PDA

Wersja pełna: : Komiks

celt_birofil
12-12-2001, 15:53
Jakiś czas temu na w dworcowej księgarni w Katowicach widziałem komiks "Władcy (Królowie) chmielu". Czy ktoś z Was miał okazję go zgłębić?

Kudłaty
12-12-2001, 17:06
Podobno jest on we Wrocławskim Empiku.

celt_birofil
12-12-2001, 17:13
W rzeczonej księgarni było kilka zeszytów. Chyba zafunduję sobie powrót do dzieciństwa (Kapitan Żbik, Kajko i Kokosz, Thorgal - to były czasy :D )

pieczarek
12-12-2001, 17:20
celt_birofil napisal/a
W rzeczonej księgarni było kilka zeszytów. Chyba zafunduję sobie powrót do dzieciństwa (Kapitan Żbik, Kajko i Kokosz, Thorgal - to były czasy :D )
Cosik długo byłeś dzieckiem. Kapitan Żbik i np. Thorgal to odstęp ładnych kilkanastu lat. A może zacząłeś czytać w kołysce?!

celt_birofil
12-12-2001, 17:25
Coś w tym rodzaju. Pewnie dlatego zostałem bibliotekarzem :D

Cordel
12-12-2001, 20:05
Fiszki kocha się od urodzenia, a nie od kołyski!:D

Faltarn
12-12-2001, 21:35
Ostatnio jestem na etapie czytania wszystkich dostępnych w Empie komiksó i powiedzieć mogę tylko tyle, że jakoś "Władca Chmielu" nie podobał mi się specjalnie. Gorąco polecam natomiast "Mausa" świetne!

celt_birofil
11-04-2003, 13:18
A mi nie wiedzieć czemu, przypomniał się okrzyk bojowy okrutnych zbójcerzy "Niech co krwawy Hegemon? Niech żyje!" :cool:

grzech
11-04-2003, 14:46
Blurp !

pjenknik
11-04-2003, 16:24
Ostatnio zacząłem uzupełniac moją bibliotekę o komisy z wydawnictwa Egmont z serii Klasyka Polskiego Komiksu (czy jakoś tak). Jest już Kajtek i Koko, Kajko i Kokosz, Kleks, Orient Men. Powrót do młodości, echhhhh;)

And69
11-04-2003, 16:48
A cóż powiecie na klasyke polskiego komiksu czyli Tytus, Romek i A'Tomek. To jest dopiero czaderski komiks .

celt_birofil
11-04-2003, 16:59
pjenknik napisał(a)
Ostatnio zacząłem uzupełniac moją bibliotekę o komisy z wydawnictwa Egmont z serii Klasyka Polskiego Komiksu (czy jakoś tak). Jest już Kajtek i Koko, Kajko i Kokosz, Kleks, Orient Men. Powrót do młodości, echhhhh;)
A co z kapitanem Żbikiem??

pjenknik
11-04-2003, 17:28
Nigdy nie lubiłem Milcji, a komiks pt. Kto zabił Jacka" budzi bardzo traumatyczne wspomnienia.:(

And69
11-04-2003, 18:36
celt_birofil napisał(a)
A co z kapitanem Żbikiem??

A co z kolejnymi hiciorami typu : Stawka wieksza niż życie czy CZterech pancernych i pies ?

kiszot
11-04-2003, 19:11
And69 napisał(a)
A cóż powiecie na klasyke polskiego komiksu czyli Tytus, Romek i A'Tomek. To jest dopiero czaderski komiks .

To jest to:stout:

Cyrkonia
11-04-2003, 20:57
Oj!!! Thorgal ........
ostatnio widziałam w księgarni jakieś, ale nie miałam czasu ich pooglądać. I nie wiem czy to jakieś nowe czy tylko nowe wydania.
A te stare to wszystkie u mnie w piwnicy leżą....
Musze je odkurzyć

żąleną
11-04-2003, 23:31
Nowe Thorgale to jakaś żałość. Straszna sztampa, wciąż te same pseudoegzystencjalne teksty, ale tym razem bez odrobiny polotu. Te komiksy ostatnio męczą mnie chyba równie mocno, co samego Thorgala. Zdecydowałem, że przestanę je zbierać (oprócz ostatniego odcinka mam chyba wszystkie), więc jeśli ktoś chce i ma na wymianę jakieś szkło... :D

baklazanek
12-04-2003, 14:46
żąleną napisał(a)
Nowe Thorgale to jakaś żałość. Straszna sztampa, wciąż te same pseudoegzystencjalne teksty, ale tym razem bez odrobiny polotu. Te komiksy ostatnio męczą mnie chyba równie mocno, co samego Thorgala. Zdecydowałem, że przestanę je zbierać (oprócz ostatniego odcinka mam chyba wszystkie), więc jeśli ktoś chce i ma na wymianę jakieś szkło... :D

Nie chce wyjść na materialistę ale te pierwsze części Thorgala są ponoć dużo warte.

Johnus_Beer
12-04-2003, 15:38
NAtomiast ja zaczytuje sie we współczesnych produkcjach- Wilq, Likwidator, Osiedle Swoboda. To jest to.
:stout:

żąleną
12-04-2003, 16:32
baklazanek napisał(a)
Nie chce wyjść na materialistę ale te pierwsze części Thorgala są ponoć dużo warte.

Hm... Mam wydane przez KAW w 1988 dwie pierwsze części, czyżbym był bogaty? ;)

Mimo wszystko nie sądzę, żeby to były jakieś niesamowite pieniądze. Kajki i Kokosze są starsze, a nie kosztują nawet ponad 10 zł.

baklazanek
13-04-2003, 00:08
Mój kuzyn który ma wszystkie części wspomniał mi kiedyś że te komiksy naprawdę mają dużą wartość. Warto się dowiedzieć:)

żąleną
13-04-2003, 01:43
No to raz-dwa się dowiaduj! W razie czego cena promocyjna. :)

W kontekście komiksów dominujących obecnie na rynku:

Nie za bardzo podoba mi się to, że twórcy operują głównie kreską. Owszem, rysują bardzo ładnie i klimatycznie, ale warstwa tekstowa ździebko kuleje. Ogólnie odczuwam to jako przerost formy nad treścią. Weźmy takiego 'Tytusa, Romka i A'tomka' - komiks o prostej kresce, nieskomplikowany, a jak ciekawy w kontekście kulturowym. Czasem można odnieść wrażenie, że cenzura wychodzi sztuce na dobre. Papcio Chmiel (chmiel! :D) musiał podlizywać się cenzurze, a (mimochodem?) wyszła mu z tego niezła krytyka obyczajowa.

slavoy
14-04-2003, 13:02
grzech napisał(a)
Blurp !
Ćwirtipiliju...

celt_birofil
14-04-2003, 13:11
And69 napisał(a)
A co z kolejnymi hiciorami typu : Stawka wieksza niż życie czy CZterech pancernych i pies ?
Był jeszcze komiks o Janosiku.

And69
14-04-2003, 16:50
celt_birofil napisał(a)
Był jeszcze komiks o Janosiku.

A to tego nawet nie widziałem . W jakich latach wychodził ?

ppns
14-04-2003, 20:19
Komiks o "Janosiku" został wydrukowany dość szybko po pierwszej emisji serialu "Janosik". Każdy zeszyt był streszczeniem jednego odcinka wersji filmowej. Komiks ukazał się pod koniec lat siedemdziesiątych.

celt_birofil
15-04-2003, 08:35
Najlepiej zapamiętałem część ostatnią. Janosik stojąc pod szubienicą wygłosił tzw. "mowę oskarżycielską" (znaną z lat tzw. okrutnej sanacji) przeciwko wyzyskowi chłopa pańszczyźnianego :D

celt_birofil
15-04-2003, 09:05
celt_birofil napisał(a)
Jakiś czas temu na w dworcowej księgarni w Katowicach widziałem komiks "Władcy (Królowie) chmielu". Czy ktoś z Was miał okazję go zgłębić?
Jedną z części (chyba 5) mozna kupić w przecenie za 2.50 zł (w podziemiach dworca w Katowicach)

robox
15-04-2003, 22:44
Trzeba być na czasie, ja swojemu trzyletniemu synowi kupuję gazetkę "Mix- komiks", chcąc nie chcąc.
Tam dopiero to można spotkać bohaterów: Spiderman, Superman, X-man, Batman i innych :D

slavoy
16-04-2003, 08:09
robox napisał(a)
Spiderman, Superman, X-man, Batman i innych :D
Kilka lat temu czytałem amerykański komiks, kupiony normalnie w kiosku (leżał tam gdzie wymienieni przez Ciebie bohaterowie). Opowidał o maniakalnym seryjnm mordercy, najemniku, który się specjalnie z nikim nie obcyndalał. Latał na quasi-motocyklu przez kosmos i mordował. W dzieciństwie zamordował nauczycielkę i całą swoją rodzinę.:eek: Tytuł tego brzmiał chyba "Lobo"
Uważaj więc co kupujesz swojej pociesze.

robox
16-04-2003, 10:09
Nasze wersje są chyba cenzurowane.
Wiem, bo czasami sam sobie poczytam :D

alph
25-04-2003, 16:27
Nie pamiętam komiksu o Czterech Pancernych. Z komiksu o Janosiku pamiętam że był duży formatem, a jedne z ostatnich słów brzmiały: Po Janosiku pojawił się nowy zbójnik zwą go Wróblik!
Szkoda że nikt nie kontynuował udanych moim zdaniem komiksów o polskich legendach (Krak, Wanda, Smok Wawelski, Popiel, Piast Kołodziej) i że dawno nie ukazało się nic o Bąbelku i Kudłaczku. To była jazda....

Seler_32
28-04-2003, 11:13
A co z niezapomnianym "Funky Koval'em"...?
Ach ten jego fryz;)

alph
13-05-2003, 10:09
ppns napisał(a)
Komiks o "Janosiku" został wydrukowany dość szybko po pierwszej emisji serialu "Janosik". Każdy zeszyt był streszczeniem jednego odcinka wersji filmowej. Komiks ukazał się pod koniec lat siedemdziesiątych.

Drodzy Forumowicze, Ci którzy nie widzieli niech spojrzą, można sobie poczytać i przypomnieć: http://ksiazki.wp.pl/janosik/

pjenknik
13-05-2003, 10:26
http://www.wilq.pl/glowna.html
Fanom komiksu polecam dzieło moich kolegów z liceum.

Kiena
15-06-2003, 15:45
Wilq wymiata. Zgadnijcie skąd się wziął mój avatar.
Jestem tu kilka tygodni, a nawet nie wiedziałem, że pisuje się tu też o komiksach. Choć sądząc po ilości wpisów to temat ledwo zipie.:p

pjenknik gratuluje kolegów z liceum. Ludzie co to musiała być za szkoła. Jeśli choć promil przygód Wilqa ma swoje korzenie w rzeczywistości to musiało być tam wesoło.

Jeśli chodzi o noiepwine opowieści to polecam oprócz przygód super bohatera W. także amerykańskich Hellboya i Sandmana. To ci dopiero perełki.

sqva
18-06-2003, 08:47
pjenknik napisał(a)
http://www.wilq.pl/glowna.html
Fanom komiksu polecam dzieło moich kolegów z liceum.
Wilq to MEGA komix. pierwszy druk w magazynie PRODUKT:mad: :kwiatek: :impreza:

polecam tez drukowany album WILQ

ANDRO
19-06-2003, 23:10
Cyrkonia napisał(a)
Oj!!! Thorgal ........
ostatnio widziałam w księgarni jakieś, ale nie miałam czasu ich pooglądać. I nie wiem czy to jakieś nowe czy tylko nowe wydania.
A te stare to wszystkie u mnie w piwnicy leżą....
Musze je odkurzyć
Zastanawiam się kiedy doczekamy się ekranizaci Thorgala. A gdyby do tego doszło to przypomnijcie sobie o mnie!
Robi się filmy o Supermanie , Asterixie , Spidermanie ...ja wiem ,że to amerykanie i francuzi. Ale co? Polacy nie mogą zrobić filmu o Thorgalu? Robi się Sienkiewicza , Zeromskiego to dlaczego Rosińskiego i Van Hamma nie?
Może to nie Tolkien.. ale Sapkowskiego też mamy na ekranie.
Moje hasło : THORGAL NA EKRAN!!!

ANDRO
19-06-2003, 23:12
FCJP - ekranizacji.:D (selfcontrol)

Matys
05-07-2003, 08:42
Komiksy z serii "Władcy Chmielu" widziałem w Toruniu w "Taniej Książce" na ul. Mostowej. Jest tam też kilkanaście innych komiksów. Oczywiście trochę taniej.

pjenknik
18-07-2003, 17:25
Polecam artykulik o WILQ
http://www2.gazeta.pl/ksiazki/1,20749,1581969.html

celt_birofil
08-10-2003, 11:32
A ja polecam sam komiks (http://www.wilq.pl)

Pinio74
08-10-2003, 12:10
Pisząc o komiksach nie sposób nie wspomnieć o wspaniałej serii Uderzo i Goscinnego o ASTERIX-ie. Świetna sprawa, inteligentny humor a łacińskie cytaty pozwalają zabłysnąć przed rodziną np. podczas telewizyjnego teleturnieju "Jeden z dziesięciu" :p

Pinio74
08-10-2003, 12:12
NO I GALOWIE BARDZO LUBILI PIWO, A BALI SIĘ TYLKO JEDNEJ RZECZY, ŻEBY NIEBO NIE SPADŁO IM NA GŁOWY...:)

eM-Ski
08-10-2003, 13:36
Jeśli chodzi o komiksy, to bardzo miło mi się wspomina zeszyty autorstwa pana Tadeusza Baranowskiego, np: Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko, Na co dybie w wielorybie czubek nosa eskimosa, Podróż smokiem Diplodokiem... to było coś...
Oczywiście nie gorsi byli wspomnieni przez innych wcześniej Kajko i Kokosz (tacy nasi Asterix i Obelix) - mam prawie wszystkie zeszyciki - i Tytus, Romek i A'Tomek (ekranizacja była żenująca, więc może darujmy sobie Thorgala)...

pjenknik
08-10-2003, 16:17
Informuję, że w księgarniach jest już 3 część przygód Wilq'a.
A tak na marginesie może się tak zdażyć, że będziemy razem robić cydra:D

żąleną
08-10-2003, 19:53
FCJP

Co się może zdążyć?

:D

pjenknik
09-10-2003, 08:27
Zdarzyć się może, że razem z Wilq'iem bedę robił cydra. Chyba w poniedziałek:D

becik
09-10-2003, 08:45
And69 napisał(a)
A to tego nawet nie widziałem . W jakich latach wychodził ?

lata 70-te i początek 80-tych
a pamiętacie Relaxy, Alfa, Podziemny Front?

Dreamer
28-10-2005, 19:20
Postanowiłem wskrzesić trochę ten zapomniany temat w uznaniu mediów elektronicznych czasami biorących górę nad tradycyjnym słowem pisanym.
Sam wychowywałem się na większości cytowanych wcześniej komiksów w latach 80-tych i do dziś na ich wspomnienie nostalgiczna łza w oku się zakręca. Ano właśnie, na wspomnienie, bo zgromadzenie z powrotem kolekcji Kapitana Żbika, Relaksów, Tytusa, Kajka i Kokosza i innych w dzisiejszych czasach graniczy z cudem.
I tu właśnie jest moment żeby pochylić się nad potęgą mediów elektronicznych. Okazało się, że wszystkie wspomniane tytuły biegają sobie gdzieś po sieci w formie zeskanowanej. Przeskakiwanie z przygód Kapitana Żbika tropiącego bandę przemytników brylantów w Kukerite na przygody Wywiadowcy XX wieku czy marynarzy Gucka i Rocha w Kursie na Półwysep York (to z Relaksów) nie stanowi teraz żadnego problemu i pozwala powrócić do czasów dzieciństwa.
W tej formie dotarłem też do kompletu zeszytów "Przygody Pancernych i psa Szarika" rysowanych przez Sz. Kobylińskiego z 1970 roku! Do tej pory o istnieniu tej serii komiksowej nie miałem pojęcia.
Nie ukrywam, że też wolałbym mieć to wszystko na półce z książkami a nie na twardym dysku, ale czas, który musiałbym poświęcić na zdobycie tego wszystkiego można z powodzeniem spożytkować np. na rozkoszowanie się schłodzonym Noteckim.
Za Internet :stout:

żąleną
29-10-2005, 02:06
Bardzo się cieszę, że znów zaczęto wydawać Tytusy w oryginalnej kresce sprzed lat. Co prawda nie obyło się bez jakichś dziwnych manewrów typu 3 w 1, ale przynajmniej człowiek nie musi wywalać grubych setek na oryginalne egzemplarze, żeby sobie przeczytać te komiksy w kształcie sprzed lat - a pierwsze Tytusy są graficznie i fabularnie świetne. To z nich właśnie pochodzi moja wiedza o świecie :D - Dominika ma ze mnie nieustający ubaw, bo co trzeci kontekst wyjeżdżam: 'to jak w Tytusie, Romku i A'tomku, kiedy..."

arek36
29-03-2008, 16:01
Władcy chmielu to belgijska seria komiksowa, której autorami są Jean Van Hamme (scenariusz) i Francis Vallès (rysunki). Jest to saga rodziny Steenfortów, belgijskich piwowarów z miatsa Dorp, rozgrywająca się na przestrzeni ponad 150 lat, od 1854 roku do współczesności. Ukazało sie 8 tomów, a głównym bohaterem każdego z nich był inny przedstawiciel rodu.

Seria ukazała się nakładem wydawnictwa Glénat w latach 1992-1999; po polsku wydawnictwo Motopol - Twój Komiks opublikowało 5 pierwszych tomów serii w latach 2001-2003.

Seria została zaadaptowana na serial telewizyjny.

za wilkipedia
wiecej: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wladcy_chmielu

Fala
06-08-2011, 23:47
Wracając do tematu piwa w komiksie, to znalazłem ostatnio w "Tytus, Romek i A'tomek w Powstaniu Warszawskim" 2 obrazki nawiązujące do Browaru Haberbusch. Oto one: