Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowy portal piwny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Awakening
    Junior
    • 12-2012
    • 6

    Nowy portal piwny

    Od jakiegoś czasu współtworzę serwis, który ma ułatwiać polecanie i ocenianie piwa, jest już na mocno zaawansowanym etapie i powoli zaczynam wypuszczać informacje o serwisie w świat. Serwis znajduję się pod adresem: http://www.jakiepiwo.pl/

    Głównym założeniem serwisu jest łatwe polecanie piw, na zasadzie tak/nie, potem w zależności od stosunku głosów wyliczana jest ocena w 5 stopniowej skali. Takie "ocenianie" jest dużo łatwiejsze, a do końcowej oceny piwa może przyczynić się każdy, nawet jeżeli nie zna się na "fachowym" ocenianiu piwa.

    Co o tym sądzicie, może wreszcie uda się stworzyć sensowną polską bazę piw... może za jakiś czas wyrośnie z tego konkurencja dla ratebeer.com


    Last edited by Awakening; 29-11-2015, 04:19.
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4998

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Awakening Wyświetlenie odpowiedzi
    może wreszcie uda się stworzyć sensowną polską bazę piw...
    Chlopie co ty bredzisz, na browar.biz sa wszystkie polskie i 15 tysiecy piw z calego swiata, a ty wyskakujesz tu z takim tekstem
    5410 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • Awakening
      Junior
      • 12-2012
      • 6

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
      Chlopie co ty bredzisz, na browar.biz sa wszystkie polskie i 15 tysiecy piw z calego swiata, a ty wyskakujesz tu z takim tekstem
      a nie wydaję Ci, się, że same dane to nie wszystko? Jednak browar.biz daleko do np. ratebeer.com, albo untappd.com, ważniejsza jest jakość, a nie ilość

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4998

        #4
        Co znaczy same dane, jest tu baza piw i kazde z nich mozesz opisac a nawet zamiescic jego zdjecie, i tu jest przewaga b.bizu nad innymi serwisami, ze mozna uaktualniac zdjecia piw.
        Masz zastrzezenia co do jakosci ocen piw na b.bizie, a to ciekawe, bo moim zdaniem oceny piw sa tu na przyzwoitym poziomie.
        5410 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • Awakening
          Junior
          • 12-2012
          • 6

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
          Co znaczy same dane, jest tu baza piw i kazde z nich mozesz opisac a nawet zamiescic jego zdjecie, i tu jest przewaga b.bizu nad innymi serwisami, ze mozna uaktualniac zdjecia piw.
          Masz zastrzezenia co do jakosci ocen piw na b.bizie, a to ciekawe, bo moim zdaniem oceny piw sa tu na przyzwoitym poziomie.
          Same dane tzn. bez możliwości interakcji z nimi, żeby dojść do jakichś konkretnych wniosków trzeba się przebić przez kilkanaście stron postów z ocenami w kilku kategoriach, po czym i tak nie wiadomo jaka jest "zbiorcza" ocena tego piwa.

          Prosty przykład - jestem w pubie, pełno ludzi, głośno, sprawdzam co mają na kranach, niby kojarzę styl, znam browar, ale chcę się dowiedzieć jakie są opinie na temat tych piw. Wpisuję nazwę w wyszukiwarkę, dostaję wątek na forum, gdzie owszem - jest dużo ocen, wszystkie są rozbudowane, ale tak naprawdę to bardziej mnie interesuję, czy 100 osób, by mi to piwo poleciło, a 20 odradziło niż to ile utrzymuję się piana i jaki ma kolor. Żeby dojść do jakiegoś podsumowania musiałbym przejrzeć 10 stron z postami i z kalkulatorem zsumować wszystkie oceny.

          Dlatego w takim przypadku bardziej sprawdza się np. ratebeer.com, poza tym jest jeszcze cała masa laików, dla, których oceny w takiej formie jak browar.biz nic nie mówią. Nie mówię, że to co jest tutaj jest złe, po prostu serwis, który tworzę ma kompletnie inne założenia.
          Last edited by Awakening; 29-11-2015, 05:13.

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4998

            #6
            Nikt ci nie kaze przebijac sie przez 10 stron postow, bo wystarczy przeczytac kilka ostatnich opini, ktore opisuja aktualna forme danego piwa.
            Poza tym nad kazdym tematem masz srednia z ocen wszystklich forumowiczow, ktorzy opisali dane piwo i od razu wiesz czy warto czy nie.
            Nie powiesz mi, ze przez 3 lata pobytu na b.bizie tego nie zauwazyles:
            Attached Files
            5410 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • kruger_nr1
              Senior
              • 11-2005
              • 801

              #7
              nie zauważył...
              Kolekcja puszek piwnych:
              http://puszkikrugera.web-album.org/

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                O jezu, po prostu ktoś chce zaistnieć, stworzyć kolejną kopię czegoś co już istnieje w wielu odsłonach na portalach czy na blogach, chce to stworzyć, niech stworzy, czas zweryfikuje czy warto było, a doścignąć w opisie takiej ilości piw jak rate beer czy browar nie osiągnie nigdy.
                Każdy zna rate beer czy browar.biz i tam będzie zaglądać, a nie na jakiś nowy opiniotwórczy portal.
                Awakening, powodzenia ale nie osiągniesz tego co zamierzasz
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #9
                  Becik dobrze napisał choć może akurat to ostatnie zdanie nie było najuprzejmiejsze w stosunku do Awakening tzn jest to prawda ale nie pisałbym tego dosłownie a raczej zawoalował w postaci aluzji, dania komuś do przemyślenia

                  Ratebeer w opisach piw jest eBayem w aukcjach. Tak jak powstają/powstawały różne (i to nawet gratisowe) świstaki, delcampe'y, odkleput'y (czy co tam jeszcze przerabiałem) to nie przebiją już one eBay (czy w polskich warunkach - allegro) bo te były pierwsze i zgarneły i "uwiązały" publikę. Liczy się dobry pomysł, bycie tym pierwszym i dobre wejście (reklama a co za tym idzie kaska).
                  Nie prześcignie sie już ich (nawet na naszym małym polskim podwóreczku ciężko prześcignąć było by browar.biz) m.in. w ilości (bazie) opisanych piw.
                  Rangkingowanie, opisywanie piw JEDYNIE na zasadzie Tak/nie jest zbyt banalne, proste. Praktycznie wcale nie opiniotwórcze. Jeśli np ktoś kto, jak sam Awakening napisałeś "nie zna się na "fachowym" ocenianiu piwa" a kliknie TAK (w sensie że poleca) to taka opinia jest dla mnie nic nie warta bo może to zrobić np jakaś gosposia domowa która do tej pory piła np Karmi o smaku Caffee Latte i po prostu nie ma pojęcia o np pilsnerach a klikneła pilsenera bo spodobała się jej np eta na butelce albo omsknął kursor operując myszką na ekranie.
                  Ja co prawda i tak nie zwracam specjalnie uwagi na opinie bo wolę sam spróbować i ocenić dla samego siebie ale większośc ludzi lubi usłyszeć/przeczytać czyjeś mniej lub bardziej rozbudowane opinie niż jakieś banalne Tak lub Nie.
                  Opiniowanie Tak lub Nie (0 lub 1) jest pewnie wygodne dla właściciela takiej strony gdy ten traktuje ją jako suchą bazę danych i sprowadza to do zliczania jakimś programem ale dla konsumenta taka opinia nie mówi nic zwłaszcza nawet gdy nie wiem kto konkretnie kryje się za daną opinią a tym samym nie mam pojęcia czy zna się na piwie czy nie.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Awakening
                    Junior
                    • 12-2012
                    • 6

                    #10
                    Cooper, to nie jest opiniowanie, tylko polecanie. Załóżmy, że Twój znajomy pyta się czy polecasz piwo A, lubisz to piwo, Twoim zdaniem jest dobre, więc mu polecasz. Nie ma tu znaczenia, że pianę oceniłbyś na 3, smak na 5, a wysycenie na 2, to wszystko jest już zawarte w tym, że je polecasz jako ktoś, kto się na tym zna. Gdy to samo zrobi 1000 osób, to końcowa ocena stanię się obiektywna.

                    Moim zdaniem w przypadku wybierania piwa, którego chcę się napić nie potrzebna jest jego szczegółowa analiza i recenzja wystawiona przez "fachowca". To tylko piwo, najwyżej nie będzie mi smakować, stracę 15 zł, świat się nie zawali. Myślę, że nie tylko mi nie chcę się poświęcać godziny na przeglądanie recenzji przed wyjściem do pubu. :-)

                    Jednocześnie nie próbuję umniejszać roli takich dokładnych ocen, są jak najbardziej potrzebne, ale raczej tylko w środowisku piwowarskim. Tak samo wygląda to w przypadku filmów, czy idąc do kina analizujecie recenzje 20 krytyków filmowych, czy wchodzicie na filmweb, albo imdb i w ciągu 30 sekund poznajecie opinię kilku tysięcy osób?

                    Co do tego czy chcę zaistnieć - dla samego zaistnienia nie. Chcę stworzyć portal, który będzie konkurencyjny na polskim rynku, a w przyszłości może i na globalnym. Nie jest kopią tego co już istnieje, nigdzie na świecie nie ma serwisu pozwalającego polecać/oceniać piwa w ten sposób, więc jest to też swojego rodzaju eksperyment.

                    Co do przesycenia rynku takimi samymi serwisami i usługami, częściowo tak jest, ale nie jest tak, że jest tam miejsce tylko dla pierwszych i największych. Zazwyczaj ten pierwszy przeciera szlak i przy okazji tworzy wokół siebie wiele nisz do wypełnienia przez innych. Zanim powstał Facebook, był Myspace, a przedtem jeszcze kilka innych serwisów. Potem powstał Tweeter, który przetarł szlak mikroblogów dla tumblr, soup.io, pinterest. Poza tymi największymi i najbardziej znanymi istnieją jeszcze setki bardziej niszowych usług, które przyciągają miliony użytkowników i radzą sobie bardzo dobrze.
                    Last edited by Awakening; 29-11-2015, 13:59.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Myslę że najlepiej będzie jeśli czas pokaże opłacalność czy nie takiej strony.
                      "Zawieś" ją więc , poreklamuj na forach jak np tutaj i sam zobaczysz czy zaiskrzy. Chyba nie ma tutaj dużego "ryzyka biznesowego".
                      Może faktycznie podchodzimy tutaj do tego zbyt pesymistycznie.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Awakening Wyświetlenie odpowiedzi
                        .... ważniejsza jest jakość, a nie ilość
                        Gdzie Ty u siebie widzisz jakość?

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4998

                          #13
                          To czy to przedsiewziecie Ci wypali, czy nie jest mi zupelnie obojetne.
                          Ale reklamowanie go stwierdzeniem:
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Awakening Wyświetlenie odpowiedzi
                          ..może wreszcie uda się stworzyć sensowną polską bazę piw...
                          na b.bizie, gdzie od lat sa ludzie, ktorzy poswiecajac wolny czas, dbaja o to by ta baza byla kompletna, jest co najmniej nie na miejscu.

                          Potem piszesz:
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Awakening Wyświetlenie odpowiedzi
                          ... po czym i tak nie wiadomo jaka jest "zbiorcza" ocena tego piwa.
                          co rowniez jest nieprawda, bo przy kazdym piwie taka zbiorcza ocena jest.

                          Moim zdaniem taka reklama to antyreklama.
                          5410 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • Awakening
                            Junior
                            • 12-2012
                            • 6

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            Myslę że najlepiej będzie jeśli czas pokaże opłacalność czy nie takiej strony.
                            "Zawieś" ją więc , poreklamuj na forach jak np tutaj i sam zobaczysz czy zaiskrzy. Chyba nie ma tutaj dużego "ryzyka biznesowego".
                            Może faktycznie podchodzimy tutaj do tego zbyt pesymistycznie.
                            1075 "poleceń", 22 opinie, w 3 dni, jak na razie wygląda to całkiem dobrze, zwłaszcza, że sama baza piw jest jeszcze skromna, ale sama koncepcja się sprawdza.

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              #15
                              Dziwna ta twoja strona.Wychodzi tam,że Pilzner z Fortuny jest gorszy od Podpiwka Warmińskiego. A takich kwiatków jest więcej.Zresztą jak można komuś polecać piwo nie znając jego preferencji smakowych?
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎