Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Koszyce, Žriedlová 11, Cassa Brewery [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Słowacja, Koszyce, Žriedlová 11, Cassa Brewery [zamknięte]

    Początek lat 90-tych ubiegłego wieku, to był ciekawy czas jeśli chodzi o wybór piwa w sklepach, mając w pamięci lata 80-te.
    Nagle z dnia na dzień, zaczęły się pojawiać przedziwne piwa nie tylko z Polski ale i z zagranicy.
    Czas ten nie trwał zbyt długo, ale wystarczyło to, aby w małym wiejskim sklepiku zaopatrzyć się w piwa o których nigdy i nigdzie nie słyszałem.
    Praktycznie co kilka dni pojawiało się coś innego, i jakże wówczas egzotycznego, jako przeciwwaga dla piw rozlewanych w miejscowych rozlewniach, które ciężko było nazwać piwem.

    Jednym z takich browarów który zaplątał się w wiejskie klimaty był jeszcze wówczas czechosłowacki ''Cassovar'' z Koszyc.
    Tak piwo jasne jak i ciemne smakowało niesamowicie ( był i porter ) ale kto wie czy teraz odczucia byłyby takie same.
    Człowiek już od tego czasu niejedną beczkę wypił...

    Browar z dużego miasta, ale w sumie lokalny, bo nawet gdy kilka lat później zacząłem systematycznie odwiedzać kraj naszych południowych sąsiadów, bardzo rzadko można było spotkać jego produkty.
    Nie darzyło mu się najlepiej, gdyż w 1997 roku ( działał z przerwami od 1870) zakończył produkcję i długi czas stał nieużywany i demolowany.
    W końcu wydano decyzje o jego wyburzeniu i powstaniu na jego miejscu centrum handlowego oraz mieszkań.
    Z browaru zostawiono tylko komin i kilka niewielkich budynków na jego tyłach.
    Więcej szczęścia miała pobliska słodownia której pomieszczenia wynajmują liczne firmy.

    Na pierwszym piętrze tego kompleksu, w lecie 2014 roku zaczął funkcjonować browar restauracyjny ''Cassa'' , chociaż dla samej restauracji wybrano nazwę – ‘’Kom’in’’.

    Miejsce działalności na miejscu dawnego browaru to sympatyczna sprawa, ale skala produkcji już niestety nie taka sama.

    Wnętrze to w zasadzie jedna duża sala, z wydzielonym pomieszczeniem dla części produkcyjnej, widocznej przez ścianę z szkła.
    Zrezygnowano tu z tak częstego motywu usytuowania kadzi zaciernych i warzelnych w pomieszczeniach konsumpcyjnych i całą technologie zamknięto za szybą.

    Pochodzi ona od pana Josefa Krysla z Pilzna w Czeskiej Republice.
    Również podstawowe surowce do produkcji sprowadza się z Czech: słód z Zahlinic, a chmiel oczywiście z Żatca.

    Asortyment miejscowego piwa jest dosyć zróżnicowany i tak miłośnik klasyki jak i rewolucji coś dla siebie znajdzie.
    Podstawą są oczywiście ''leżaki'', i coś specjalnego.
    Podczas mojej bytności był takowy zestaw:

    Svaty Michal 11*, 4,4 %, IBU 35- Svetly leziak, świetne orzeźwiające piwo.
    Svata Alzbeta 12*, 4,8%, IBU 37- Svetly leziak, te mnie trochę zawiodło jakby niedoleżakowane, dosyć puste.
    Cassa 1935 Pszeniczne 12*, 4,8%, IBU 25.- Również nie było na najwyższym poziomie, powody jak wyżej.
    Svaty Urban Polotmave13*, 5,2%, IBU 28 – Może być, ale oczekiwałem nieco bardziej ‘’charakternego’’ piwa.
    Svaty Florian Tmave 14*, 5,6%, IBU 22.- Mocno kawowe, ze słabym akcentem karmelu.
    Cassa Superior IPA 16*, 6,4 %, IBU 42.- Smakowało !, Chyba żadna IPA które próbowałem nie miało tak mocnego zapachu owocu mango, jak ta.
    Cassa Citadela Stout 18*, 7,2%, IBU 32.- To oczywiście na deser.
    Solidne piwo, aczkolwiek troszeczkę zbyt mocno mi się objawiały akcenty kwaskowe.
    Nie wiem czy jego czas się nie kończył i był już tak na granicy.

    Piwa są podawane w szkle o pojemnościach - 0.25, 0.4, 0.5 l
    Ceny kształtują się od 1 do 2.20 €, 1.50 do 3.20 € i 1.80 do 3.30 € za w/w.
    W lokalu można oprócz piwa wybierać w szerokiej ofercie z menu, ale ceny nie należą do najniższych.

    Są firmowe podstawki jak i szkło.

    Miejsce z niezłym piwem, zwłaszcza biorąc pod uwagę szeroki wybór, jednakże jest jeszcze nieco do zrobienia, aby wejść na trochę wyższy poziom.

    Dla tych co to z rana już lubią walnąć browca, czynne jak znalazł: Pon. – czw. 7.30- 23.00, piątek 7.30 – 00.00, a w sobotę i niedzielę o dziwo…zamknięte.

    Stronka własna: http://cassabrewery.sk/

    Fociaki:






  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    #2
    Browar już chyba w 2016 roku przeniesiony w inne miejsce, ale i tam nie został uruchomiony.
    Jak niosą wieści technologia na sprzedaż.
    Reasumując, tego browarku już nie ma.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎