Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Winnica, ul 600- lecia 60, Art Pub Beer & Blues

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Ukraina, Winnica, ul 600- lecia 60, Art Pub Beer & Blues

    Винница , Art Pub Beer & Blues, ул. ул. 600-летия, 60.

    Winnica jest całkiem pokaźnym miastem, dogodnie położonym na szlaku Kijów - Lwów.
    Ze swoimi 300 tysiącami mieszkańców, w tamtym rejonie jawi się już jak prawie metropolia.
    Szkoda że podczas drugiej wojny światowej, została mocno zniszczona, przez co z zabytków niewiele zostało.
    W latach 1893 -2006 działał też miejscowy browar przemysłowy, po którym dzisiaj już praktycznie nic nie zostało.

    Mimo to, można zrobić sobie całkiem przyjemną przerwę w podróży jadąc w inne strony, tego wcale nie małego kraju.
    To co rzuca się w oczy, to duża ilość młodzieży, gdyż to miasto akademickie, również z wieloma szkołami wyższymi.

    W ostatnich latach w związku z tym powstało sporo lokali, które niejako są ukierunkowane w gusta młodych ludzi.
    Jednym z takich, jest pub muzyczny ''Art Pub Beer & Blues''.
    Sama nazwa w zasadzi mówi wszystko i nic tu dodać ni ująć.

    Piwnica w której mieści się lokal, jest bardzo starannie urządzona.
    Duża część sali to to spore boksy ze skórzanymi kanapami, co dodaje nieco elitarności.

    Oprócz prowadzonej działalności gastronomicznej, odbywają się tam często klubowe koncerty.
    No i oczywiście działa tutaj również browar restauracyjny, który zaczął swoją pracę w 2013 roku.

    Technologie dodała firma Schulz (ten ukraiński ) a wykonana została w Chinach.
    Typowy minibrowar, który nie wyróżnia się niczym szczególnym.

    Asortyment jest standardowy, aczkolwiek jak zauważyłem w karcie, czasem zdarzają się pojedyncze wystrzały w postaci piw: Dark ale czy Pale ale...
    Trzeba mieć szczęście by na nie trafić.

    Ja trafiłem na zestaw:
    Svietłoje (jasny lager) 11*
    Pszeniczne 12*
    Temnoje (ciemne) 13*
    Miedowe (jasne) 14*
    Piwa są podawane w szkle (kuflu) o pojemności wyłącznie 0.5 l
    Cena to 18 UAH za wyjątkiem miodowego - 22.

    Piwa na niewygórowanym poziomie, gdyż raczej klientela nie należy do takowych, chociaż kto wie może się mylę.
    Trzymają jako taki poziom i też większych ''fauli'' z ich strony nie doświadczyłem.

    Za najlepsze uważam pszeniczne ( podają je z cytryną , ale jak się o tym wie, to można zastrzec jej brak) i ciemne.
    Takie gładkie piwa przyjemnie wchodzące.

    Oferta gastronomiczna jest również dosyć szeroka, chociaż dania mięsne, trochę zbyt tłuste jak na mój gust.

    Miejscowe piwo jest dystrybuowane wyłącznie w tym lokalu, co wyklucza zabawę w drukowanie jakichś etykietek, bo komu i na co.
    Chociaż kiedyś miał miejsce eksperyment z butelkowaniem bodajże do petek, i etykietki się pojawiły.

    Był to jednak jednorazowy wystrzał i po nich obecnie ani słychu, ani dychu.
    Są za to podstawki jak i dedykowane szkło, to znaczy półlitrowe kufle.

    Wizytę składałem w godzinach wczesnopopołudniowych, więc klientów zbyt wielu nie było, ale wieczorem myślę że tam jest pełno.
    Już niemała grupka ładnych kelnerek jeszcze się nudzących, świadczyła o tym, że wieczorem nie będą czekać długo na zatrudnienie.

    Lokal jest położony na zachód od centrum miasta, a możemy bardzo blisko do jego wejścia podjechać tramwajem nr. 2,3 i 6 (zwłaszcza ten ostatni jest najbardziej przydatny, gdyż jedzie z dworca kolejowego przez centrum)
    Przystanek posiada nazwę - ''600- lecia''. (600-летия)

    Pub posiada swoją stronę;


    Czas pracy to 12.00 - 02.00 codziennie.

    I fociaki oczywiście też są:







Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎