Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Olympic, Fix Royale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Olympic, Fix Royale

    Piwo pszeniczne w wersji niefiltrowanej. Z Grecji tym razem. Zawartość alkoholu 5,4%.

    Żółta barwa, z lekkim pomarańczowym ciepłem. Nieklarowna.
    Średnia, aczkolwiek dość trwała piana. Drobna tekstura, niewielkie krzaczki na szkle.
    Aromat w kierunku estrowego - banan, wanilia, słodkie owoce. W tle nuty pszenicy i drożdży.
    Smak jest miernie zbalansowany. Mocne estry, aczkolwiek brak dominacji banana. Piwo nie jest też szczególnie słodkie, choć kukurydziane nastroje dają się poznać. Jest za to nad wyraz duża apteka. Dodatkowo lekki kwasek i spora wodnistość. Jakieś tam goździki na poziomie śladowym.
    Nagazowanie przeciętne jak na styl.
    Butelka typu bączek 330ml z wytłoczeniami. Etykieta prosta, piwna. Oryginalny, przypisany piwu kapsel.

    Szału nie ma, aczkolwiek piwo stanowi pewne zaskoczenie pośród śródziemnomorskiej lagerowej masowej nudy. Warto pamiętać, że marka Fix przywędrowała do Grecji w XIXw. wraz z pierwszym królem niepodległej Grecji, Ottonem I i rodziną Fuchs, którzy to posiadali bawarskie korzenie. Tak więc Fix Royale to po prostu takie popłuczyny tradycji. 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎