Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beer Radar - piwna mapa na telefon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BeerRadar
    Junior
    • 06-2016
    • 4

    Beer Radar - piwna mapa na telefon

    Witajcie

    Odkąd odkrywać nowe piwa, ciągle pojawiał mi się jeden problem - gdzie kupić piwo, o którym słyszałem, że dobre? Znalazłem pewnego razu fajny lokal, w którym było ponad 100 różnych piw, ale czy są takie lokale jeszcze gdzie indziej w okolicy? A co, jak wyjadę do innego miasta, gdzie szukać dobrego piwa?

    Googlowanie nazw piw niezbyt pomagało. Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć apkę, która pozwoli użytkownikom zgłaszać dostępność piw w konkretnych miejscach. Ujrzałem oczami wyobraźni mapkę na telefonie, która pokazuje lokale w okolicy, odpowiadające moim kryteriom. Mam dzisiaj ochotę na portera bałtyckiego? Klikam i pokazują mi się miejsca serwujące takowego. Mam ochotę napić się sprawdzonych piw, które wcześniej wysoko oceniłem? Znów, jedno kliknięcie, na mapce wszystko zaznaczone.

    Tak więc myślę, że Wam się spodoba. Na tę chwilę jest kilkadziesiąt piw w bazie, kilka lokali. Każdy użytkownik może dodawać nowe, lub zgłosić nieprawidłowość w opisie któregokolwiek z nich. Codziennie dodaję kilka nowych piw, a wspólnymi siłami możemy spokojnie stworzyć piwną mapę Polski, a następnie całego świata.

    Jeśli macie jakiekolwiek przemyślenia i komentarze co do działania apki, chętnie wysłucham i wprowadzę poprawki. Na tę chwilę tylko osoby z linkiem

    mogą ściągnąć apkę. Jak już uzyskam trochę opinii od "Beer Geeków", to upublicznię ją dla wszystkich osób. Aplikacja dostępna w wersji polskiej i angielskiej (zależy od tego, w jakim języku używa się telefonu).

    Screeny:
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    nie chce sie zainstalować
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • BeerRadar
      Junior
      • 06-2016
      • 4

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
      nie chce sie zainstalować
      Jakiś konkretny błąd wyskakuje? Inne aplikacje ze sklepu Play działają? Kilka osób widzę, że zainstalowało, więc to może być problem z Twoim telefonem. Być może masz za starego Androida (potrzebny jest 4 albo nowszy)

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        Słabo to działa.

        Comment

        • kaczka116
          Senior
          • 10-2015
          • 1350

          #5
          Nie moge sciagnac apki. Moge prosic na maila? piotr.kaczmarczyk89@gmail.com

          Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka
          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
          Untappd

          Comment

          • BeerRadar
            Junior
            • 06-2016
            • 4

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Słabo to działa.
            Masz coś konkretnego na myśli? Chętnie poprawię, tylko powiedz co

            Comment

            • kaczka116
              Senior
              • 10-2015
              • 1350

              #7
              Na plus:
              Pomysl z dodawaniem dostepnosci danego piwa ale na dluzsza mete to bedzie trudno bo czasem np Samiec alfa bedzie w sklepie godzine. Moze dostepnpsc danego browaru w sklepie i na kranach.
              Dokladne opisy piw chociaz zamiast zboza to dac slody i dokladniej wypisac je jak juz dajemy np Pilznenski czy Caramunich. Mozna tez dac chmiele (moge podeslac liste zebranych przeze mnie chmieli znanych, trudno dostepnych i zapomnianych). Mozna i podobnie z drozdzami. Jak sie bawic to sie bawic. Do koloru dodac skale mozna a do oceny podpatrzec z ratebeer troszke.
              Style piw z bjcp super pomysl
              Baza piw bedzie sie powiekszac ale moze dogadac sie z kims kto by pobawil sie.
              Zdjecia to swietny pomysl który brakuje mi troszke tutaj albo chociaz w apce dziennika.

              Minus:
              Wyglad srednio mi podszedl kwestia gustu
              Wolna apka albo ja mam wolny telefon
              Moze nie na minus ale wspomniana baza. Moze dodawac browar za browarem i moze opcje kontrakt i gdzie uwarzyl.

              Jak cos sobie przypomne to powiem.

              Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka
              Last edited by kaczka116; 24-06-2016, 11:35.
              Nie mów hop zanim nie nachmielisz
              Untappd

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19166

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BeerRadar Wyświetlenie odpowiedzi
                Masz coś konkretnego na myśli? Chętnie poprawię, tylko powiedz co
                Po wybraniu poszukiwanego piwa i znalezieniu lokalu pojawia się lista piw i pod nimi buttony w stylu "jest" i "nie ma". Skoro szukam jakiegoś piwa to chciałbym wiedzieć gdzie jest a nie iść w tam w ciemno i dopiero to potwierdzić. Dodatkowo jak już chcesz brać pod uwagę także piwa butelkowe to brakuje części lokali, więc pytanie czy sam tworzysz bazę czy korzystasz z jakiejś?

                Comment

                • BeerRadar
                  Junior
                  • 06-2016
                  • 4

                  #9
                  Dzięki za opinie

                  @e-prezes - Baza jest tworzona przez użytkowników aplikacji. Idea jest taka, że każdy może mieć udział w zgłaszaniu dostępności piw, aby stan bazy był jak najbardziej aktualny. Stąd przyciski "jest" i "nie ma". Piwo nie pokaże się jednak na liście, dopóki ktoś go nie zgłosi w tym lokalu (np poprzez opcję "Dodaj Piwo")

                  @kaczka116 - sporo tego na pewno zajmę się dodaniem pól z chmielami itd

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎