Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cyclades, Nissos All-Day Lager Organic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Cyclades, Nissos All-Day Lager Organic

    Pełna nazwa tego mikrobrowaru to Cyclades Microbrewery at Tinos Island (Μικροζυθοποιία Κυκλάδων στην Τήνο). Mieści się on w miejscowości Vagia na wyspie Tinos i jest jednym z bodajże trzech browarów na malowniczych greckich Cykladach. Został otwarty całkiem niedawno, bo w 2013 roku, przez Alexandrosa Kourisa na miejscu wcześniejszej tawerny. Obecnie warzy trzy rodzaje piw pod marką Nissos: Pilsnera (który został nagrodzony srebrem na European Beer Star 2014 w kategorii Bohemian Pilsner jako pierwsze greckie piwo w historii), 7 Beaufort (mocne, z owocami czarnej porzeczki i miodem) oraz All-Day Lagera, któremu mam się zamiar teraz przyjrzeć bliżej.
    Piwo jest niepasteryzowane, ma 4% alkoholu i skład podany w sposób podstawowy.

    Barwa wysyconego złota. Mętnawa bo i nie było filtracji.
    Przepotężna biaława piana o raczej drobnej teksturze. Po nalaniu stała przez kilka minut niczym w pszeniczniaku. Opada wytworną, kunsztowną czapą, choć bez zbytnich tendencji do oblepiania szklanki.
    W zapachu przyjemny melanż siana, trawy, lekkiego cytrusowego kwasku i słodowych, ziarnistych nut.
    Smak zbudowany na bazie miękkiej słodowości, z wyraźnymi kwaśnymi owocowymi odcieniami i dozą trawiastej świeżości, jednak w takim subtelnym, nieco ziołowym klimacie. Niska goryczka.
    Nagazowanie średnie w kierunku wyższego.
    Butelka z dwukolorową, estetyczną, samoprzylepną etykietą, ze stylizowanym symbolem słońca, powtórzonym na kapslu, choć w innej relacji kolorystycznej.

    Bardzo sympatyczne piwo, o ciepłym południowym emploi, ale z interesująco barwnym jak na styl profilem smakowo-zapachowym. Naprawdę warto po nie sięgnąć nie tylko w "okolicznościach przyrody". 8 w skali 1-10.

    Dziękuję, Bruno
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 12-10-2015, 21:56.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎