Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Edge, Flor de la Vida

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Edge, Flor de la Vida

    Edge Brewing to minibrowar założony w 2013 roku w Barcelonie przez dwóch maniaków piwnych, którzy postanowili przenieść amerykańską rzemieślniczą myśl na Stary Kontynent. Wykorzystując doświadczenie warzą, jak to w tego typu przypadkach, co im tylko przyjdzie do głowy.
    Flor de la vida, czyli kwiat życia, to American Pale Ale, uwarzone z wykorzystaniem chmieli Cascade, Chinook i Zeus. Ekstrakt 12°, zawartość alkoholu 4,7%.

    Barwa bursztynowa z miedzianymi odcieniami. Mocno mętna.
    Piana o dość sporych bąbelkach przy nalewaniu. Dosyć szybko redukuje się do szumowiny, zostawiając nieco śladów na ściankach szkła.
    W zapachu mamy kwiaty, ciastka, brzoskwinie, trochę cytrusów. Jest też wyraźna nuta chmielowa.
    Smak początkowo miękki, słodki, owocowy, ze sporym udziałem ciasteczkowych odcieni. Za chwile pojawia się jednak narastająca stopniowo trawiasta, nieco piołunowa goryczka. Taki też jest finalny posmak, gorzki, delikatnie cierpki. W dalszym tle pojawiają się również biszkoptowe niuanse.
    Średnie nagazowanie.
    Butelka 330ml z samoprzylepną etykietą ozdobioną skomplikowaną kompozycją, kojarzącą się z szydełkowymi serwetkami. Kapsel firmowy.

    Przyzwoite piwo, choć goryczka jest nieco zbyt ostra, jakby nieułożona. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎