PDA

Wersja pełna: : Jak i dlaczego tu trafiliście?

Misiekk
11-12-2001, 22:11
Siedzę sobię, popijam Krakusa i Pilsnera aż tu naszła mnie taka myśl. Przeważnie jak po raz pierwszy spotykają się ludzie z forum na piwku to pada podstawowe pytanko. I właśnie chciałem je wypowiedzieć głośno i zadać oficjalnie :D Jak i dlaczego trafiłaś/eś na Browarowe Forum??? A teraz wychyle :stout: za Was wszystkich i Wasze historie zmyślone.

slavoy
11-12-2001, 22:52
Ehem...
Z rok temu, gdy siedziałem w robocie i dokuczały mi suchoty;) wklepałem w wyszukiwarkę jedyną rzecz jaka chodziła mi wtedy po głowie (zgadnijcie co). No i zarejestrowałem się jeszcze wtedy na starym browarze. Poczytałem trochę humor mi się poprawił, dopisałem się na newslettera, zrobiłem zakładkę i... aż wstyd się przyznać, ale zapomniałem o tym jak tylko umoczyłem usta w złotym płynie. Zaglądałem czasem tylko jak ART newslettera rozsyłał. Aż tu nagle (tu powinny być werble:D ). Pewnego dnia w październiku znowu dopadły mnie suchoty. No i co? Ano przeczesałem bookmarki, wlazłem na forum i zorpisałem się jak to przechowuję swoje kapselki.
NO I TAK SIĘ NARODZIŁO MOJE NOWE UZALEŻNIENIE.
No tak to się już za mną trzeci miesiąc ciągnie:p
W robocie nie wystarcza, więc rachunki telefoniczne rosną z miesiąca na miesiąc:p

celt_birofil
12-12-2001, 12:52
Zaczęło się od omawianych artykułów w Focus' ach n.t. piwa. Pod nazwiskami autorów zamieszczono adresy witryn. Był m.in. www.browar.com.pl
Spróbowałem bez "com"... i oto jestem :) :cool: :p

Maja
12-12-2001, 13:03
a trafilam przez Pub.net.
ale to było dawno i nieprawda.

zythum
12-12-2001, 13:06
Ja z reklamy w piwosz-u.

celt_birofil
12-12-2001, 13:24
Originally posted by Maja
a trafilam przez Pub.net.
ale to było dawno i nieprawda.
Skoro to nie prawda to znaczy, że Cię tu nie ma?:D

Maja
12-12-2001, 13:30
no pewnie, ze mnie tu nie ma!
właśnie idę do domu!!
a poza tym - FCJP!

grzech
12-12-2001, 13:33
Przez link z jakiejś prywatnej strony piwnej na Browar, stąd już krok na Forum i tak mi zostało.

celt_birofil
12-12-2001, 13:37
Originally posted by grzech
Przez link z jakiejś prywatnej strony piwnej na Browar, stąd już krok na ...
...
Piwo-konkretnie, piwo-gdzie :D

grzech
12-12-2001, 13:44
Co Ty Celcie tak mnie cytujesz ?

celt_birofil
12-12-2001, 13:48
Klasyków należy cytować... :D

Cezar
12-12-2001, 13:48
A ja już nie pamiętam, jak tutaj trafiłem! :eek:

grzech
12-12-2001, 13:58
Coś nasz celt dziś wesoły...:stout:

maryhh
12-12-2001, 14:25
a ja se szedłem, zobaczyłem i weszłem:D

kiszot
12-12-2001, 14:32
Nie pamiętam.Nagle pojawił sie browar.I tak już zostało

Radegast
12-12-2001, 14:40
Jeżeli komuś mówi coś pub.net to będzie wiedział jak.
Heh tylko, że ja już nie wiem co było pierwsze pub.net czy browar:D

Kudłaty
12-12-2001, 14:58
A ja jakoś przez wyszukiwarke.:)

kamyczek77
12-12-2001, 15:11
A ja trafiłam z ciekawości.Moje kochanie bez przerwy mówiło o browarze,więc sie zalogowałam,ale potajemnie.Bardzo sie starałam,żeby sie nie wydało,ale pewnego dnia zapytał"Nie znasz ty czasem jakiegoś Kamyczka?".Miałam zepsuty dzień-nie nadaję sie na szpiega,zostałam rozszyfrowana.Ale on był zachwycony-i o to w sumie chodziło.

Cordel
12-12-2001, 15:17
Ja podobnie jak Slavoy na "starym" browarze zapisałem się(było też:http://www.eldorado.home.pl), tylko chyba wsześniej, jak rok temu. Pamietam, że było tam żółto, pamiętam, że zapisałem się jako jakiś tam Slayer chiba:rolleyes: Bywałem czytałem, aż nagle straciłem kontakt z internetem, ale jak na syna marnotrawnego przystało powróciłem-po miesiącu poszukiwań(nie mogłem znaleźć strony, były tam jakieś piwo.pl:D)! Jednak teraz jestem tutaj i, kurde:rolleyes: zostanę!

celt_birofil
12-12-2001, 15:18
Originally posted by grzech
Coś nasz celt dziś wesoły...:stout:

... bo powoli dobija do 500 posta !!!

Cordel
12-12-2001, 15:25
Powoli, jak powoli:D

celt_birofil
12-12-2001, 15:28
W tempie odpowiednim dla członka Klubu Seniora :kac:

Kudłaty
12-12-2001, 15:28
celt_birofil napisal/a

... bo powoli dobija do 500 posta !!!

Nie pisz tylko głupot, byle zdobyć posta. Prosze.

Nie ilośc postów mówi o człowieku.

Cordel
12-12-2001, 15:32
Włochaty dobrze gada, dolać mu wódki!

kamyczek77
12-12-2001, 15:42
Wódki to chyba za karę!Biedak będzie póżniej cierpiał!

Kudłaty
12-12-2001, 15:44
;)

Cordel
12-12-2001, 15:45
Cierpienie uszlachetnia, tak z agatu, do rubinu!:)

kamyczek77
12-12-2001, 15:51
Myślisz,że pijąc wódkę mogłabym sie tak uszlachetnić,że ze zwykłego kamyczka zrobiłby sie ze mnie kamyczek szlachetny?

celt_birofil
12-12-2001, 15:56
Więcej wiary w siebie, Panno Brylant ;)

Cordel
12-12-2001, 20:07
kamyczek77 napisal/a
Myślisz,że pijąc wódkę mogłabym sie tak uszlachetnić,że ze zwykłego kamyczka zrobiłby sie ze mnie kamyczek szlachetny? Ale ja wtedy nie aluzjowałem do kamyczków! To był tylko taki wywód literacki...co do wódki, to poza powiedzeniem nie używam:)

ANDRO
12-12-2001, 20:08
Ja trafiłem tu za pomocą magicznego słowa:BROWAR!
A dlaczego? Bo piwo i ja stanowimy jeden organizm.:)

prima
12-12-2001, 20:19
A było to tak ...
Przy okazji większych domowych porządków odkopałem zapomniane już nieco podełko po butach ze skromną kolekcją etykiet piwnych. Wiedziony sentymentem za dawno minioną młodością postanowiłem sprawdzić w internecie czy młodzież dzisiejsza też oddaje się tej pasji. Hasło birofilia - odpowieź BROWAR. Sympatycznie tutaj więc rachunki za telefon rosną.

ART
12-12-2001, 20:41
jak tu trafiłem?

"i've had a dream..."

Piwowar
12-12-2001, 21:03
Podczas robienia spisu browarów polskich dla związku zbieraczy FvB, szukałem informacji o polskich browarach. Jeździłem w internecie tam i nazad, więc w końcu musiałem tutaj trafić. I nie żałuję!

profesor
12-12-2001, 21:07
Na poczatku byl chaos, nastepnie trafilem na browar.biz przez wyszukiwarke i oto jestem, zyje (ledwo, ledwo) i jest mi dobrze

Misiekk
12-12-2001, 22:11
Jam zaczął więc też coś pozmyślam aaaaapsik! U mnie też na początku był chaos. Wypróbowałem prawie wszystko. ALE JAk byłem młody i głupi:D kiedy jeszcze nie smakowałem się w piwie Tatuś zawsze przynosił do domciu jakieś piwka. Nie wiedzieć czemu ja z nich ściągałem etykiety aaaaaapsik. Zaczęło się od tego ale te etykiety poleciały gdzieś do śmieci, mi natomiast chwilowo takie zainteresowanie piwkiem przeszło aż wreśzcie miałem okazje dopaść się do internetu. Jednym z pierwszych słów wpisanych w wyszukiwarkę było słowo aaaaaapsik piwo ( a może browar? ). Poprostu chciałllem się dowiedzieć czegoś więcej o piwie. Najpierw był Browar, potem nieśmiało jedna próba rejestracji na forum (nieudana), druga (nieudana), trzecia (zakończona sukcesem) aaaaapsik. Tak oto mnie tu przywiało (ale fantazje !!!) ale czuję sie tu świetnie i proszę o natychmiastowe wyleczenie mnie z tej chorernej (nie czuję smaku ani zapachu piwka) aaapsik grypy bo jak nie to w ....... :D Kucze ale mnie wzięło :eek: To pewnie przez te prochy i nie tylko.

cyt. "Mam znowu doła, znów pragnę śmierci, wracają stare lęki..." KURY aaaaaapsik

slavoy
12-12-2001, 22:55
ART napisal/a
jak tu trafiłem?

"i've had a dream..."

I still have a dream...

...about a perfect beer!

adam16
13-12-2001, 00:06
A ja tu tak na prawdę trafiłem dlatego że zabrakło zdjęć, konkretnie nowych, konkretnie poświęconych lotnictwu. Zciągałem ja sobie te fotki, zrobiło się ich dwadzieścia kilka tysięcy (część, spora zresztą mam zgraną na płytki). No i w pewnym momencie okazało się, że co otwieram nową stronę to zdjęcia z niej już mam. Pewnego razu trafiłem na zdjęcia balonów stosowanych przez browary do reklamy. A że lubiłem już piwo i zbierałem kiedyś etykiety, zacząłem wędrować po stronach browarów i tak trafiłem w końcu na pub.net i na browar.biz. No i wróciłem do zbierania etykiet.

maryhh
13-12-2001, 06:33
ART napisal/a
jak tu trafiłem?

"i've had a dream..."

.....Joe"

Nick Cave mi sie przypomniał (błogość mnie ogarnęła)

ANDRO
14-12-2001, 00:28
ART napisal/a
jak tu trafiłem?

"i've had a dream..."

Art, twój przypadek jest najdziwniejszy. Jak tu trafiłeś? (nawet mając sen).

Cordel
14-12-2001, 12:47
Art tu nie trafił, to jego trafiło i to porządnie:D

ANDRO
14-12-2001, 19:19
I tu się zgodzę co do tego pioruna co go uderzył. Tylko proszę mi powiedzieć gdzie i kiedy drugi taki pierdyknie to się ustawię.

NoLeafClover
15-12-2001, 07:32
a ja już miałem dosyć piwa. Jasnego zwykłego piwa. Chciałem więcej wiedzieć jak się robi to co pijam. Jakie są gatunki ? Jak zrobić własne piwo ? I wpadłem w końcu po latach nieświadomego picia na genialny pomysł aby poszukać w necie czegoś o browarnictwie. Choć na sieci już jestem i szperam chyba 4 lata. Aż wstyd przyznać że po czterech latach działalności sieciowej zacząłem szukć czegoś o piwie. A już kiedyś trop był dobry moich piwnych poszukiwań sieciowych. Ale to tylko były gierki ściągane ze strony EB
Chyba wpisałem w wyszukiwarce browarnictwo. I tak wpadłem na www.browar.biz. I jestem. I pozostanę dłużej.

talrasha
15-12-2001, 19:14
Ja trafiłem dzieki Endriu, który mi o browarze powiedział gdzieś koło marca, przełamałem się w listopadzie i jestem(z czego się bardzo cieszę)

pjenknik
17-12-2001, 10:25
a ja szukałem co by tu ugotować, głodny byłem i znalazłem piwo w kuchni!
Najpierw skopiowałem przepisy, a potem się zalogowałem i tak już mi zostało. Chociaż ostatnio się ograniczam.

celt_birofil
17-12-2001, 10:30
Ograniczasz się w piciu, czy w wysyłaniu postów? :D

Marusia
17-12-2001, 12:44
Kudłaty napisal/a

Nie ilośc postów mówi o człowieku.

Mam nadzieję, że to nie jakaś aluzja?

A ja trafiłam przez pub.net jak Art chciał kogoś do pomocy we Wrocławiu:)

Maja
17-12-2001, 13:06
Marusia napisal/a

A ja trafiłam przez pub.net jak Art chciał kogoś do pomocy we Wrocławiu....

...celem obalenia beczki :D

Marusia
17-12-2001, 13:42
Obawiam się, że w takim przypadku nie chciałby żadnej pomocy:D

celt_birofil
17-12-2001, 13:52
I trudno się dziwić - z taką ilością wypitych piw... :D

Maja
17-12-2001, 14:09
Marusia napisal/a
Obawiam się, że w takim przypadku nie chciałby żadnej pomocy:D

a jednak pomogliśmy mu obalić parę beczek...:stout:
poza tym pomogliśmy Arcikowi stracić dobrą reputację............. :)

Marusia
17-12-2001, 15:33
Możnaby dyskutować, kto tu komu pomagał:)

Maja
17-12-2001, 15:48
ale nikt nie chce dyskutować :confused: :D
myślisz, że to jednak Art przed pomaganiem miał gorszą reputację niż my????

Maja
17-12-2001, 15:49
Marusia napisal/a
Możnaby

FCJP!

ART
17-12-2001, 16:35
Originally posted by ANDRO

Art, twój przypadek jest najdziwniejszy. Jak tu trafiłeś? (nawet mając sen).

ja...

ja się tu urodziłem :D

Maja
17-12-2001, 16:38
znaleziono go tu w pustej beczce jako maleńkie, nagusieńkie niemowlę z rudą brodą.... :D

adam16
17-12-2001, 23:39
Maja napisal/a
znaleziono go tu w pustej beczce jako maleńkie, nagusieńkie niemowlę z rudą brodą.... :D
... i z pianą z piwa pod noskiem.:D I znalazca nieco się zdziwił bo beczkę zostawił pełną.

Maja
18-12-2001, 06:55
taaak, Art umie zamieniać z pełnego w próżne......!!! :D

ART
18-12-2001, 07:43
Prowadząc ten przybytek rozpusty i pijaństwa miałem nadzieję pozbyć się pietna byciem J.C.
ale nie wyszło :D

Marusia
23-12-2001, 16:11
E no, jaka tam znowu rozpusta, zwyczajne picie:D
Usprawiedliwione chęcią zdobywania wiedzy nt. coraz to nowych trunków. Tfu, piw znaczy się:eek: :D

ziem
30-12-2001, 22:47
Przypadkiem,to przypadek rzadzi wszystkim co nas otacza.Do wyszukikarki "google" wrzuciłem słowo:stout: i przy witrynie forum zostałem na znacznie dłużej niż trzydzieści sekund.:stout:
Ot,cała historia.
A dlaczego?Tego nie wiem.

Piwofil
07-11-2002, 21:37
Ja postanowiłem zobaczyć coś o etykietkach, zacząłem szukać piw i trafiłem na browar, który jest oznaczony jako WP Hit!
I bardzo się z tego ciesze, bo piwko z forumowiczami to tylko przyjemność!

szostak
08-11-2002, 07:48
Ja się dostałem dzięki Newsweekowi. Był tam materiał na temat browarników amatorów, a pod tekstem dodane strony internetowe, gdzie można się czegoś dowiedzieć na temat robienia piwa w domu.

And69
08-11-2002, 08:36
Ja chyba tak jak większość trafiłem tu dzięki wyszukiwarce , a dlaczego wiadomo dla :stout:

celt_birofil
08-11-2002, 09:05
Są prostsze sposoby - wystarczyło wpisać www.browar.biz
Mi własnie ten adres sam się nasunął podczas poszukiwań - i BINGO!!:D

szostak
08-11-2002, 09:12
celt_birofil napisał(a)
Są prostsze sposoby - wystarczyło wpisać www.browar.biz
Mi własnie ten adres sam się nasunął podczas poszukiwań - i BINGO!!:D
Zgoda. Ale gdy wystukasz piwo zamiast browaru, to dostajesz szajs w najgorszej formie, czyli oferty kupna, oferty sprzedaży, e-business i ani jednego słowa na temat piwa.

pama
08-11-2002, 10:55
szostak napisał(a)
Ja się dostałem dzięki Newsweekowi. Był tam materiał na temat browarników amatorów, a pod tekstem dodane strony internetowe, gdzie można się czegoś dowiedzieć na temat robienia piwa w domu.
Ja dokładnie tak samo. Przy czym początkowo się nie rejestrowałem, tylko czytałem, ściągałem artykuły itd. No i na początku się dziwiłem, co znaczy ta liczba wypitych piw.:D

szostak
08-11-2002, 11:13
Ja nawet chciałem mailować do Arta, że nie wiem, ile piw wypiłem, bo trzebaby to liczyć w grubych tysiącach. Ale w końcu się zorientowałem, że liczba piw rosnie wraz z puszczeniem postu. A jakie cięgi zebrałem przy puszczeniu pierwszego tematu:D

pama
08-11-2002, 11:36
Kiedy się ograniczałem do czytania cudzych postów, to z czasem miałem wrażenie, że jestem jakimś podglądaczem - obserwuję grupę zgranych ludzi i dowiaduję się dość osobistych rzeczy (choć np. nadal nie wiem, o co chodziło z parasolem ARTa :)). Ale postanowiłem skończyć z wojeryzmem i "wyszedłem z podziemia". Nadal mam wrażenie, że wlazłem nieproszony z ulicy na imprezę ludzi, którzy się świetnie znają, ale przynajmniej nie chowam się za lustrem weneckim. I dobrze mi tu. Przy piwie miło się nawet posprzeczać, choćby w sprawie zoofilii, antagonizmów regionalnych czy Wielkiej Rewolucji Październikowej.
:D

szostak
08-11-2002, 11:50
I o to chodzi:stout:

celt_birofil
08-11-2002, 12:39
pama napisał(a)
Przy piwie miło się nawet posprzeczać, choćby w sprawie zoofilii, antagonizmów regionalnych czy Wielkiej Rewolucji Październikowej.
:D
... kolonizacji, zsyłkach, komunizmie, nazizmie też

szostak
08-11-2002, 13:31
celt_birofil napisał(a)

... kolonizacji, zsyłkach, komunizmie, nazizmie też
A dlaczego nie? Jeśli ktos ma ochotę się kłócić, to jestem gotowy przedstawić pozytywne strony tychże ...izmów łącznie z popartym przykładami uzasadnieniem.

And69
08-11-2002, 13:45
szostak napisał(a)

A dlaczego nie? Jeśli ktos ma ochotę się kłócić, to jestem gotowy przedstawić pozytywne strony tychże ...izmów łącznie z popartym przykładami uzasadnieniem.

Powiedz to milionom które w " tychże " stracili życie .

szostak
08-11-2002, 14:09
And69 napisał(a)

Powiedz to milionom które w " tychże " stracili życie .
Komunizmu i faszyzmu w wypaczonej formie (Stalin, Pol Pot, późny Hitler) nie podejmuję się bronić. Ale gdyby nie te izmy, ofiar byłoby znacznie więcej.
Weźmy wczesny faszyzm. Gdyby Hitler nie wziął twardo władzy w ręce, Niemcom groził atak ze strony Polski. Piłsudski wieolkrotnie porponoiwał Francuzom "sanitarny" atak. Gdyby w kraju tym zapanowała anarchia, uderzenie byłoby niemal pewne. Ofiary byłyby liczone w tysiące. Na tym etapie faszyzmu w Niemczech ludzie nie ginęli.
Wczesny komunizm: zapobiegł anarchii. Gdyby nie komuniści, każdy by się żarł z każdym.
Kolonializm: miał same plusy.

pama
08-11-2002, 14:11
szostak napisał(a)

jestem gotowy przedstawić pozytywne strony tychże ...izmów łącznie z popartym przykładami uzasadnieniem.

Fascynujące. Do tej pory znałem takie postawy tylko z gazet. To może na początek podaj pozytywne strony śmierci paru milionów
1. ofiar Auschwitz
2. ofiar odkułaczania Ukrainy w latach 30-tych

adam16
09-11-2002, 07:04
Ja trochę przewrotnie ale musze to tu napisać. Gdyby nie Hitler i Stalin, to nie byłoby chyba dzisiaj sekcji Wrocławskiej Browaru.pl. Może nie byłoby nawet samego browaru robionego przez pewnego Opolanina.

Faszystom i komunistom mówię stanowcze NIE.

Dudlik
09-11-2002, 15:22
Birofilią zainteresował mnie mój starszy brat. Także picie piwka on mnie nauczył, a sami wiecie, że starszy brat dla młodszego to autorytet i wzór do naśladowania:D Zbierałem i zbieram a jeszcze piję, ale jestem sam brakuje mi poparcia społecznego. Jedna dziewczyna powiedziała nawet, że gdybym był z nią to moja ukochana kolekcja trafiłaby do śmietnika:mad: Nietraktuję jej poważnie. Raz ktoś mi polecił, że tutaj na browar.biz spotykają się tacy ludzie jak ja, więc jestem:D

adam16
09-11-2002, 15:38
Dudlik napisał(a)
Birofilią zainteresował mnie mój starszy brat. Także picie piwka on mnie nauczył, a sami wiecie, że starszy brat dla młodszego to autorytet i wzór do naśladowania:D Zbierałem i zbieram a jeszcze piję, ale jestem sam brakuje mi poparcia społecznego. Jedna dziewczyna powiedziała nawet, że gdybym był z nią to moja ukochana kolekcja trafiłaby do śmietnika:mad: Nietraktuję jej poważnie. Raz ktoś mi polecił, że tutaj na browar.biz spotykają się tacy ludzie jak ja, więc jestem:D
Gdyby ta dziewczyna jednak naciskała na usunięcie kolekcji to chętnie się nią zajmę (kolekcją, nie dziewczyną):D

Dudlik
09-11-2002, 15:50
Niestety mogę jedynie odstąpić tą dziewczynę za jakieś fajne dekielki albo kufelki:D Mogę nawet opuścić cenę:D

adam16
09-11-2002, 16:54
Mnie tam bardziej interesują etykiety, niż cudze kobiety :D

Dudlik
09-11-2002, 18:58
Ona moja nie jest bo nie lubi mojej kolekcji to tak jakby nie lubiła mnie. A znasz kogoś kto by się za nią wymienił mogę ostatecznie dorzucić parę etykiet;) :D albo wymienię się na bardziej tolerancyjny okaz dziewczyny;) :D i jeszcze piwo postawię:stout:

adam16
10-11-2002, 18:15
Piwo zawsze możesz postawić:D

Dudlik
10-11-2002, 20:17
Proszę:stout:

Mawas
11-11-2002, 01:36
Także trafiłem tutaj po przeczytaniu artykułu w Newsweeku i byłem zaskoczony tym, że można robić piwo w domu.
Widzę, że z "pokolenia"newsweekowców jestem chyba najmniej aktywny:(
Ciekaw jestem ilu z nas ten artykuł zainspirował?

żąleną
11-11-2002, 02:26
szostak napisał(a)

Komunizmu i faszyzmu w wypaczonej formie (Stalin, Pol Pot, późny Hitler) nie podejmuję się bronić. Ale gdyby nie te izmy, ofiar byłoby znacznie więcej.
Weźmy wczesny faszyzm. Gdyby Hitler nie wziął twardo władzy w ręce, Niemcom groził atak ze strony Polski. Piłsudski wieolkrotnie porponoiwał Francuzom "sanitarny" atak. Gdyby w kraju tym zapanowała anarchia, uderzenie byłoby niemal pewne. Ofiary byłyby liczone w tysiące. Na tym etapie faszyzmu w Niemczech ludzie nie ginęli.
Wczesny komunizm: zapobiegł anarchii. Gdyby nie komuniści, każdy by się żarł z każdym.
Kolonializm: miał same plusy.

Czasem mam wrażenie, że rzucasz jakieś hasła jedynie w celach prowokacyjnych. Nie ma zjawiska, które miałoby same plusy, a już wspominanie w tym kontekście o kolonializmie jest nieporozumieniem. Jakby cię ktoś zaczął kolonizować, to szybciutko zmieniłbyś punkt widzenia, zapewniam cię.

'Wczesny komunizm' - który komunizm? W Anglii, czy w Rosji? Jak zapobiegł anarchii? Jakieś przykłady, konkrety?

'Gdyby nie te izmy ofiar byłoby znacznie więcej': to właśnie przez te izmy ofiar było 'znacznie więcej'!

Wiadomo, że Hitler budował drogi, skonstruował 'garbusa' itede itepe. Ale co z tego?? Czy to się tak naprawdę liczy w ogólnym rozrachunku?
Po cholerę to wyciągać? Wtedy znajdzie się koleś, który założy sobie na ramię opaskę ze swastyką i będzie wpierał ludziom, że o co chodzi, przecież Adolf drogi budował i w ogóle, a swastyka to starosłowiański symbol urodzaju czy czegoś tam, więc w czym problem. I spróbuj mu wytłumaczyć, że coś mu się pomieszało. :rolleyes:

:stout:

adam16
11-11-2002, 05:10
żąleną napisał(a)
...a swastyka to starosłowiański symbol urodzaju czy czegoś tam, więc w czym problem. I spróbuj mu wytłumaczyć, że coś mu się pomieszało. :rolleyes:

Swastykę stosowali już starożytni Rzymianie, a i z Egiptem coś mi się kojarzy więc może nie jest to tak do końca symbol słowiański.
Garbusa konstruował pan Ferdinant Porsche, na co łaskawie wydał zlecenie hitler.
Ale z resztą się zgadzam.

żąleną
11-11-2002, 12:45
Z tym garbusem to był skrót myślowy. :)

Dzięki za sprostowanie co do swastyki - gdzieś kiedyś przeczytałem, że przed wojną w Polsce istniał zwyczaj układania swastyki z kłosów zboża i miało to jakiś związek ze żniwami chyba, już nie pamiętam dokładnie.

szostak
11-11-2002, 15:34
[QUOTE]żąleną napisał(a)
[B]

Czasem mam wrażenie, że rzucasz jakieś hasła jedynie w celach prowokacyjnych. Nie ma zjawiska, które miałoby same plusy, a już wspominanie w tym kontekście o kolonializmie jest nieporozumieniem. Jakby cię ktoś zaczął kolonizować, to szybciutko zmieniłbyś punkt widzenia, zapewniam cię.
Popatrz naq to, co się dzieje w Afryce czy południowej Azji. Gdy się wycofali Anglicy czy Francuzi, do głosu doszli lokalni kacykowie, których jedynym zmartwieniem było jhak kupić jak najwięcej mercedesów i jak cichaczem wyrżnąć sąsiednie plemię (należące zresztą do tego samego państwa) i nie sprowadzić sobie na kark ONZ. I tak z małymi wyjątkami jest do dziś. Masz zresztą kolejny przytkład, RPA. Jedno z najstabilniejszych i najbogatszych państw świata, za parę lat będzie równie stabilne co Angola czy Kongo. A Etiopia, jedyny kraj afrykański, który nigdy nie był kolonią, jest dziś prawdopodobnie najuboższym na świecie.

żąleną
11-11-2002, 16:13
W państwach afrykańskich panuje chaos dlatego, że są one tworami sztucznymi, siłą stworzonymi przez kolonizatorów bez oglądania się na animozje międzyplemienne. To jakby Widzewowi i Legii przyznać jeden wspólny stadion - wiadomo, co z tego wyniknie.

W Afryce narzucono plemionom organizację wynikającą z diametralnie innego systemu wartości, to i nie dziwota, że sobie niespecjalnie radzą.

RPA jako państwo może i jest bogate, ale większość kasy jest (czy była za apartheidu) skupiona w rękach kolonizatorów, a nie kolonizowanych. I gdzie tu korzyść dla kolonizowanych?

Nie mówię, że przed erą kolonizacji w Afryce było różowo, wszyscy żyli sobie uczciwie i bez podkopywania dołków pod innymi plemionami. Niemniej obecny stan rzeczy w dużej mierze wynika ze wzorców, jakie przyniósł ze sobą kolonizator: bijąca w oczy hipokryzja władzy, zinstytucjonalizowana nierówność społeczna, bezlitosna eliminacja konkurentów. W Europie nie było już szans na tak jaskrawe wynaturzenia władzy, to chłopaki wyżywali się na obcej ziemi, bo mogli.

A w Etiopii maczali łapy Włosi (jakoś tak przed drugą wojną światową).

And69
11-11-2002, 18:50
szostak napisał(a)
Popatrz naq to, co się dzieje w Afryce czy południowej Azji. Gdy się wycofali Anglicy czy Francuzi, do głosu doszli lokalni kacykowie, których jedynym zmartwieniem było jhak kupić jak najwięcej mercedesów i jak cichaczem wyrżnąć sąsiednie plemię (należące zresztą do tego samego państwa) i nie sprowadzić sobie na kark ONZ. I tak z małymi wyjątkami jest do dziś.[/B]

Co ty szukasz przykładów w Afryce , a zapominasz o Europie .
Wystarczy popatrzeć co się działo w b.Jugosławii .

batoras1
11-11-2002, 19:44
To może i ja wypowiem się na ten temat.
Trafiłem tu bo kocham piwo (myśle że tak jak każdy użytkownik)
A stronę znalazłem dzieki krążącym w internecie informacją że to najlepsz stronao piwie(mogę powiedzieć więcej to jest najlepsza strona w internecie)
I choć nie zabieram za czesto głosu w dyskusjach, to bacznie obserwuję wszystkie tematy.
I nie wyobrażam sobie internetu bez tej strony.
To co napisałem jest szczerą prawdą, choć wygląda to jak wielka wazelina.
Kocham Browar i kocham browar.biz

szostak
12-11-2002, 10:52
batoras1 napisał(a)
To może i ja wypowiem się na ten temat.
Trafiłem tu bo kocham piwo (myśle że tak jak każdy użytkownik)
A stronę znalazłem dzieki krążącym w internecie informacją że to najlepsz stronao piwie(mogę powiedzieć więcej to jest najlepsza strona w internecie)
I choć nie zabieram za czesto głosu w dyskusjach, to bacznie obserwuję wszystkie tematy.
I nie wyobrażam sobie internetu bez tej strony.
To co napisałem jest szczerą prawdą, choć wygląda to jak wielka wazelina.
Kocham Browar i kocham browar.biz
Daj sobie spokój a chwaleniem naszej strony, bo niektórzy forumowicze nie lubią, gdy się ich chwali. Są bardzo skromni:D

ArturŁ
02-01-2005, 20:48
Misiekk napisał(a)
Siedzę sobię, popijam Krakusa i Pilsnera aż tu naszła mnie taka myśl. Przeważnie jak po raz pierwszy spotykają się ludzie z forum na piwku to pada podstawowe pytanko. I właśnie chciałem je wypowiedzieć głośno i zadać oficjalnie :D Jak i dlaczego trafiłaś/eś na Browarowe Forum??? A teraz wychyle :stout: za Was wszystkich i Wasze historie zmyślone.

Pozwolę sobie odświeżyć ten temat.

Jeśli chodzi o mnie lubiłem próbować różnych piwek od czasu,gdy piwka pić zacząłem.Nigdy natomiast nie zdawałem sobie sprawy,że internetowe forum piwoszy istnieje i ma się tak dobrze :)Gdy dowiedziałem się od kolegi z kierunku (Piecia,dzięki ;)),że istnieje możliwość prowadzenia dziennika piwnego, bez wahania zarejestrowałem się na forum.W dzienniku jestem zakochany - przede wszystkim dlatego,że moja wiedza na temat miesięcznych wydatków na piwo była bardzo "ogólna",niekonkretna.Teraz jest BARDZO usystematyzowana.Poza tym zawsze byłem ciekaw jakiego piwka wypijam najwięcej.Pod koniec miesiąca jakoś mało pamiętałem...

zgrredek
03-01-2005, 06:04
To chyba przez tę sklerozę (starość nie radość), ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć jak tu trafiłem. A przecież to raptem jakieś półtora roku minęło dopiero. Mawia mi żona "kup sobie Bilobil", chyba sobie kupię.

ART
03-01-2005, 10:12
To już ponad dwa latka dobry człowieku :D

solfernus
03-01-2005, 17:43
Chąc zidentyfikować podstawki wchodziłem na różne strony i znalazłem odnośnik do
Browaru.biz. Najpierw tylko czytałem, ale potem i sam zacząłem pisać.
I bez 2 zdań można się tu dużo o piwku i nie tylko dowiedzieć.

Wujcio_Shaggy
03-01-2005, 17:45
Za dni parę będzie rok... ale, Wysoki Sądzie, jam niewinny - to Bury Wilk mnie namówił! :D

Mister
03-01-2005, 22:04
Ktos mnie zaprosil...
A co do piwka to belgijskie plus polski porter.

iron
03-01-2005, 22:10
Za moją obecność na Browarze musicie winić Zythuma i Giełdę w Browarze Warszawskim A.D. 2002:D ;) :p

Małażonka
03-01-2005, 22:14
I aby odegrać się na Zythumie i mnie wciągnął...:D . No, może całkiem winien nie jest - zanim wyświetliłam się tutaj, poznałam parę osób z forum i tak jakoś wyszło... Poza tym i Zythumek nie jest tu bez winy:D

zgrredek
04-01-2005, 05:52
ART napisał(a)
To już ponad dwa latka dobry człowieku :D
No przecie mówię, że skleroza mnie zżera.

kalifat
04-01-2005, 08:08
Jam młody na tym forum, więc żaden ' bilobil ' czy inny ' vibovit ' mi nie jest potrzebny. :D

Cóż trafiłem tu całkiem przypadkowo, acz zmyślnie.
Od pewnego momentu kupowałem różne wafelki piwne na Allegro i zdarzyło się, że przynajmniej dwaj potencjani kontrahenci mieli skrzynki mailowe na domenie browar.biz.
:eek: Hmmm, czyżby jakaś przypadkowa zbieżność ...

Potem było już prosto :)

arcy
04-01-2005, 08:16
P-Oset napisał
No przecie mówię, że skleroza mnie zżera.

Mnie też - już nawet nie pamiętam jak tu trafiłem :D

JAckson
04-01-2005, 08:27
A ja pamiętam, że po raz pierwszy zalogowałem się chyba w czerwcu 2002 (albo raczej trochę wcześniej). Piłem akurat piwko (pewnie Leżajsk lub Bosman) i szukałem stron o piwie. I znalazłem tę stronę ale o forum nie wiedziałem.
Teraz bytność na forum to zasługa mej żonki. W maju 2004 żona powiedziała mi, że jest fajna strona na której jest Dziennik Piwny. Wszedłem na ową stronę, przypomniałem sobie, że ją już kiedyś widziałem ale nie pamiętałem starego loginu (wpisałem sobie jakiś dziwny login przez pomyłkę - chyba brakowało jednej litery). W tej chwili konta tamtego już nie ma bo na mą prośbę ART usunął je.
Zalogowałem się na nowo i potem zobaczyłem także forum. No i jestem :)

Maremali
04-01-2005, 09:51
1.Jak się tu dostałem?
- klikając w klawiaturę.
2.Dlaczego?
- szukałem w necie informacji na temat giełd piwnych i nowych tj. nieznanych mi kolekcjonerów wafli.

bury_wilk
04-01-2005, 10:39
Ja szukałem informacji o jakimś konkretnym piwie, albo browarze. Nie pamiętam dokładnie, dość, że mi wyskoczyło takie cuś z wyszukiwarki i już zostało:D

ZIOMEK2
04-01-2005, 14:42
1. Chcę Was poznać ( piwny przekrój Polski ).
2. Chcę być z piwem na bieżąco.
3. Chcę się podzielić swoją wiedzą o piwie i nie tylko.
4. Inne ( ... )

Akren
04-01-2005, 15:31
Ja tak jak wielu szukałem stron o piwie, żeby się co nieco dowiedzieć o tym napoju, tak przeze mnie lubianym. Gdy tu trafilem to w końcu tak mi się spodobało że się przyłączyłem :D

clarq
05-01-2005, 23:34
a ja się zapisałem po zlocie w 2003 roku. :D dziwna to kolejność ;) dzienniczek piwny prowadze od momentu, gdy się zarejestrowałem. staram się go prowadzić systematycznie.

granat862
25-01-2005, 09:24
TrafiLem tutaj przez przypadek.Z neta korzystam w kawiarence oraz w szkole i tak się jakoś trafiło że strona browaru widniała jako strona startowa.Z ciekawości weszłem ,spodobalo mi się no i jestem.

Marusia
25-01-2005, 10:29
[QUOTE=granat862]weszłem [QUOTE]
FCJP - wszedłem!

Napisz, gdzie ta kawiarenka, może zgłosi się forumowicz, który z niej korzystał i zostawił stronkę na wierzchu:)

JAckson
25-01-2005, 10:37
Napisz, gdzie ta kawiarenka, może zgłosi się forumowicz, który z niej korzystał i zostawił stronkę na wierzchu:)

A może to było w szkole?? :)

Browar.biz jako strona startowa w szkołach - to się nazywa upowszechnianie kultury picia piwa :D

yendras
25-01-2005, 11:34
Kolega mi powiedział, że jest taka strona gdzie udzielają się admiratorzy piwa z Lwówka Śląskiego. To była wystarczająca rekomendacja ;)

peter007
25-01-2005, 11:38
Ja gdzieś "nadziałem" się na link do tej stronki ale gdzie to było to już nie pamiętam.

granat862
25-01-2005, 11:40
Napisz, gdzie ta kawiarenka, może zgłosi się forumowicz, który z niej korzystał i zostawił stronkę na wierzchu
Ta kawiarenka jest w Bełchatowie w Dommie Kultury.
Przepraszam za literówki w poprzednim poście,nie zwróciłem na nie uwagi.

żąleną
26-01-2005, 02:33
TrafiLem tutaj przez przypadek.Z neta korzystam w kawiarence oraz w szkole i tak się jakoś trafiło że strona browaru widniała jako strona startowa.Z ciekawości weszłem ,spodobalo mi się no i jestem.

He, dobry pomysł na wywrotową działalność pro-browarową, wklepać adres serwisu jako stronę startową. :D

mikołajj
30-01-2005, 17:13
ArturŁ mnie wciągnął. Wiedział, że miłość do piwa nie pozwoli mi przejść obojętnie obok forum :)