Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielka Brytania, Irlandia Płn, Belfast, Ormeau Road 451, Brewbot

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Wielka Brytania, Irlandia Płn, Belfast, Ormeau Road 451, Brewbot

    Brewbot to pierwszy minibrowar w stolicy Irlandii Północnej, otwarty w drugiej połowie 2015 roku.
    Zlokalizowany jest ok 3 km od centrum miasta, przy jednej z głównych dróg wylotowych.
    Docierają tu miejskie autobusy linii 7 i 71.

    Dwupoziomowy lokal jest połączeniem pubu w stylu angielskim z wyraźną formą nowoczesności surowego wnętrza.
    W dolnej sali jest bar z bardzo długim blatem i kilkunastoma nalewakami. Tu można zasiąść na wysokich wygodnych skórzanych fotelach.
    Na sali są stoliki cztero i ośmioosobowe, oraz miękkie kanapy z małymi stolikami.
    Na zewnątrz od strony ruchliwej ulicy funkcjonuje ogródek z czterema stolikami, jednak z racji hałasu, spalin i palaczy nie jest dobrym miejscem na konsumpcję piwa.
    Najciekawszym elementem Brebot są dwie mikro instalacje stojące na podłodze, jedna przy barze, druga przy toalecie.
    Z informacji jakie uzyskałem, są to nowoczesne i inteligentne urządzenia do warzenia piwa, idealne dla niewprawionych i nieobeznanych w tej dziedzinie. Tą małą skrzyneczką steruje się przy pomocy smartfona ze specjalną aplikacją, gdzie wprowadza się współrzędne i parametry dla gotowej receptury.

    Działalność mikrusa jest jednak niszowa. Z informacji, które uzyskałem póki co uwarzyli trzy rodzaje piwa, jednak w czasie mojej wizyty w połowie czerwca nie było niestety żadnego
    Pierwsze skrzypce gra tu multitap. Dostępnych jest 12 lanych piw z różnych mikrobrowarów i browarów rzemieślniczych z UK (dominuje Brewdog).
    Ponadto w ofercie 200 piw butelkowych i puszkowych w 28 stylach.
    Ceny zróżnicowane - od 3,5 nawet do 25 funtów za butelkę 0,33 l.
    Wzorem KiK bezpłatnie można się napić wody.
    Woda truskawkowa serwowana jest z oryginalnego saturatora-słoika, stojącego przy barze.
    Nie mam informacji, czy Brewdot wypuścił już jakieś gadżety kolekcjonerskie.

    Czynne codziennie od 12.00 do 1.00 (w niedziele do 24.00)


    Zdjęcia:




  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
    Brewbot to pierwszy minibrowar w stolicy Irlandii Północnej, otwarty w drugiej połowie 2015 roku.
    Zdaje się że w podobnym czasie ruszył inny rzemieślnik w Belfaście. Twój wygląda na typowy brewpub. Tamten to raczej rzemieślniczy browar bez wyszynku. Miałem go odwiedzić rok temu ale ponieważ nie leży w centrum miasta a miałem ograniczony czas wycieczki skupiłem się na piwnych punktach w innych lokalizacjach.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎