Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Plac Wolnica 10, Ursa Maior Concept Store & Pub [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • toto
    Senior
    • 12-2006
    • 949

    Plac Wolnica 10, Ursa Maior Concept Store & Pub [zamknięte]

    Lokal firmowy Ursy na Kazimierzu otwarty w piątek (22.05.). Pomieszczenie na parterze niezbyt wielkie, jest coś jeszcze w podziemiu. Wystrój drewniany, szczególnie rzucają się w oczy skrajnie odjechane siedziska zrobione z prętów zbrojeniowych żebrowanych i drewnianych szuflad. Poza piwem na sprzedaż jakaś sztuka bieszczadzka, drewniane skrzynki i nosidła na piwo oraz np. czekolada ze słodem i chmielem.
    Nalewaków jest 6, wszystkie z piwami z Ursy (Podróżnik, Royzbawiony, Śnieg na Beniowej, Renegat, Megaloman, Pantokrator) oraz butelki. Butelki 0,5 l po 10 zł. Piwa lane: 0,12 l - 4 zł, 0,2 l - 6 zł, 0,4 l - 9 zł. Piłem Śnieg i Renegata, obydwa dobre.
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Ciekawostką jest identyczna cena na wszystkie piwa lane, czy to Podróżnik, czy Pantokrator.
    Piwa bez wad - TAK! A niektóre wręcz dobre - TAK!

    Obsługa kontynuuje dobrą tradycję macierzystego browaru i o godzinie 00.20 poinformowała nas, że lokal jest już zamknięty i powinniśmy się zbierać. Na uwagę, że podczas zamawiania piwa o godzinie 23.59 nikt nie informował nas, że nie będziemy mogli go dopić, Pan postawił oczy w słup i wymamrotał groźnie "to ja sobie z nimi porozmawiam". Siedząca przy stoliku gwiazda polskiej sceny piwowarskiej i frontmenka znanej grupy zuuuotowej Anal Sisters odpowiedziała na to "No to Agnieszka się dowie"

    Reasumując lokal na plus, zwłaszcza przez to, że w końcu Ursa dostarczyła porządny towar na rynek.

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Obsługa młoda, musi pewnie nabrać trochę doświadczenia, dotrzeć się. Mały incydencik nie zniechęcił mnie do powrotu do lokalu, zwłaszcza, że piwo jest warte tego. Piłem właśnie te piwa wymienione przez leonę.
      Podróżnik smaczny, leciutki, orzeźwiający. A Pantokreator to już naprawdę dobre piwo. Ktoś pił Deszcz w Cisnej i też mówił, że ok.
      A sam lokal? Na razie wydaje mi się taki pusty, bez klimatu. Trzeba się będzie trochę przyzwyczaić i oswoić. Do Omerty się długo przyzwyczajałem, do Strefy trochę.
      Ps. Po Ursie przeszliśmy jeszcze do Omerty. Zachęcony Pantokreatorem (BIPA), zakupiłem tym razem belgijską BIPĘ (Van Honsebrouck Kasteel Hoppy). Obydwie 6,5%. Pantokreator deklasuje.
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        frontmenka znanej grupy zuuuotowej Anal Sisters
        Front...? Jaki front???

        No, nie mogłem się powstrzymać...

        Comment

        • Antylop
          Senior
          • 10-2009
          • 1415

          #5
          Pytanie

          O której godzinie (w jakie dni) otwierają lokal ?
          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

          Comment

          • toto
            Senior
            • 12-2006
            • 949

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
            O której godzinie (w jakie dni) otwierają lokal ?
            Internet mówi, że od 10 do północy. Ja tam bywałem zwykle w nocy (ok. 23) i zawsze trafiałem na otwarte, więc w tygodniu chyba codziennie. Nie wiem jak w niedzielę.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Lokal trochę męczący, w piwnicy jeden fajny pokój, reszta zbyt dla mnie wyprana z ciepła, zbyt jasno i czysto-sterylnie. Miejsce na spróbowanie piwa, ale nie na dłuższe posiedzenie. Piwa bez szału ale całkiem OK. Wielki plus to pojemności 125 i 200 ml. pozwalające spróbować pełną ofertę. Obsługa na dobrym poziomie. Jak dopracują koncepcję lokalu może być OK, bo miejsce przy Pl. Wolnica ma potencjał klimatu.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • emes
                Nadszyszkownik Chmielowy
                • 08-2003
                • 4275

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                ....Jak dopracują koncepcję lokalu może być OK....
                Czyli jak przerobią to na spelunę

                Comment

                • Vortex
                  Senior
                  • 12-2011
                  • 153

                  #9
                  Z piw które miałem okazję próbować na wyróżnienie zasługuje na pewno Deszcz w Cisnej - piłem to piwo po dłuższej przerwie, ale naprawdę trzyma poziom i warto. Reszta piw jak najbardziej ok. Na plus możliwość wzięcia deski degustacyjnej z opcją powtórzenia piwa na desce (poza najdroższym). Bardzo fajne firmowe szkło.

                  Lokal jeśli chodzi o wystrój jest na pewno oryginalny, choć bardzo surowy i przez to brakuje trochę klimatu. Siedzenia raczej niewygodne. W tej kwestii przydałaby się jakaś zmiana.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19165

                    #10
                    Piwa po 8 i 12 pln. Jest ogródek. W ofercie z ciemnych tylko belgijski dark ale.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19165

                      #11
                      Na drugi dzień wziąłem deskę piw i tylko 1 na 8 było niepijalne.

                      Comment

                      • Shedao
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 900

                        #12
                        Całkiem przyjemna knajpka - mała, przytulna, fajny wystrój. Można kupić dużo gadżetów z Ursy. Jest też wino dnia lampka za 10 zł.

                        Gorzej z piwem - wczoraj na 3 próbowane (Rejwach na Kazimierzu, Dwa winne misie, Carynki z Caryńskiej), tylko jedno bylo w miarę (nie mylić ze: smaczne). Ale OK - Ursa odwiedzona, upewnilem się że nic się nie zmienilo i nie mam co żałować że we Wrocku jest niedostępna. Słusznie

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19165

                          #13
                          Nie wiem kiedy, ale zamknięte. Inny lokal.
                          Last edited by e-prezes; 24-02-2022, 16:53.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎