Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Edge, Hoptimista

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Edge, Hoptimista

    Piwa o takiej nazwie nie można nie spróbować
    Edge Brewing został założony w Barcelonie w 2013 roku przez dwóch Amerykanów, którym spodobała się Europa, a może po prostu zwietrzyli interes? Któż to wie... Ważne, że starają się robić ciekawe piwa.
    Hoptimista to West Coast IPA, wybrane w 2014 roku przez ratebeer najlepszym piwem w swoim stylu. Ma 6,6% alkoholu, zostało nachmielone na zimno w dwóch etapach. Strona browaru uzupełnia informacje o zawartość ekstraktu (15°Plato) oraz poziom goryczki (47 IBU).

    Brązowo-bursztynowa barwa, pod światło połyskująca pomarańczowymi odcieniami. Drobinki drożdży widoczne w objętości płynu.
    Żółtawa piana, mięsista, drobnoziarnista. Trwała. Oblepia szkło całkiem wyraźnie.
    W zapachu jest przyjemnie, aczkolwiek umiarkowanie co do stopnia intensywności. Cytrusy, słodkie owoce, trochę sosny i chmielu. Do tego słodowość, drożdże.
    Smak zbudowany na trawiastych i sosnowych chmielach, ze sporym udziałem goryczki, o charakterze różowego grejpfruta i skórki cytryny. Jest całkiem duży udział ziarnistych słodów. Trochę cierpkości i drożdże. Za to nie wyczuwalny alkohol, dość przecież wysoki.
    Wysycenie przeciętne. O pół tonu za niskie.
    Butelka 330ml z interesującą etykietą o niebanalnej grafice, sentymentalnie kojarzącej się z przełomem ubiegłych wieków (na zdjęciu udało mi się uchwycić jedynie niecałą połowę, nie zmieściły się balony, zeppeliny i inne takie z uwieszonymi fantami piwnymi). Kapsel firmowy.

    Smaczne piwo. Jak na swój deklarowany styl jest przesunięte w kierunku słodowości. Pomimo tego bukiet i profil dają degustacyjną satysfakcję. Miłym plusem jest dobrze ukryty alkohol. 8,5 w skali 1-10.
    Amerykanie w Barcelonie. Fajnie, ciekawe czy już nauczyli się katalońskiego
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎