Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakimi "sensorykami" byliśmy wczoraj...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Jakimi "sensorykami" byliśmy wczoraj...

    Temat dojrzewał we mnie długo bo na każdym kroku trafiam na historyczne kwiatki sensoryczne w wykonaniu swoim i szanownych kolegów, dzisiaj nawet drogowskazów na firmamencie piwnego raju

    Ja o Dawnym z Konstancina, data wpisu 21-01-2010 r.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Wczoraj piłem warkę 1.02.2010 i moim zdaniem było to świetne piwo z modelowymi aromatami niepastera. [...]
    Sezon ogórkowy, zachęcam do spowiedzi. Pamiętajcie, że kiedyś powstanie IPP (Instytut Pamięci Piwnej) a tam te karnowskie, ziemkiewiczei cenckiewicze wam to wygrzebią i ujawnią. A nie koniecznie traficie na swoich lisów, wrońskich i paradowskie, którzy za reklamy waszych blogów i browarów będą udowadniać, że to było po pijaku więc się nie liczy
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Nie wspomnę, ale jak ktoś chce to znajdzie - jedną z moich pierwszych recenzji, Łomża Wyborowe.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Jeden z moich pierwszych postów zawierał zdanie "Tyskie Gronie rządzi!".
      Teraz muszę z tym żyć...
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #4
        Był czas kiedy Tyskie faktycznie rządziło - ale to nie na początku tego stulecia tylko na przełomie lat 80tych i 90 tych zeszłego...
        Było wtedy pycha...
        Last edited by iron; 10-07-2015, 10:39.
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • franekf
          Senior
          • 06-2004
          • 944

          #5
          Starych brudów nie ma co wyciągać, najważniejsze żeby człowiek z wiekiem mądrzał!
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
            Był czas kiedy Tyskie faktycznie rządziło - ale to nie na początku tego stulecia tylko na przełomie lat 80tych i 90 tych zeszłego...
            Było wtedy pycha...
            Na przełomie lat 80/90 każde piwo było pycha pod warunkiem że ... było.
            Nawet ciepłe bo te się chłodziło już na własną rękę.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4996

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              Na przełomie lat 80/90 każde piwo było pycha...
              I kazde mozna bylo bez problemu rozpoznac po smaku.
              Nie trzeba bylo byc wielkim sensorykiem by odrozniac Lezajsk od Warki czy Zywca od Okocimia, to tylko przyklady bo kazdy browar mial swoj smak.
              5400 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                #8
                I każde trzeba było obejrzeć pod światło obróciwszy butelkę do góry dnem. I w niektórych oprócz farfocli można było znaleźć owada, niedopałek a podobno i mała myszkę .

                Jak tak czytam te wszystkie wspomnienia, to dziwię się, że wzorem wędliniarzy nikt nie wpadł na pomysł nazwy "Piwo jak za Gierka", czy jakoś podobnie.
                Mnie też piwo smakowało w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, ale nie podejrzewam, żebym był tu obiektywny.
                Jak miałem naście albo dzieścia lat, to wiele rzeczy wydawało się lepsze niż dziś .

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4996

                  #9
                  Nie wiem jak smakowalo piwo za Gierka, wtedy jeszcze piwa nie pilem, bo bylem za mlody.
                  Przelom lat 80/90 to czasy, o ktorych pisalem.
                  5400 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • Holy-Grail
                    Senior
                    • 06-2010
                    • 320

                    #10
                    Mnie w tamtych latach łatwiej było dziewczyny wyrywać.
                    Piwo też smakowało dzięki temu lepiej.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎