Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Naparbier, Gentlelady

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Naparbier, Gentlelady

    Kolejny raz przekonujemy się, że piwny świat nie zna granic i doskonale potrafi współpracować, niezależnie od odległości dzielących piwnych pasjonatów. Hiszpański rzemieślnik warzy belgijskiego tripla pospołu z belgijskim mikrusem Alvinne. Południowy temperament i chłodna, mocna głowa flamandzka. W efekcie otrzymaliśmy Gentlelady, czyli verymaniery ofkors w spódnicy. Piwo ma 9,5% alkoholu.

    Barwa złocista, z miodowymi i żółtymi odcieniami. O sporym stopniu zmętnienia. Pod światło widoczne drobinki osadu.
    Krótka piana o barwie złamanej bieli. Szybko redukuje się do dziurawego naśnieżenia.
    W zapachu piwo jest bardzo wyraziste, oparte z jednej strony na słodkich owocowych (na przykład mandarynka czy brzoskwinia), kwiatowych (dominujący czarny bez) i karmelowych nutach, z drugiej mocno przyprawowe, pieprzne, nieco świdrujące nozdrza. Nad całością roznosi się mocna, aromatyczna alkoholowa chmura oparów.
    Smak przynosi podobnie soczyste owocowe wrażenia, aczkolwiek pojawiają się odcienie rodzynek i suszu owocowego (śliwka, jabłko). Jest zarówno leciutka goryczka jak i kwaskowata wytrawność. I pieprzne fenole. Do tego ciepłe alkoholowe grzanie.
    Nagazowanie średnie w kierunku wyższego.
    Butelka 330ml z tytułową gentlelady. Fajna, oryginalna, aczkolwiek... w kontekście nazwy piwa emploi bohaterki trąci zamierzonym ostrzeżeniem - uważaj, bo z dobrymi manierami pań jak z Atlantydą - niby ktoś kiedyś..., ale nikt do tej pory nie potwierdził

    Szczerze muszę przyznać, że piwo mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie. I choć, jak to z rzemieślnikami bywa, lubią sobie pofantazjować, to w tym przypadku degustacja sprawia sensoryczną przyjemność z racji bogactwa profilu. Tylko piana coś im nie wyszła. Na pewno ta baba z okładki zaklęła 9 w skali 1-10.
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 29-05-2015, 21:54.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎