Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Harviestoun, (Marks & Spencer) Lowland Glen Amber

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Harviestoun, (Marks & Spencer) Lowland Glen Amber

    Sieć Marks & Spencer działa na polu piwnym wyjątkowo dynamicznie. Kontraktuje swe, często całkiem udane piwa także w szkockiej części Wielkiej Brytanii. Tym razem wpadło mi w ręce Amber Ale ze szkockiego browaru Harviestoun. Piwo ma 4,5% alkoholu, a do chmielenia zastosowano odmianę Simcoe.

    Barwa bursztynowo-miodowa. Delikatnie nieprzejrzysta.
    Niewielka, ale trwała piana. Od nalania w osi czasu utrzymuje się lekko kremową szumowinką.
    W zapachu cytrusowo-owocowe aromaty, aczkolwiek złamane zarówno karmelem jak i skórką świeżego orzecha włoskiego. Spora ziarnista, razowa słodowość, pozbawiona słodyczy.
    Smak jest goryczkowy, trochę ściągający. Mocne nuty karmelu, orzecha. Cień owocowej słodkości. W posmakach obok długo zalegającej gorzkości odcienie ciemnego pieczywa.
    Nagazowanie umiarkowane, nieco zbyt niskie według mnie.
    Butelka 330ml w stylistyce M&S. Prosta, aczkolwiek posiadająca swój urok etykieta - stylizowany pomarańczowy rogacz na "szarym" tle w klimacie papieru pakowego. Kapsel całkowicie goły.

    Jak dla mnie piwo ma zbyt męczący profil goryczki. Jest przez to trochę radykalne w odbiorze, pomimo przeciętnej treściwości oraz niewysokiej zawartości alkoholu. 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎