Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Węgry, Budapeszt, Budapest IX, Fővám tér 11-12, Jónás Kézműves Sörház

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    Węgry, Budapeszt, Budapest IX, Fővám tér 11-12, Jónás Kézműves Sörház

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
    Proponuję natomiast odwiedzić obowiązkowo mało znane miejsca:
    - Jónás Kézműves Sörház na Fővám tér 11-12 (charakterystyczny szklany budynek w kształcie wieloryba na Dunajem - firmowy lokal powstałego w ubiegłym roku browarku Reketye. Polecam stoliki na zewnątrz z widokiem na Dunaj i Budę. Do tego serwują piwa ze znanych węgierskich minibrowarów.
    Interesujące, a i owszem miejsce. Owa szklana konstrukcja spaja dwa stare (i odnowione), murowane budynki tworząc wewnątrz przestrzeń dla galerii handlowej. Knajpka znajduje się na poziomie 0 w przedniej części "wieloryba". Mała salka, z wystrojem modnego lokalu młodzieżowego. Nad stolikami umieszczona mała konsola dla DJ'a i akurat w sobotę głośno grali. Na zewnątrz było ciut chłodno, ale widok wspaniały. Następnego dnia było już ładnie i ciepło, ale lokal przez najbliższe kilka dni jest w remoncie.

    Piwa polewają do szkła 0,3 i 0,4 litra. W sobotę były m.in. Csupor Ektomorf Aggressor oraz piwa Reketye, Legenda (już nie pamiętam jakie - kilka nalewaków).
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Interesujące, a i owszem miejsce. Owa szklana konstrukcja spaja dwa stare (i odnowione), murowane budynki tworząc wewnątrz przestrzeń dla galerii handlowej. Knajpka znajduje się na poziomie 0 w przedniej części "wieloryba". Mała salka, z wystrojem modnego lokalu młodzieżowego. Nad stolikami umieszczona mała konsola dla DJ'a i akurat w sobotę głośno grali. Na zewnątrz było ciut chłodno, ale widok wspaniały. Następnego dnia było już ładnie i ciepło, ale lokal przez najbliższe kilka dni jest w remoncie.

    Piwa polewają do szkła 0,3 i 0,4 litra. W sobotę były m.in. Csupor Ektomorf Aggressor oraz piwa Reketye, Legenda (już nie pamiętam jakie - kilka nalewaków).
    Ten sobotni DJ był wyjątkowo. Akurat w sobotę browar Reketye obchodzi pierwszą rocznicę powstania, stad ekstra muzyczne dodatki. Wpadłem na chwilę, pogadałem , spróbowałem tylko jedno piwo.No i super etykiety do kolekcji

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      Ale się zrobił modny lokal. Wtorek i kolejka do zamówienia na kilkanaście osób. Ciut taniej niż w Monyo, ale tu z miejscem problem. W końcu to bulwary Dunaju, więc nic dziwnego.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Dominują piwa z Reketye, jak dla mnie lokal bez klimatu, modno-młodzieżowo-hipstersko-brodaty. Nie chciało mi się tam pić piwa.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎