Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zagrebačka Pivovara, Tomislav Pivo - Crno Kraljevsko Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    Zagrebačka Pivovara, Tomislav Pivo - Crno Kraljevsko Pivo

    Zakupione w Chorwacji
    Poj.0,5 l(opakowanie szklane)
    zaw.alkoh. 7%

    Zapach przypalonego karmelu.
    Piana ładna beżowa,dosyć długo sie utrzymywała.
    Słabo gazowane,aczkolwiek bąbelki pracowały do końca.
    Kolor prawie że czarny
    Przymierzałem się do ciemnego piwka..................a tu niespodzianka.Okazuje sie że trafiłem na chorwackiego PORTERA.Ale takiego raczej łagodnego.Coś między porterem a ciemnym piwem.Nie za duża goryczka,ale i nie za łagodne.Ogólnie było dosyć dobre
    Osobiście daję 4,8 (2-5)
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Piłem Tomisława z kija w Splicie na starym mieście, a potem jeszcze raz butelkowego. Prawdę mówiąc o mocy tego piwa przekonałem się dopiero po przeczytaniu postu Kiszota. Sam zakładałem, że jest to typowy "schwarzbier" o ekstrakcie ok 12 o wyjątkowo pełnym smaku. Zaraz sprawdziłem na etykiecie, którą sobie odlepiłem i faktycznie stoi jak wół: 7,3% alk. Muszę przyznać, że nie odczułem aż tak dużej gęstości początkowej tego piwa, ale alkohol również doskonale się maskuje. W smaku dominuje ciemny karmel i to ten na prawdę ciemny, jakby strzegomski. Czyżby korzystali z dostaw surowca z naszej słodowni? Po chwili skojarzyłem sobie smak tego piwa ze smakiem Portera Staropolskiego, którego warzy się właśnie na ciemnym karmelowym ze Strzegomia. Smaki palone bardzo podobne, ale Tomisław jest smaczniejszy, mniej slodki, czystszy w smaku i nie kwaskowy. Jest też lżejszy, można go pić w większych ilościach niż portery bałtyckie
    Last edited by Borysko; 27-07-2005, 19:14.

    Comment

    • kangurpl
      Senior
      • 03-2002
      • 2660

      #3
      Z etykiety nie wynika, że jest to porter.
      Wręcz przeciwnie wyraźnie ma w nazwie "CRNO KRALJEVSKO PIVO".
      Z kija wyśmienite
      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Borysko
        Prawdę mówiąc o mocy tego piwa przekonałem się dopiero po przeczytaniu postu Kiszota. Sam zakładałem, że jest to typowy "schwarzbier" o ekstrakcie ok 12 o wyjątkowo pełnym smaku. Zaraz sprawdziłem na etykiecie, którą sobie odlepiłem i faktycznie stoi jak wół: 7,3% alk. Muszę przyznać, że nie odczułem aż tak dużej gęstości początkowej tego piwa, ale alkohol również doskonale się maskuje.
        Ja też myślałem, że to zwykły ciemniak, ale gdy tylko otworzyłem rzucił mi się w nozdrza typowo porterowy zapach. I rzeczywiście - pierwsze łyki bardzo porterowe, ale później już tylko gorzej. Alkohol poczułem już przy łyku trzecim, a w miarę konsumpcji i ogrzewania się piwa coraz bardziej na wierzch wybijała się słodycz.

        Ogólnie jest to dla mnie taki przesłodzony półporter, trochę się zawiodłem. Wersja butelkowa.

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Kupione w Novalii (wyspa Pag) w markecie Kerum. Trudno dostępne, długo szukałem ale moja cierpliwość została nagrodzona.
          Kolor ciemnobrązowy (5) Piana naprawdę znakomita, wielka i trwała, normalnie jak w belgijskich mocnych piwach, a może tylko ja tak dobrze nalałem (5) Nasycenie umiarkowane, pasuje do gatunku (5) Zapach palonego słodu i wiśni, intensywny (4.5) Smak podobnie owocowo-palonosłodowy, pod koniec wolty przyjemnie grzeją gardło, może trochę mniej złożony od naszych porterów bałtyckich ale i tak znakomity (4.5) Opakowanie - etykietki w czerwono-brązowych kolorach, charakterystyczne i całkiem ciekawe (4)
          Ocena [4.575]
          Też uważam że to porter, chyba podobnego kalibru jak nasz Boss albo Krajan.
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Piwowar
            Senior
            • 05-2001
            • 2542

            #6
            Ja też byłem przyjemnie zaskoczony. To co oni określają jako ciemne piwo, okazało się lekkim porterem. Dostępne w każdym Konzumie, wiem na pewno że w zeszłym roku go jeszcze nie było. Jest to znak, że w tym kraju pod względem piwnym nareszcie coś się zaczyna dziać.
            Archiwum piwne

            Poznaj
            http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
            Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Właśnie sobie porównałem z witnickim Bossem, jeden po drugim. Tomislav jest trochę ciemniejszy i zdecydowanie wygrywa pianą. Boss bardziej owocowy i słodszy, Tomislav wytrawniejszy i chyba trochę treściwszy. Nie wiem który lepiej mi smakuje Myślę że ekstraktywność podobna.
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Takie zacne piwko zasługuje na zdjęcie. Już po fakcie zauważyłem że wyszło z artystycznym błyskiem na kapslu To już ostatni Tomcio z tegorocznego zapasu więc lepszej fotki nie będzie
                Last edited by sibarh; 11-08-2011, 16:37.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Trochę lepsza fotka:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Rzeczywiście trudno nazwać to porterem. Raczej mocny szwarc . Zauważyłem, że to dość popularny styl w Chorwacji.
                    Pyszne piwo - zaskakuje mocą, porterowo słodowe smaczki ukryte pod bardzo intensywną goryczką. Lekko przypalane.
                    W zapachu więcej porterowości.
                    Piana piękna ciemno-beżowa; jak na tą moc nadspodziewanie trwała.
                    Kolor czarno-ciemno-brązowy, nieprzejrzyste.
                    Nasycenie dobre, opakowanie też ujdzie.

                    Wśród chorwackich cieniasów bardzo miłe zaskoczenie. Niejlepsze z łatwo dostępnych piw.
                    4+
                    Last edited by Seta; 17-01-2007, 00:43.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Gumczas
                      Member
                      • 05-2005
                      • 31

                      #11
                      Wspaniałe piwo, choć nut porterowych akurat nie wyczułem specjalnie, no może tak trochę. Gdzieś w tle jakby nieco podwędzania (serio), alkohol przyjemnie się komponuje, czuć konkretną gęstość, ale i też piwo wchodzi bardzo gładko.
                      Piana była ładna i wysoka, wprawdzie opadła, ale trochę jej zostało do końca.
                      Kolorek - czarny, pod światło ciemnorubinowe prześwity. Pięknie.
                      Wysycenie - w normie, choć pod koniec trochę jakby już niedomagało. Ale też delektowałem się dłuugo
                      Zapach i smak jak wyżej, czyli delicje. Czysta radosć dla nosa i dla kubków smakowych.
                      Opakowanie takie sobie, nie ziębi i nie grzeje.

                      Teść przywiózł z Chorwacji, szkoda, że nie zamówiłem więcej Gdybym miał możliwość, to sięgałbym częściej. Jak dla mnie 4,8/5
                      Last edited by Gumczas; 23-05-2007, 20:58.
                      99% of Evil

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Nowe logo etykiety + szkło
                        Attached Files

                        Comment

                        • dryx
                          † 1966-2017 Piwosz w Raju
                          • 04-2002
                          • 1735

                          #13
                          Aktualnie 7,3 % alkoholu, ekstraktu i składu nie podano. Ciemna i praktycznie nieprzejrzysta barwa. Piana bardzo gęsta, wysoka, kremowo-beżowa, powoli opada, pozostawia ślady na szkle. Aromat palonego słodu i kawy. Piwo mocno treściwe, palony słód, lekka goryczka długo pozostająca w ustach. Piłem kilka razy, ale mimo dużych walorów smakowych nie jest to piwo, które dobrze się pije latem w Chorwacji. Zbyt ciężkie, czasami nie umiałem dopić butelki.
                          Attached Files

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            Rewelacyjny ciemniak, smakiem i zapachem zahaczający wręcz o portera.
                            Najlepsze chorwackie piwo, z tym że lepiej przywieźć je sobie do polski i wypić któregoś jesiennego wieczoru. Podejrzewam, że latem na Chorwacji byłoby z nim ciężko i nie smakowałby tak jak należy.
                            Żałuję, że nie przywiozłem ich więcej. Warto zapamiętać, żeby następnym razem się poprawić.
                            Last edited by wrednyhawran; 02-11-2011, 01:13.
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Smaczne ciemne piwo z %.
                              Warto
                              Aktualne foto::
                              Attached Files
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎