Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy 7 zł na krafta to promocja?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • behegrzmot
    Senior
    • 01-2009
    • 276

    Czy 7 zł na krafta to promocja?

    Podciąganie piwa jasnego za 7 zł pod okazję cenową to trochę przegięcie.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Mnóstwo piw jasnych jest wartych tego, by je kupić tej cenie. Browary na bagnach mają problem z dobrą wodą, może stąd tak wysoka cena

    Comment

    • behegrzmot
      Senior
      • 01-2009
      • 276

      #3
      Ale ja w ogóle nie wnikam czy warto czy nie; stwierdzam fakt, że piwo które w sklepie kupię pewnie za 7,5 trafiło do wątku o promocjach cenowych bo w jakimś markecie można je będzie kupić o 50 gr taniej. No bez jaj :P 50 gr różnicy to ma znaczenie przy kupowaniu sarmackiego w biedronce a nie piwa 5x droższego.

      Comment

      • MLT
        Senior
        • 12-2003
        • 1045

        #4
        To piwo kosztowało około 8 zł, czyli to 0 1żł mniej. 12,5% mniej to już jest chyba promocja, co nie?

        Comment

        • patrykut
          Junior
          • 06-2015
          • 6

          #5
          Okay, proszę o usunięcie mego poprzedniego postu w takim wypadku. Bardziej chodziło mi o trafienie z tą ofertą do ludzi z miejscowości w których sklepów specjalistycznych brak, czyli na przykład takich jak moja. Nie mam zamiaru sprzeczać się czy 50 gr czy też 1 zł robią w przypadku tego piwa jakąś różnicę.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika patrykut Wyświetlenie odpowiedzi
            Okay, proszę o usunięcie mego poprzedniego postu w takim wypadku. Bardziej chodziło mi o trafienie z tą ofertą do ludzi z miejscowości w których sklepów specjalistycznych brak, czyli na przykład takich jak moja. Nie mam zamiaru sprzeczać się czy 50 gr czy też 1 zł robią w przypadku tego piwa jakąś różnicę.
            Nie martw się chłopie, sam mieszkam w małej pipidówce, i takie promocje, to nie w kij dmuchał
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • behegrzmot
              Senior
              • 01-2009
              • 276

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
              To piwo kosztowało około 8 zł, czyli to 0 1żł mniej. 12,5% mniej to już jest chyba promocja, co nie?
              10% to naturalna różnica w cenie między marketem robiącym obrót duża ilością towaru a sklepem specjalistycznym a nie żadna promocja cenowa Jak Spitfire'a sprzedają w Lidlu za 4 zł a w PiP kosztuje "normalnie" 8 zł, to jest promocja. Albo Porter Okocimski z 4-5 zł wyprzedają w Kauflandzie za niecałe 3 zł. Myślałem, że o takie promocje chodzi w tym wątku. Przynajmniej ja tu wchodzę szukając takich okazji, żeby kupić większą ilość dobrego piwa w rzeczywiście okazyjnej cenie. Jak kupuję pojedynczą flaszkę to mnie naprawdę wsio ryba, czy będzie kosztowała 7 zł czy 7,60 zł

              Takie okazje jak ta z Intermarche albo te "promocje" z Tesco można wrzucić do nowego wątku typu "ciekawe piwo w marketach"

              Jakby tego nie napisał ktoś nowy na forum to pewnie nawet bym się nie odzywał, a tak zaraz zapala się czerwona lampka, że ktoś w jakiś sposób związany z danym browarem robi tu sobie reklamę ogłaszając promocję której nie ma

              Comment

              • igoras
                Junior
                • 01-2004
                • 14

                #8
                To piwo kupiłem kiedyś w Poznaniu, miedzy 9,20 a 9,50. Więć za 6,99 to promocja.

                Comment

                • behegrzmot
                  Senior
                  • 01-2009
                  • 276

                  #9
                  To znaczy, że nie znasz we własnym mieście miejsc gdzie piwo sprzedaje się bez kosmicznych narzutów i dajesz się rąbać prawie 2 zł na butelce Amen.

                  Skończmy temat czy piwo za 7 zł to promcja czy nie, bo nie od tego jest ten wątek.

                  Comment

                  • igoras
                    Junior
                    • 01-2004
                    • 14

                    #10
                    Świetnie, że ty wiesz jakie są ceny w Poznaniu.

                    Comment

                    • stefek100
                      Junior
                      • 02-2014
                      • 14

                      #11
                      Junior nerwowy jesteś, z szacunkiem do starszego ..plizz

                      Comment

                      • behegrzmot
                        Senior
                        • 01-2009
                        • 276

                        #12
                        Świetnie, że ty wiesz jakie są ceny w Poznaniu.
                        Pewnie, że nie znam, ale jeśli za to konkretne piwo zapłaciłeś faktycznie 9,50 to informuję cię, że:
                        a) ktoś zarobił na tobie marżę przynajmniej o 1,5 zł wyższą niż "normalnym" sklepie, lub
                        b) ładnie was tam w Ponaniu rąbią na krafcie, jeśli to co piszesz to "normalna" cena a nie wyjątek.

                        Jedno z dwojga, innej opcji nie ma

                        PS. Wszystko co powiedziane po informacji o tej akcji marketingowej Olbrachta zgłosiłem do wyrzucenia, bo robimy tu śmietnik a paradoksalnie swoim pierwotnym postem chciałem zwrócić uwagę, żebyśmy śmietnika (informacyjnego) nie robili Skoro dla tylu osób Olbracht za 7 zł to "promocja" to nic nie poradzę, lud tak mówi to musi mieć rację

                        Comment

                        • MLT
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 1045

                          #13
                          Dla mnie to była interesująca informacja i chciałbym dowiadywać się o takich promocjach. kto będzie chciał skorzysta, kto nie chce nie musi...

                          Comment

                          • behegrzmot
                            Senior
                            • 01-2009
                            • 276

                            #14
                            A mnie to głównie przeraża, że z taką łatwością ludzie zaakceptowali cenę butelki, zwykle przeciętnego, piwa na poziomie 9-10 zł. No bo skoro 7 zł to "promocja" to "normalna" cena będzie podchodzić już powoli pod te 10 zł.

                            Licząc po medianie zarobków w Polsce, na jedno głupie piwo trzeba tyrać 45 minut a wyrażenie "napiwek" nabiera nowego znaczenia

                            Comment

                            • MLT
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 1045

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
                              A mnie to głównie przeraża, że z taką łatwością ludzie zaakceptowali cenę butelki, zwykle przeciętnego, piwa na poziomie 9-10 zł. No bo skoro 7 zł to "promocja" to "normalna" cena będzie podchodzić już powoli pod te 10 zł.

                              Licząc po medianie zarobków w Polsce, na jedno głupie piwo trzeba tyrać 45 minut a wyrażenie "napiwek" nabiera nowego znaczenia
                              I tu się z Toba zgadzam.
                              Ps jednak muszę się czegoś przyczepić. Mediana to wartość środkowa, a nie średnia.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎