Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gniezno, Tumska, różne lokale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Gniezno, Tumska, różne lokale

    Przeprowadziłem szybki patrol piwny na ulicy Tumskiej, która prowadzi z gnieźnieńskiego rynku do katedry. Tumska od kilku lat jest deptakiem, a ponieważ ma dość znaczny spadek chodniki składają się z tarsowo opadających platform, na których latem urządzane są ogródki.

    Bistro Atut - idąc od strony rynku pierwsza knajpka po prawej i wg mnie najbardziej godna uwagi. W środku bez przepychu, ale na zewnątrz ogódek z parasolami Fortuny. Z kranu leci Fortuna Czarna za 3,- / 0,5l oraz jasna za 2,80/0,5l.

    Zaraz za bistrem Atut Pub 21 z parasolami Okocimia. Oprócz okocimia polecają (!) ciemną Fortunę. Cen nie sprawdzałem.

    Kawałek dalej ristorante jakaśtam z parasolami urquella. Nie chciało mi się wchodzić.

    Na mecie tej krótkiej trasy (Tumska ma ok. 100 - 150 m) pub o nieskomlikowanej nazwie "5" (to od numeru domu) z parasolami Lecha i Lechem z beczki.
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
    Przeprowadziłem szybki patrol piwny na ulicy Tumskiej, która prowadzi z gnieźnieńskiego rynku do katedry. Tumska od kilku lat jest deptakiem, a ponieważ ma dość znaczny spadek chodniki składają się z tarsowo opadających platform, na których latem urządzane są ogródki.

    ...... dalej ristorante jakaś tam z parasolami urquella. Nie chciało mi się wchodzić.
    W tej "jakaś tam ristorante" szefuje i gotuje najprawdziwszy Włoch. Genialne jedzenie! Dobre ceny! Szef robi pyszne Tiramisu.
    Jeśli chodzi o piwa to rządzi tam Grupa Żywiec.
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      Szkoda, że już nie bywam w Gnieźnie tak często jak kiedyś, po tak entuzjastycznej opinii już na pewno nie ominąłbym "ristorante-jakiejś-tam" A jak w ogóle się ten przybytek nazywa ?

      Comment

      • pezet
        Improwizator
        • 03-2006
        • 481

        #4
        Ristorante Italiano
        Często jadamy tam pizze z najprawdziwszym, ostrym, włoskim salami. Tylko salami, odrobina sera i oliwa. Polecam!

        I jeszcze ciekawostka. Na kawkę można pójść kawałek dalej do..... Katedry! W północnej wieży (oczywiście nie na najwyższym poziomie) jest całkiem fajna kawiarnia. Piwa tam nie leją. Szkoda, bo jakiś klasztorniak pasowałby do miejsca idealnie
        Zdrówko
        „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
        Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
        Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #5
          Dwie godziny spędziliśmy w Gnieźnie kilka dni temu i udało mi się wypatrzeć mały neonik Fortuny chyba właśnie w barze Atut. Jasna i Ciemna Fortuna w niskiej cenie w firmowych szklankach. Szef po krótkiej namowie ofiarował mi szklaneczkę mimo, że chciałem zapłacić.
          Lana Fortuna także w jednym barze przy samym rynku.
          W jednym sklepie na Tumskiej znalazłem i zagarnąłem wszystkie 5 Komesów
          MM961
          4:-)

          Comment

          • pezet
            Improwizator
            • 03-2006
            • 481

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
            Dwie godziny spędziliśmy w Gnieźnie kilka dni temu ...
            I nic o tym nie wiedziałem Krecha
            Piwa na Tumskiej byśmy się wspólnie napili, przedromańskie i romańskie relikty w podziemiach Katedry bym Wam pokazał........
            Oj straciliście wiele
            „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
            Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
            Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #7
              To był spontan
              Nawet nie pamietałem kto z forum mieszka w Gnieźnie.
              Może nastepnym razem uda nam się spotkać
              MM961
              4:-)

              Comment

              • pezet
                Improwizator
                • 03-2006
                • 481

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet Wyświetlenie odpowiedzi
                Ristorante Italiano
                Często jadamy tam pizze z najprawdziwszym, ostrym, włoskim salami....
                Może to mało piwna informacja ale do Ristoranente dostarczono teraz takiego salami, że głowa odpada. Piekiełko w gębie!
                Jak ktoś będzie w pobliżu to niech spróbuje.
                „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎