Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nikaragua, Granada, Calle Real Xalteva 609, Espressonista

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Nikaragua, Granada, Calle Real Xalteva 609, Espressonista

    Ekspresyjna kawiarnia na jednej z głównych ulic Granady, gdzie główną rolę gra piwo z mikrobrowaru "Erdmann’s Cerveza Alemana Artesanal" założonego w 2013 roku.
    W mistycznym wnętrzu kawiarni panuje półmrok, do oświetlenia lokalu służą tylko świece.
    Charakterystyczne elementy wystroju, jakimi są między innymi: obraz u ukrzyżowanym Jezusem i żyrandole z gałęzi, czy wiklinowe fotele na kółkach skłania do zadumy i zabiera w wirtualną podróż w inny wymiar czasu.
    Jedna z sal z lśniącą posadzką i wieloma obrazami na ścianach jest połączeniem kostnicy z galerią dzieł sztuki.
    Degustując dobre lecz wyjątkowo drogie piwo w kolejnej sali pod chmurką, gdzie jest patio, ogród z egzotyczną roślinnością, otwarta kuchnia i pralnia (!) nie mogłem się zdecydować czy jestem w miejscu romantycznym czy w kolebce kiczu.

    W ofercie są trzy piwa butelkowe z wspomnianego mikrobrowaru:
    - Erdmann's Kölsch 5%
    - Ginger Lemongrass 5,5%
    - Ipa 6,5%

    Piwa podawane w butelkach 0,33 l. z etykietami.
    Ceremonia podawania piwa wymaga dodatkowego opisu. Kelner przynosi zimną butelkę owiniętą starannie i ozdobnie białą jednorazową chusteczką, a druga chusteczka służy jako podstawka do szklanki, do której następnie nalewane jest piwo. Następnie kelner do piwa proponuje szklankę wody mineralnej...
    Jeszcze ciekawsza jest ceremonia zamawiania jedzenia.
    Kiedy poprosiłem o menu, kelner przyniósł wielką drewnianą tablicę z wypisanymi kredą nazwami potraw, która wcześniej stała przy barze i ostentacyjnie stanął z nią przede mną, zupełnie jakby podświadomie chciał powiedzieć: "Masz! Czytaj!" lub "Nie widziałeś przy wejściu? Nic się nie zmieniło!".
    Tak naprawdę i tak nie byłem zdecydowany na zamawianie, gdyż ceny piwa zdyskredytowały ewentualną konsumpcję.
    Każde z piw kosztuje 168 NIO + 10% serwisu + podatek, co daje łączną sumę 222 NIO czyli 30 zł za piwo 0,3 l. !


    Zdjęcia:


Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎