Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prawda, Siła

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • otvirak
    Senior
    • 04-2005
    • 764

    Prawda, Siła

    Niefiltrowane, niepasteryzowane, 16 % ekstr., 8 % alk.
    Zapach: cytrusowo-kwiatowe nuty, delikatny i miły.
    Smak: drożdże, lekko cytrusowe i chlebowe nuty. Plus delikatna słodowość. Bardzo gęste, alkohol niewyczuwalny.
    Barwa: mętno-złota.
    Piana: początkowa erupcja średniopęcherzykowej plus szybka redukcja do wianuszka na obrzeżach szkła.
    Wysycenie: lekkie, jakieś 3,5/10.
    Opakowanie: butla 0,75 l., na etykiecie wieża lotniska w Doniecku i krótki opis zdarzenia ważnego dla Ukraińców: bronili się tam przed Rosjanami przez 242 dni (w angielskojęzycznym oryginale "Russian terrorists"). "Żołnierze, którzy bohatersko bronili wieży byli nazywani "cyborgami". Walka o lotnisko w Doniecku stała się symbolem moralnej odwagi Ukraińców w powstrzymywaniu rosyjskiego terroryzmu w Europie. W 2014 roku Rosja zaatakowała Ukrainę i dokonała aneksji Krymu, burząc pokojowy porządek na kontynencie".
    Tyle etykieta.
    Ale wg mnie to piwo jest niezwykłe niezależnie od - nomen omen - smaczków politycznych. Gęste i treściwe, a zarazem orzeźwiające. Bogaty smak. Pięknie pachnie, a na dnie butli czai się gruba warstwa drożdży. Do powolnej, skupionej degustacji. Jeśli siła, to taka, jak we wschodnich sztukach walki - finezja + skuteczność W ostatnich 2-3 latach nie pamiętam piwa (łącznie z czeskimi), które wywarłoby na mnie podobnie silne wrażenie Bardzo pozytywna niespodzianka
    Attached Files
    niepoprawny czechofil


    Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
    WISŁA MISTRZ!
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Otvirak bardzo ładnie opisał historię stanowiącą ideę powstania tego piwa. A Siła (Сила) dodatkowo dlatego bo to przecież belgijski strong. Acha, jak się przyjrzeć dokładnie etykiecie to można zauważyć, że owa wieża wraz sąsiadującymi elementami to przecież wyraźny fuck skierowany w wiadomym kierunku

    Barwa złota, wpadająca w pomarańczową. Zmętniona.
    Żółtawa piana o dość drobnej teksturze. Stosunkowo szybko jednak opada do zwartej szumowiny, tworząc fantazyjne wzory.
    Bardzo rześki aromat mogący kojarzyć się nawet z oranżadą. Perfumy, wanilia, mydło, cytrusy, drożdże, ziarnista słodowość. Dzieje się.
    Smak z początku zbudowany na słodkich estrach - owocowy, cukierkowy, karmelowy. Po chwili pojawia się spora grejpfrutowa goryczka. Do tego nuty cytrusowe (pomarańcza), lekko mydlaste i perfumowe oraz wyczuwalne drożdże.
    Nagazowanie wysokie, musujące.
    Moja butelka miała 330ml, aczkolwiek etykieta, choć pomniejszona oczywiście, była taka sama. Goły kapsel.

    Bardzo dobre piwo, o wysokim potencjale orzeźwiającym. Zupełnie nie odczuwa się tych 8%. Ma bardzo żywy, ciekawy profil smakowo-zapachowy. Moc doznań. I siła argumentów. Prawda? 9 w skali 1-10.
    Last edited by wpadzio; 22-06-2016, 14:31.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎