Nie pojechałem tam głodny i wycieńczony, chciałem zjeść coś niezbyt dużego i lekkiego.
                              Flendze może zbyt lekkie nie były, ale z pewnością większe i bardziej sycące niż znane z reklamy g... na "mały głód" .
                              Trochę nie na temat, ale moim zdaniem, jednym z większych gastronomicznych grzechów wszelkiej maści karczm i zajazdów jest katowanie gości porcjami typu "dla wygłodzonego kierowcy ciężarówki, który przejechał właśnie 1500 km, a po drodze dwa razy zmieniał koło".

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎