Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

O!Nanobrowar Domowy "PiwU?, Scotch S. Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    O!Nanobrowar Domowy "PiwU?, Scotch S. Ale

    Scotch S. Ale, warka 47 z 14.01.1999 r.
    18,5 Blg, 8% alk., butelka bardzo rzadko już dziś spotykana ? typ ?Vichy?, 0,35 l.

    zapach: łagodny, bardzo bogaty, z delikatnym elementem owocowym i chyba mlecznym, ale nie jestem pewien, czy dobrze to zdefiniowałem.
    piana: kremowa, niezbyt obfita, dość gęsta, dość szybko opadająca.
    barwa: herbaciana
    smak: głęboki, słodkawy, jak ciemniak, z delikatnym posmakiem kawowym, za to bez elementu karmelowego. Podczas spożywania bardzo ciekawe zjawisko rozchodzenia łagodnego posmaku, jakby mlecznego, w tyle i po bokach języka. Zupełnie nie wyczuwa się alkoholu. Niestety tu również brakuje mi słów na opisanie pełni wrażeń.

    opinia: bardzo dobre, ?smakowe? piwo, do delektowania się z namaszczeniem. Nie jestem fanem tego typu piw, ale wrażenie jest bardzo dobre. Jednak aby spożywać je w większych ilościach, musiałbym się długo przyzwyczajać.
    Chyba za mało stestowałem piw naszych kolegów, ale mam wrażenie, że piwa Piwowara są ?prostsze? ? twardsze, o wyraźnych, łatwych do zdefiniowania smakach, natomiast piwo Czesa jest ?miękkie?, łagodne i bogate w niuanse.
    Żona przy okazji stwierdziła, że jest podobne do mojego, co mnie niesamowicie podniosło na duchu. Obiektywnie jednak stwierdzam, że moje ma dużo więcej owocowo ? kwaskowatego posmaku i jeżeli chodzi o głębię wrażeń ? jest płaskie jak naleśnik.
  • Czes
    PremiumUżytkownik
    • 06-2001
    • 752

    #2
    Zwrócę uwagę, że to niepasteryzowane piwo czekało na kubki smakowe Krzysia ponad 3,5 roku!

    Do jego warzenia użyłem (wsród pięciu rodzajów ziarna) domieszkę słodu pszenicznego wędzonego, z
    ostatnich zapasów browaru w Grodzisku Wlkp.

    To najgęstsze piwo jakie kiedykolwiek uwarzyłem, a w osiągnięciu tak wysokiego ekstraktu (18,5 Blg) brzeczki nastawnej pomogła domieszka ekstraktu słodowego z Wolsztyna.
    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Udało mi się załapać "na sępa" na to piwo.Rewelacja.Bardzo gęste,treściwe ale subtelne.Nie przypomina niczego co jest w sprzedaży.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎